Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyit kell beszelni egy 21...

Mennyit kell beszelni egy 21 honapos gyereknek?

Figyelt kérdés
A fiam 21 hónapos, ilyeneket beszel hogy: anya, apa, mama, baba, autó (ató), meg mit tudom én még miket, nem mindent értek, mert nem lehet kihallani vagy a saját még baba nyelvén mondja. De viszont mindent megért, pl ha elhadarva beszelek az apjával es róla van szó, anelkül hogy a nevet is mondanánk, akkor tudja miújsagvan, pl arról beszeltünk tegnap hogy majd kesőbb fogjuk elkésziteni neki az esti kakaót mert nemrég evett banánt. És odamegy a hűtőhöz kinyitni és kiveszi a tejet, egyből ahogy kimondtam a szamon meg mutogat a bananra. Most ez csak egy pelda volt, de a lényeg hogy ugyansz van az összes jatékával, vagy bármiről van szó, ha kérdezem hol van ez az amaz stb mindent ért, sokatolvasgatunk es kepeket nezegetunk beszélünk róla. De akkor miért nem beszél még? Ugy rendesen... vagy többet mint most? Pl bölcsibe is jár 4 hónapja, habár ott idegen nyelven hall mindent mert nem Magyarorszagon lakunk. Altalában mikor kezdenek pár szavas mondatokban beszélni?

jan. 19. 11:04
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja igazabol azert tettem fel a kerdést, mert masok mondták h az ő gyerekük ekkor már többet beszélt.... na most ezzel en mit csinaljak?
jan. 19. 11:05
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Először is ne hasonlítgasd mások gyerekéhez, mert nincs 2 egyforma gyerek. A lányom ennyi idősen mondókákat mondott. A fiam most 20 hónapos, nagyon sok mindent mond, néha összekapcsol 2 szót, és ennyi. Pl. Maci alszik, kutya eszik. Ilyesmi.

Tesómnak egyik gyereke se beszélt 2 éves koráig. De semmit.

Szóval ne aggódj. Korának teljesen megfelelő, amiket mond. :)

jan. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%

Ne hasonlitsd a gyereket masehoz

Úgy ahogy előttem is írták,lányom három éves koráig nem volt hajlandó megmukkanni.

Fiam 22 hónapos és mindent mond,két szavas mondatokat is.

Megért mindent,elmagyaraz mindent.

Felesleges stresszelned,megtanul beszélni,bőven elég amit mond most.

jan. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én fiam mar beszélt ilyen 1 2 3 szavas mondatokkal az unokaöcsém vele egyidős meg most sem beszél...

Ezt mindenkinél más.

Aki hamarabb jár később beszél.

Hidd el megindul és utána majd nem győzöd hallgatni hogy anya...anya..anya... :)

Meg nyilván 2 nyelvet hall lehet éppen angolu beszél amire azt klmondod nem érted

jan. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%
Vagyis 2 éves
jan. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A fiam ennyi idősen összetett mondatokban beszélt, folyékonyan, mindenki számára érthetően. Énekelt, mondókázott, miegymás. Rendes társalgást lehetett vele lefolytatni.

A lányom ennyi idősen jó ha mondott 5 szót, úgy, hogy abban már benne volt a mijáú meg a vauvau is... (érteni ő is értett mindent)

Ugyanaz a DNS-állomány, ugyanaz a környezet, ugyanolyan nevelés, ugyanúgy foglalkoztunk velük, stb, és mégis.

Nem egyformák a gyerekek. A lányomnak 2,5 évesen robbant be úgy igazán a beszéde, és akkor pikk-pakk behozta a lemaradást. Már mindketten iskolások, és a kutya nem mondaná meg, hogy anno ilyen különbség volt köztük. Szépen választékosan beszél mindkettő.

Ha még 2 nyelven is hallja a beszédet, akkor meg pláne nem kell aggódnod.

jan. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyobbik fiam két éves koráig csak szavakat mondott, de mindent értett. A szülinapja után pár hónap alatt, tisztán és mondatokban beszélt.

Az öccse gyakorlatilag egy évesen utána csinálta ugyanezt, nagyon korán összerakta a szavakat, viszont nagyon selypített, még jó másfél évig.

Nem volt másik nyelv a környezetükben.

Még a tesók os teljesen mások.

jan. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne hasonlítgasd a gyereked máséhoz :) Szerintem tök normális az is hogy ennyit beszél.

Egyébként érdekes lenne ha a gyereked nem èrtené meg mit mondasz neki 20hónaposan.Szóval ez nem egy nagy felfedezés hogy megértette hogy később lesz kakaó mert kapott banánt.

jan. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!