Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyerekkel hogyan bicikliztek?...

Gyerekkel hogyan bicikliztek? Gyerekülést meddig használtatok?

Figyelt kérdés
Lányom 5 éves, 21 kg. Dechatlonos gyerekülésünk van, elvileg 22 kg-ig használható. Mostanában érzem, hogy alig tudok vele tekerni, nagyon nehéz hátul. :/ Szinte 1 km után kiköpöm a tüdőm. Ha nincs ott tekerek simán, szóval a súllyal lehet a gond. Meg félek is lassan, le ne szakadjon mert eléri lassan a súlyhatárt. Utána már csak simán csomagtartón kell vinni, vagy hogy? Elvileg azt mondják úgy könyebb. Az ovi 2 km-re van, bicajjal szoktam reggel vinni. (Délután férjem hozza kocsival) Az hogy ő is biciklizzen nem opció mert egyrészt tavaly nem sikerült neki megtanulni, másrészt ha tudna sem engedném biciklizni, mert felnőttként is életveszély az az út kb, száguldoznak a kocsik, utcákból úgy kijönnek hogy szét se néznek stb, esélytelen hogy én engedjek egy 5 éves gyereket ott biciklizni.
jan. 24. 08:45
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
80%

20!

Kérlek írd le az életutam is 🤣🤣

Köszönöm...

jan. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
14%
Engem Bp-n vitt 30 éve 🤐
jan. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
70%
De a 30 evvel ezelotti allapotokat miert kell a maihoz hasonlitani, konyorgom ??
jan. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
68%
Sajnos én manapság is látok ilyet, bár inkább kisebb forgalmú helyeken, nem a nagykörúton.
jan. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
16%

eleve életveszélyes az odavezető bicikliút, toldjuk még meg azzal is, hogy ledaráljuk a lábát... kitűnő ötlet.

erre mondom én mindig azt, hogy gyerekvállalás előtt TERVEZNI és ÁTGONDOLNI kéne, pl. ilyen helyzeteket is, nem csak azt, hogy milyen lesz a pocifotózás és a babaágynemű...

jan. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem azért ilyen részletességgel nem életszerű mindent átgondolni és megtervezni.


Kérdező, ha kerékpársáv van, és csak az elsőbbség meg nem adása miatt problémás az útvonal, akkor nyugodt szívvel választanék olyan megoldást, ahol a gyerek mögötted jön, fizikailag hozzádkötve. Vagy átalakított tandem, vagy gyerek félbicikli. Ha ezeken magabiztosan tud ülni, akkor gyakorlatilag ugyanolyan biztonságosak, mint a gyerekülés (ami egy minimálisat véd pluszban, de azért annyira nem erős). Mondjuk ha csak 1-2 kg túllépésről van szó, és a te gyereked nem ugrál az ülésben menet közben, az út meg nem hepehupás, kátyús, akkor lehet, hogy egyszerűen a gyereküléssel próbálnám kihúzni a hátralévő egy évet.

jan. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:

#25

Mire gondolsz?

Városban lakunk, nem tanyán, egy felújított házban, van autónk is mint írtam, a férjemnek jogsija 24 éve, ő hordja haza autóval. Nekem bizonyos betegség miatt nem lehet jogsim. Itthonról dolgozok fix home officeban, visszavettek a munkahelyenre ahonnan szülni mentem, nagyon jól keresek. Most azért ne lenne gyerekem soha mert nem lehet jogsim? Na ne nevettess már. Jövőre iskolába megy, a szomszédunk az általános iskola, durván 1 év van amit meg kell oldani, azert nem olyan tragikus hogy emiatt ne lenne gyerekem 🤣🤣

jan. 25. 15:43
 28/28 A kérdező kommentje:

Amúgy se tudsz mindent megtervezni 20 evre előre..

Azt is megterveztem hogy majd anyósom fog rá vigyázni szünetekben, ha nagy lesz, meghalt mire megszületett..ennyit a tervezgetésről..


Vannak betegségek, halálesetek, nunkahely elvesztések, autóbaleset bármi amit nem tudsz eltervezni.


Barátnőm is eltervezte hogy majd kocsival hordja mindenhova a gyereket, lett egy autóbalesete, a kocsija totálkárosra tört, kuka, újat meg nem tudtak majdnem 1 évig venni mert a biztosítási pénzből max valami roncsot kaptak volna.. neki is muszáj volt végül biciklizni


Ez nem úgy megy hogy te terhesség előtt leképezel 20 évet és az úgy lesz.


Elkezdtem anno a jogsit, a kresz sikerült, aztá kiderült nem vezethetek bizonyos gyógyszerek miatt, talán jövőre már lesz esélyem nem szedni, és esetleg jogsit szerezni :)

jan. 25. 15:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!