Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez csalánkiütés vagy valami más?

Ez csalánkiütés vagy valami más?

Figyelt kérdés

Kisgyermekek ekcémás, a kezén és az alhasán van, egészen a fütyijéig. Trevocort krémet kaptunk rá, attól szépen el is múlik, de csak 14 napig lehet alkalmazni. Az egyik netes egészség magazinban a körömvirág krémet írták hatásosnak, s mivel most a Trevocortot nem lehet alkalmazni és nagyon vörös volt, így azzal kentem neki. Kezén igazából nem történt kb semmi, alhasán a képen látható piros folt ott volt, amiatt kentem, viszont fölötte a piros pöttyök ma jelentek meg: [link]


Természetesen ahogy észrevettem ma este, lemostam és nem kentem rá megint csak kókusz olajat. Szerintetek allergiás reakció vagy kipállás vagy valami más?



jan. 17. 21:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez nem csalánkiütés...sajnos ismerem a csalánkiütést(nekem van,nagyon sokszor nagyon sok)és az nem így néz ki.

Hogy mi lehet,azt viszont nem tudom.

jan. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ekcémás vagyok, körömvirág krém nekem sosem volt jó, szerintem arra allergiás a fiad, nem tűnik csalánkiütésnek. Olajat nem kennék ekcémára, mert nem tud levegozni a bőr, nekem mindig belobbantotta. Gyógyszertári tusfürdő, testápoló: eucerin, la roche-posay, uriage, drágák, de jók.
jan. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen, csak Uriage fürdik, szappant is 2000 forintosat veszek neki mert a keze minden mástól lángol.

Arra is gondoltam, hogy ma focizott, lehet a melegtől ilyen?

Neked el szokott múlni? Amíg nem használjuk a Steroidos krémet addig folyamatosan lángol a bőre, az viszont nagyjabol 2 nap alatt láthatatlanná teszi az ekcémát. Nagyjabol ennyit is tart, miután abbahagyjuk… :(

jan. 17. 22:47
 4/6 anonim ***** válasza:

Ugyanígy nézett ki a fiamnak, viszketett is (vakarta), a gyerekorvosnak küldtem képet. Azt írta, allergia, adjak cetirizint. El is múlt szépen. Amúgy ő is körömvirág krémmel (meg minden mással) kente be magát előtte (felmászott a pelenkázóra és a kezébe kerültek, mikor nem figyeltem). Korábban volt csalánkiütés, ugyanígy kezdődött, a pöttyök sűrűsödtek majd foltokká álltak össze (akkor szerintem túl sok tojást evett és amiatt volt).


De a saját szakálladra szerintem ne adj semmit, ha nem enyhül holnapig, akkor kérdezd meg az orvost.

jan. 17. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, gyerekkoromban ugyanez volt, csak az erős kremtol múlt el, ha abbahagytam azonnal kijött. Felnőtt korra elmúlt, de hajlamos vagyok mindenféle kiütésre azóta is. Kezemet télen éjszakára neutrogena krémmel kenem, különben kireped. Ha meleg van akkor minden oké. Lehet melegkiütés, nekem az is nagyon sokszor volt gyerekkoromban. Sokszor volt, hogy hatott egy krém, aztán hozzászokott a bőröm és már nem volt hatásos.
jan. 18. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem 1 voltam az előbb, hanem 2.
jan. 18. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!