Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit gondoltok, helyes dolog e...

Mit gondoltok, helyes dolog e leszidni a gyereket, ha beleszól, mikor a felnőttek beszélnek?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 22. 09:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha bekapcsolódik a beszélgetésbe, semmiképpen. Ha csak mondja a magáét, akkor sem leszidni kell szerintem. De meg kell mondani, hogy "most X.Y.-nal beszélek, utána figyelek rád", majd folytatni a beszélgetést.
2016. ápr. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Igen. Nálunk nem illik a másik szavára vágni. A beszélgetésbe viszont termeszetesen bekapcsolodhat.
2016. ápr. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Leszidni semmi kép, de el kell mondani hogy nem illik a belevágni a másik szavába stb. Ha nem szólsz rá abból nem tanul, de ha leszidod az sem jó. Aranyközéputat kell találni.
2016. ápr. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%

Nekem már kicsit nagyobbacskák, 12 és 8 évesek, és ha belekotnyeleskednek abba, mihez nincs közük, akkor igenis rájuk szólok, hogy bocs, de ez nem rátok tartozik, nem illik hallgatózni sem, és beleszólni se.

Ez kimeríti a leszidás fogalmát, szóval ja, leszidom őket.


Ami nem jelenti azt, hogy nem beszélgetünk velük, vagy nem szólhatnak bele semmibe, de ha épp olyan dologról van szó, amiről halvány lila dunsztjuk sincs, de osztják az észt, akkor leállítom őket.

Sok felnőttet elnézve, nekik sem ártott volna időben megtanulni, hogy abba szóljon csak bele, amihez ért is. :)

2016. ápr. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Barátnőmnek van egy 6 éves kislánya, tegnap együtt kirándultunk, kérdeztem valamit a barátnőmtől, jö volt a hangulat, de mikor válaszolt volna, a kislány pont akkor látott valamit, el kezdte volna mondani a magaét, a barátnőm pedig leszidta, ezzel teljesen tönkretéve a gyerek hangulatát majd a lelkiismeret furdalással a sajátját.. Én meg egyszerűen nem tudom kezelni az ilyenbhelyzeteket, nem értem, miért nem mondhatja a gyerek ha éppen van valami mondanivalója :(
2016. ápr. 22. 10:21
 6/12 anonim ***** válasza:
72%
Akkor képzeld el, hogy nem a gyerek akár mondani valamit, hanem egy harmadik felnőtt vág a szabadba, amikor valakivel beszélgetsz. Nyilván nem tetszik. Úgy kell nevelni a gyereket, hogy ne vágjon a másik szavaba. Mondjuk leszidni nem az első hangra kell, hanem amikor nonstop csinálja a figyelmeztetés ellenére is. Pl beszélgettek, mondani akár valamit, akkor anyuka pillanatra megáll, "Katika, látod hogy beszélgetek, légyszíves várd meg, amíg befejezzuk és majd utána elmondod". Ennyi
2016. ápr. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nem tudom, nekem nagyon sok barátom van, hétvégente ha összeülünk 10-12-en bográcsozni, elképzelhetetlennek tartom a kommunikációt anélkül, hogy időnként egymás szavába vágnánk...

Főleg mivel tegnap nem is az univerzum sorsát akartuk megbeszélni, valami jelentéktelen apróságról beszéltünk, mikor megszólalt a gyerek, és ilyenkor már kapja is az ívet, hogy nem hallod, hogy most mi beszélünk! Ne szójjál bele! Várd ki míg mi beszélünk!

De egy ilyen kifakadás alatt bőven elmondhatná szerintem a gyerek a magáét mi meg folytathatnánk a beszélgetést... De az ilyenek, csak mindhármunk hangulatát hazavágják :(

2016. ápr. 22. 11:00
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha be akar kapcsolódni a beszélgetésbe, akkor eleve nem helyes. Ahogyan nekem lehet véleményem, gondolatom valamiről, úgy neki is.

Ha viszont csak úgy belebeszél, akkor egyértelmű mit akar: hogy ővele foglalkozzunk, ne egymással. A gyerek életkorától és a helyzettől is függ, hogy hogyan reagálnék, de semmiképpen sem szidnám le. Inkább elmagyaráznám neki, hogy most ezt mi felnőttek meg szeretnénk beszélni egymással, de utána fogok vele foglalkozni, ill. meg fogom hallgatni, amit ő szeretne mondani.

2016. ápr. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Na, csak most olvastam el, kérdező, további hozzászólásaidat.

Szerintem ostoba módon viselkedett barátnőd a lányával szemben.

Egyébként saját, nagyon erős tapasztalatom, hogy általában azok oktatják ki így a gyerekeket, akik nagyon gyakran vágnak bele más felnőtt beszédébe.

2016. ápr. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
78%
Emiatt nem szidtam volna le! Ez butaság volt. De amikor apjukkal beszélgetek mondjuk a konyhába és a gyerek épp vacsizik vagy valami és direkt belekotyog, na azt nem szeretm. Rászólok, hogy majd megbeszéljük , ha apáddal végeztünk. Ha csak nem bírja ki és közbevág, akkor megszidom. Ilyen van. De itt nincs hirtelen dolog, nem látott meg egy mókust, hogy szólnia kelljen vagy ilyesmi. Suliból hazajövet leülök vele beszélgetni. Elmondhatja és utána is. De amikor a felnőttek beszélgetnek egy 10-15 percet, azt tartsa tiszteletben!
2016. ápr. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!