Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyerekkel hogyan bicikliztek?...

Gyerekkel hogyan bicikliztek? Gyerekülést meddig használtatok?

Figyelt kérdés
Lányom 5 éves, 21 kg. Dechatlonos gyerekülésünk van, elvileg 22 kg-ig használható. Mostanában érzem, hogy alig tudok vele tekerni, nagyon nehéz hátul. :/ Szinte 1 km után kiköpöm a tüdőm. Ha nincs ott tekerek simán, szóval a súllyal lehet a gond. Meg félek is lassan, le ne szakadjon mert eléri lassan a súlyhatárt. Utána már csak simán csomagtartón kell vinni, vagy hogy? Elvileg azt mondják úgy könyebb. Az ovi 2 km-re van, bicajjal szoktam reggel vinni. (Délután férjem hozza kocsival) Az hogy ő is biciklizzen nem opció mert egyrészt tavaly nem sikerült neki megtanulni, másrészt ha tudna sem engedném biciklizni, mert felnőttként is életveszély az az út kb, száguldoznak a kocsik, utcákból úgy kijönnek hogy szét se néznek stb, esélytelen hogy én engedjek egy 5 éves gyereket ott biciklizni.
jan. 24. 08:45
1 2 3
 11/28 babyboom567 ***** válasza:
70%
Főleg,hogy tilos a csomagtartón vinni gyereket.
jan. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
80%

"akkor használhattok trailgatort (ezzel hozzá lehet kapcsolni a gyerekbiciklit a felnőtthöz)"

Kresz tiltja és sokkal veszélyesebb is.

21 kg a 8 évesem (nem nt), pár hónapja még vittem hátul, de már nagyon necces. Elbírom, de félek letörik az ülés rugója.

A kisebb (4,5) 18 kg, őt még fogom tudni vinni pár évig.

De szemezek ezzel:

[link]

jan. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
91%

Eszembe nem jutna a csomagtartóra ültetni. Pedig én baromi laza anyának tartom magam.


Nekem 4,5éves. 3éves korától jár külön biciklivel. Tavaly már 2 kerékkel ment. Veszélyes főút mellett is, ahol kamionok járnak.


Én max odafele séta mindkettőtöknek, te tolva a biciklit,, visszafele bicót mondanék esetetekben.

jan. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
38%

"Tekerni ugyanolyan nehéz lesz,mert a súlya az nem változik attól,hogy nem ülésben ül."


Kivéve, hogy az ülés durván 4 kiló.

Ha küllőtakaró van a keréken, semmi nem daralja be a lábát. 30 éve is rakatott anyukám lábtartót, küllővédőt a biciklire, úgy vitt.

A 25 pluszos gyereküléseken sincs több biztonsági elem, mégis szabályosak

jan. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
48%

Hollandiában élek, nálunk ilyennel hordják a gyerekeket, pláne ahol nagyobb, vagy több gyerek van.


[link]



Az utánfutó annyira nem biztonságos, ott nem látod q gyereket. Amúgy próbáld megtanitani bicajozni és akkor mehet melletted, az semmivel nem veszélyesebb, mintha mögötted ülne

jan. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
80%
Dehogy 4 kg.És még mindig tilos ott vinni a gyereket.Nemcsak veszélyes,hanem ha rendőr lát akkor 30-50 e Ft bünti.És még jogos is.
jan. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
59%
A miénk annyi. A csomagtartón ül a nagyoknak szóló ülésben is. Lásd a fenti polisport.
jan. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
58%
Van nagyobb gyerekeknek is gyerekülés, néztem én is a lányomnak. De persze most nem ugrik be a neve...
jan. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
58%
Igen, amit a 12-es linkelt, arra gondoltam!
jan. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
68%

8-as, amikor teged igy vittek 30-40 eve Csajagarocsogen, akkor meg nem volt ekkora forgalom ! Gondolom azota lett illegalis. 🤦🏻‍♀️

Nekem is az udvaron mosott mamam lavorban, attol en meg vettem mosogepet igy 40 evvel kesobb.

jan. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!