Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem szereti a hajmosást?

Miért nem szereti a hajmosást?

Figyelt kérdés
3 éves a kisfiam. Mindig is utálta a hajmosást, de azt hittük, ez fog változni. A nővérénél is volt egy rövid időszak, amikor nem szerette. De még mindig katasztrófa a hajmosás nála. Ordít, üvölt, fogja a fejét. Egy traumaként éli meg, pedig igyekszünk játékosan, kíméletesen végezni. A nővére is mutatja neki, hogyan kell, de nem érdekli. Miért csinálja ezt? És mit lehet kezdeni vele, hogy ha nem is szereti meg, de elviselje legalább?

jan. 7. 20:27
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Én megtanítanám, hogy maga mossa meg a haját.
jan. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%
Igen, mossa meg maga.
jan. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Melyik részét nem szereti? Az egészet, vagy csak mondjuk az öblítést vagy samponozást?

Az öblítést/ bevizezést tudja maga is csinálni. Legalábbis amikor én is utáltam a hajmosást nekem ez segített valamennyit, hogy én csináltam.

jan. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk szenzorosság miatt.
jan. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Hogy csináljátok? Előre vagy hátra hajtott fejjel? Zuhannyal vagy locsolgatjátok? Én kipróbálnám más pózban, pl ha eddig előre hajtott fejjel, akkor most hátra, stb. Lehet, hogy a lezuhanyzást nem szereti, ha edényből öblítenétek le a sampont, jobban viselné. Amit még lehetne: lehet kapni olyan fürdőszobai krétát, amivel a csempére lehet rajzolni, aztán lejön, lemosható. Kapjon ilyent, vagy valami más, klasszabb vízi játékot, de csak hajmosás után/közben játszhatna vele.
jan. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igaz nekem kislányom van de nálunk az vált be, hogy rábeszéltem, hogy nyugudtan feküdjön a hátára, hogy vizes legyen a haja majd saját magának samponozza be és ugyanúgy a hátára fekve a vízben leöblíti. Tetszett neki, hogy lebeg a haja a vízben. Volt, hogy 3 egymást követő napon is hajat mosott 😆😆. Arra azért figyelek, hogy a szemébe ne menjen.
jan. 8. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam már akkor is sír, ha pár esőcsepp esik a fejére. Mintha fájna neki. A hajmosás katasztrófa itt is. Mi nem tudtunk semmit kitalálni rá. Talán majd nyáron strandoláskor megbarátkozik az érzéssel.
jan. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az egész részét utálja. Ha már meglátja, hogy nyitom meg a zuhanyt, ordít. Ha nem zuhannyal csinálom, akkor is. Ha az arcára fröccsköli a vizet a nővére, azt sem szereti. A strandon nehezen oldódik fel, sokáig alig meg belemenni a vízbe. Amúgy játszani szeret a fürdőkádban, van olyan krétája is, amivel lehet rajzolni a kádra vagy a csempére, de mind hiába. Ha hajmosásra kerül a sor, onnantól kezdve semmi nem érdekli, csak hogy vhogy jusson ki a kádból.
jan. 8. 17:39

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!