Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák,piszkált valaki...

Anyukák,piszkált valaki titeket,amikor nem dolgoztatok?

Figyelt kérdés
amiért gyerekkel vagy gyerekekkel voltàl otthon és kisebb- hosszabb ideig nem dolgoztál,kik bántottak érte? piszkálás,megjegyzések vagy mégtöbb. engem férjem oldaláról hárman ,anyja,nővére és párja, és saját anyám is,meg keresztapám,1-2 barát van aki tényleg nem néz le amiatt,és 1- 2 aki nem mondja,de gondolja. férjem nővére mikor a harmadik gyerekem fél éves volt már utalgatott,hogy már dolgoznom kéne,ő is korán visszament,de neki egy fia van.férjem látja,hogy munka nélkül is kiborulok nèha és sírok,mindig 5- kor kelünk,éjjel is felkelnek párszor,tényleg béna vagyok,nem tudom mások hogy bírják munka mellett.szóval volt aki beszólogatott nektek?
jan. 30. 04:09
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
33%

Gusztustalan ez a munkaalapú magyar társadalom. Dolgozz, dolgozz, dolgozz. Nem az lenne a normális, ha többet lennénk a családdal, mint a munkában? Kiszámoltátok már, hogy hol vagytok többet? Mik ezek a válaszok?

Nem látjátok mennyi eszköztelen, traumatizált, megfelelési kényszeres, önbizalomhiányos, társadalmi elvárásokban megnyomorodó nő? Csak ebben a kategóriában, meg a családi kapcsolatokban. Nincs egy épkézláb empatikus ember 100 nőből 99 mellett. Ide írnak kérdéseket az életről. Komolyan nem látjátok, akik még most is dolgozni külditek, hogy mekkora a baj?

jan. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
59%
31es sajnos akármilyen hihetetlen pénzből él mindenki. Én nem mondom hogy dolgozzon, mert ha olyan jól élnek így is akkor nyilván nem kell, de szerinted az igazságos mikor a férfi megpusztul majd 40 évesen mert gürizik folyamatosan hogy legyen mit enni egyáltalán és így se jutnak egyről a kettőre a nő meg különböző kifogásokkal otthon ül az iskolás gyerek mellett? Aki amúgy a nap nagyrészében otthon sincs. Csak kérdezem... Mert sok ilyen van ám
jan. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
52%

32# De nem írta a kérdező ezt. Simán lehet,hogy jól élnek és olyan vállalkozásuk van akár több is,hogy a férj se pusztul bele a munkába. Na,akkor mi van?:D

31#-el egyetértek. Nálunk a család is brutális ilyen téren. Nagyapám még hétvégén is suliba küldött volna,mert nem kell pihenés, dolgozni tanulni tenni kell valamit. Anya is ilyen,ha egy napot beteg ami kiesik, akkor van hogy elsírja magát,merthogy milyen már az,hogy ő aznap nem dolgozik,a 7 napból egyet otthon mer lenni és nem a pénzért,mert mindenük megvan hitelmentesen és rengeteg félretett pénzük. Azért mert így kell,otthon ne legyél a családdal,8 óra neki nem munka,csak a 12,stb. A legrosszabb,hogy én az ellentéte vagyok,a családdal legyen több időm és kevesebb a munkában,nekem ez lenne a normális és ideális élet. Túlórát se vállalom be,nem érdekel az a plusz 3 ezer,a családom és a pihi mindennél fontosabb. De egyre több helyen látom én is ezt a munka alapú társadalmat. A munkahelyeden többet vagy,mint otthon... Úgy hogy aki megteheti,igen is maradjon ha ez nekik belefér.

jan. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
28%

Ez azért van, mert nem tudnak szeretni az emberek. Se egymást, se magukat. Ha tesznek, mennek, állandóan csinálnak, megfelelnek, erejükön felül teljesítenek, azt hiszik akkor lesznek szerethetők. És ez van átadva már generációk óta. Szar készen van mindenki. Csak az nem látja, aki nem akarja. Mert ugye ezzel foglalkozni kellene belül. De arra nincs idő a sok tennivalótól.

Senki nem mondta, hogy nem a munkádért kapsz pénzt, amiből élsz. De elég értékesnek érzed magad ahhoz, hogy annyit kérj, amennyire tartod magad? Nem. Nem vagy értékes, ezért inkább mindent megcsinálsz, hátha jön a morzsa. Dehogy jön. A legjobban kihasználható, irányítható, alamizsnáért biorobottá változó társadalom a miénk.

jan. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
55%

Folytatom. Felkúrtátok az agyam.

Dolgozol, szuper. Nincs gyerek? Hát legyen. Van egy? Akkor legyen még egy, kell a testvér. Van kettő? Hát ha három lesz, kaptok egy csomó mindent. Nincs házatok, nincs kocsitok? Legyen, úgy a kényelmes. Évek múlva megint jön a piszkálnivaló. Miért hanyagolod el magad a gyerekek mellett, más is ad magára. Miért nem mész vissza dolgozni, más is dolgozik gyerekek mellett. Áh, érik a könyv. Napestig lehetne sorolni, hogy mennyi passzív-agresszív és direkt agresszív társadalmi elvárásnak kellene megfelelni és tűrni a bántást, mert valakinek kívülről mindig bele kell pofáznia a másik életébe.

jan. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
24%
30# Nem védtem meg magam, egyszerűen nem vettem magamra. Nem a pénz miatt mentem vissza, írtam is. Én nem éreztem jól magam itthon, teljesen beszűkültem, az első kislányunknál depresszióssá kezdtem válni. Akkor beszéltük át, hogy szeretnék visszamenni a másodállásomba, a férjem pedig támogatott benne. A másodiknál is így éreztem jól magam. Nekem jól esett az agytorna. Megértem, ha valakinek a munka csak nyűg, azt is, ha valaki kiteljesedik az otthonléttel és az anyasággal. Én sajnos nem ilyen voltam, az én lelki egyensúlyomhoz kellett a munka (ami egyben a hivatásom, nagyon szeretem). Ezt hiába magyarázom olyannak, aki totál máshogy gondolkozik és nem is akar elfogadni más álláspontot, így elengedtem. 27 voltam
jan. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mennyi idős a legkisebb. Ha közösségbe jár, akkor igen, gáz hogy nem dolgozol és eltartatod magad.


Ha még kisebb, akkor meg otthon vagy vele gondolom, így az a munkád.

jan. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
24%
36# De ha ennyire kikészít az otthonlét,az anyaság,minek vállaltál be kettőt? Azért már az elsőnél láthattad ezt. Picit önzőség volt. Szerintem ezt sokan azért sem értik,mert az ember dolgozik vagy 50 évet,egy max két évet van otthon,amit a gyereke miatt tesz,majd folytatja élete végéig,de ez is teher sokaknak. Nem 3-5-10 évekről beszélünk,hanem amit a gyerekeddel töltesz és semmi nem tudja pótolni. Ezzel sincs baj mégha nem is egyezik a vélemény,de akit ismerek és ennyire utálta az anyaságot, depressziós is lett,az belátta szépen és nem akart még egyet önző módon csak hogy ott legyen a sarokba vagy a bölcsibe fél évesen. Önismeret ez azért.
jan. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
26%
38as attól hogy valaki anya lesz még nem kell feladnia teljesen az életét. És ha valaki dolgozni akar mellette akkor mi van? Talán ha nem ílyen begyöpösödöttek lennének az emberek, hogy igenis az anyának 0-24ben a gyereke mellett a helye nem ódzkodnának ennyien a gyerekvállalástól és nem tekintenék rabszolgaságnak. Amúgy érdekes felfogás van errefelé. Dolgozni a gyerek mellett gáz, de otthon naplopóskodni a 10 éves mellett teljesen rendben van
jan. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
23%

38# Na valami ilyesmi reakcióról beszéltem az osztálytalálkozós példával is. A válaszod lássuk be nagyon nagyon sok helyen erős feltételezés, fantázia. Nem utálom az anyaságot, mindennél jobban szeretem a gyerekeimet és sosem csinálnám vissza. Az itthonlétet nem szerettem soha sem, és nem is szeretem. Ez a gyerekektől független, nekem a HO is kínzás. Ha az önzőség, hogy egy éves koruktól heti 1 nap elmentem dolgozni (a hivatásomba), amit előtte 8 éven keresztül is szerettem és azóta is szeretek (miközben az apjuk, vagy a nagymamájuk vigyázott rájuk), akkor kívánom, hogy soha ne találkozz nálam önzőbbel. :)

Szerintem éppen az az önismeret, hogy felismerjük, ha valami valahogyan nem jó, változtassunk és ezáltal jól érezzük magunkat mind egyén, mind család szintjén. Ha mi így érezzük jól magunkat, ahhoz aligha van kívülállónak köze.


Erről beszéltem, amikor azt mondtam, hogy ha beléd akrnak rúgni, akkor belédrúgnak. Ha most azért, mert nem dolgozol, akkor ha dolgoznál meg azért bántanának, mert vörös a hajad... Kár ezeket felvenni.

jan. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!