Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha egy gyereknek meg van szó...

Ha egy gyereknek meg van szó szerint mindne az mit sugallhat a gyerek szemszögéből?

Figyelt kérdés
jan. 11. 11:11
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Semmit, ebbe no bele. Nem kell ebbe belemagyarazni semmit.
jan. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

A gyerek először fel sem fogja. Majd ha nagyobb lesz és közösségben lesz, akkor tudja hasonlítani magát másokhoz. Szerintem ez kb. általános iskola alsóban jön elő.

Az hogy hogyan kezeli, azon múlik, hogy hogyan nevelték.

jan. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%

Unokaocsem 10 éves.

Szó szerint telerakjak mindennel.

Kiejt valamit a száján,másnap már megvan.

Az iskolában szó szerint lecsoroz másokat,kinevet mindenkit,és volt már panasz rá,hogy az egyik kislánynak azt mondta,hogy te kis koldus vagy.

(Csak mert a kislány nem márkás cuccokba jár,nincs neki márkás táskája stb.egyebkent teljesen átlagos életet élnek.baratnom az anyukája,ő panaszkodott nekem)

De itt a szülők,nagyszülők hibásak.A nagymamája úgy hívja magukat,hogy urak,gazdagréti urak,fenn hordja az orrát.testverem is ugyanúgy kezd viselkedni mint az anyósa már,szóval itt ők a hibásak

jan. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
Nekünk megvolt gyerekként mindenünk, de a szüleink érzelmileg megközelíthetetlen hideg emberek. Nem értékeltem, amim van, nem is kellett tőlük semmi, nem akartam nyaralni menni velük. Úgy hívtam az ottonunkat, hogy a "luxuskripta". Tényleg az volt. Most a saját gyerekemnek is megadok mindent, amire szüksége van. De szerintem lehet ésszel megadni mindent, és tudatosítani a gyerekben (és magamban is), hogy ne vegyünk magától értetődőnek, amink van, hanem legyünk érte hálásak. A hála szerintem egy nagyon fontos érzés, ha az ember boldog akar lenni. Lehet hálátlan az is, akinek sok van, és hálás az, akinek kevés.
jan. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%

Azt, hogy semmi nem eleg es meg tobb kell. De az uj kacat is csak 2 masodpercig erdekes, johet a kovetkezo, ami miatt a gyerek akaratos, hisztis lesz.

En ezt vegigneztem a feltesomnal, most 6 eves; az egesz haz egy oriasi jatekraktar, szornyu belepni is. Minden csak 1 percig erdekli, elso kerdese mindenkitol, akivel talalkozik, hogy es ajandekot hoztal-e? Es ha kapott, akkor a kovetkezo kerdes, hogy csak ennyi?

Nagyon el lett rontva.

jan. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Csalóka így fogalmazni, hogy megvan mindene. Egy gyereknek - kisgyereknek mindenképp - arra is szüksége van, hogy átlássa a környezetét. Viszont ha a létező összes játék megvan neki, annyit biztosan nem tud átlátni. (Ezt úgy szokták megoldani, hogy a játékok nagy része el van rakva és csak kezelhető mennyiség van elöl.)


Szüksége van egy gyereknek arra is, hogy tudjon valamire vágyakozni. És még jópár hasonló dologra.


Szóval nem, nincs meg mindene. Valószínűleg nagyon fontos dolgok nincsenek meg az életében.

jan. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
mi az a minden .?
jan. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az enyémnek "meg van mindene", olyan is, amit nem kért, de én hasznosnak találtam, illetve úgy gondoltam, feldobná az életét. Pl ledfénysor az ágy alatti bunkerébe, óriásrajztábla a falra, tárgyból pedig tényleg szinte mindene van/volt.


Az enyém rákérdezett, hogy miért veszek ennyi mindent, szerinte nem érdemli meg, és biztos nem szeretem eléggé, hogy lefoglaljam a sok játékkal.. gyerekagy. Az persze nem tűnt fel neki, hogy órákat játszom vele gyerekkora óta, és hogy a régi dolgait eladjuk, illetve nem érdemen múlik, szerintem több ingertől jobb képességű gyerek lesz. Ezeket elmondtam neki is. Sosem volt az a fajta, aki még többet akart volna, hanem aki azt mondja, hogy "aaanyaaa az nem kell, biztos, ne vedd meg, nem kérem, menjünk már innen". Egy-két dolog van, amit ellenzek(durva videójáték, túl nagygyerekes könyvek, 50. sosem használt sporteszköz, amit nem enged eladni, de használni nem használja), és pár dolog, amire hagyom direkt, hogy vágyakozzon. Így pl évente kap új konzolt, a régit eladjuk, és tök ritkán veszek hozzá játékot, meg mondjuk lett gördeszkánk, amit sosem vett ki, most vettünk egy k2es korit, amit még nem hordott..Ilyenekre vágyakozik, meg persze a tiltott dolgokra. Szerintem semmilyen hatással nincs rá a rengeteg holmi. Ő is csóróz(pedig tudja, hogy nincs annyira sok pénzünk, de nem gondolja át), csak azért használja, mert én is használom. Mikor kócos és szakadtan öltözik fel, vagy nagyon ízléstelen kombinációt vesz fel, úgy néz ki, mint egy utcagyerek, ezt is szoktam használni, hogy fésülködjön meg és vegyen fel normális ruhát, ha kimegyünk, mert ilyet csak itthonra lehet.


Korábban nem is tudta, mi az a csóró, mert néha akkor is használom, ha valaki meghal az egyik könyvben, filmben, hangoskönyvben, szóval ilyen történetekben. pl "csóri gyerek".. így van a szerencsétlennel is, néha ügyetlen emberre is használom, meg balszerencsés emberre is, és kicsit nehezebb volt összeegyeztetnie, mikor melyik, illetve megtanulnia a másik jelentést.


Márkára is mérges vagyok, meg minőségre, pl nem itatom csak 100%os gyümölcslével, korábban elutasította a kevesebb százalékost, mert "az nem rendes gyümölcslé".. vagy pl nem veszem meg neki a deichmannos cipőt(sajátmárka), mert megvan a véleményem róla. Illetve téli cipőből bőrt veszek, így ez is ráragadt. Meg a nagyon koszos helyeken nem eszünk, és ebből is vont le téves következtetést, pl attól, hogy egyik gyrosos nem oké, a másik még simán. Most épp embereknél tartunk, hogy kit kell kerülni, és még nem lövi be jól, pl mondtam, hogy a hangos, rosszul öltözötteket, de átlag tinikre is megszorította a kezem(ez a jelünk)..


Egy kicsit sznob, mert nekem is fontos a "minőség" dolgokban, csak ő még túl kicsi ahhoz, hogy rendesen tudja használni ezt a gondolkodásmódot és nem elég részletesek a megfigyelései, illetve nem tudja, mikor kell csendben maradni, mert én megdicsérem, ha észrevesz dolgokat, más viszont nem feltétlen díjazza, pl ha gyrososnál mondja, hogy anya, itt ne együnk, nézd meg, darabok hiányoznak az asztalból, alatta kosz van és ott mászik egy légy.. Halál ciki volt.


Szóval szerintem semmilyen hatással nincs rá. Másik gyerek szinte semmit sem kap és minden kell neki, megint másiknak még kevesebb dolga van és már velünk sem vetetné meg a dolgokat, mert az "sokba kerül"--ők gazdagok.

jan. 12. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!