Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák,piszkált valaki...

Anyukák,piszkált valaki titeket,amikor nem dolgoztatok?

Figyelt kérdés
amiért gyerekkel vagy gyerekekkel voltàl otthon és kisebb- hosszabb ideig nem dolgoztál,kik bántottak érte? piszkálás,megjegyzések vagy mégtöbb. engem férjem oldaláról hárman ,anyja,nővére és párja, és saját anyám is,meg keresztapám,1-2 barát van aki tényleg nem néz le amiatt,és 1- 2 aki nem mondja,de gondolja. férjem nővére mikor a harmadik gyerekem fél éves volt már utalgatott,hogy már dolgoznom kéne,ő is korán visszament,de neki egy fia van.férjem látja,hogy munka nélkül is kiborulok nèha és sírok,mindig 5- kor kelünk,éjjel is felkelnek párszor,tényleg béna vagyok,nem tudom mások hogy bírják munka mellett.szóval volt aki beszólogatott nektek?
jan. 30. 04:09
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:

38# vagyok. Ez nem beléd rúgás volt,engem csak őszintén érdekelt tényleg,hogy honnan jött egy ilyen mentalitással második gyermek. Nem írtad,hogy heti 1 napra mentél el 3-4 órára,ahogy írtad az ember azt hinné egész hétre,de az is a te dolgod. Heti 1 napra én is elmentem kikapcsolódni.:D Az,hogy megkérdezik tőled 1-2 helyen,nyilván kíváncsi lesz az ember miért lép le anyuka 1 éves mellől,de ebbe semmi szégyellnivaló nincs. Heti 1 napot el se mesélnék,az semmi,még félállásból is,arra még kb fizu se jár szinte,tehát ez nálad tényleg kikapcsolódás. Ha én lennék ebbe a helyzetbe válaszolnék és ennyi. Nem kell ezt így felfújni szerintem.


39# Nem írtam,hogy a gyerek seggébe kell lenni 0-24. Tehát nálad két véglet van,vagy a gyerek fenekébe vagy otthon 2 évig,vagy pedig azonnal munkába állsz? A kettő között nem létezik? :D Azért,mert 45 év munkaviszony alatt itthon vagyok 2(!!)db évet a gyerekemmel attól még kimozdulok itthonról,ő marad apával,nagyival,férjemmel is ketten. Szeretem a munkám,de 2 évet azért kibírok nélkülük,amit a családommal tölthetek. 45 évből 2 ÉV. :D Még a szingli 38 éves barátnőm is csinált olyat,hogy felmondott és két munkahely között egy-másfél évig bizony nem dolgozott,hogy kipihenje a sok év munkát. Kirándult,stb. Borzasztó. :D Nem vagyok munkamániás,ahogy egy túlórát se fogok bevállalni a családom rovására, ha anyagilag nincs rá szükség. Ettől még nem vagyok a fenekébe 0-24. De aki ott van 0-24 az sem gáz és az sem,aki az 1 hetes mellől rohan vissza dolgozni.

jan. 31. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
44%

41# Az egy napos (6-8 órás) jelenléti állásom mivel oktatás, van háttérmunkája is, amit alvásidőben csináltam zömében. A munkámért kapott fizetésem valakinek egy teljes munkaidős havi fizetése, szóval azért szemmel látható összeg. És mellette bármilyen fura, nem csak ezzel kapcsolódom ki.

Aki itt felfúj dolgokat, az te vagy, belefantáziáltad a válaszomba, amit akartál, én tényeket közöltem.

A "rugdosódós" részt pedig nem magamra értettem, a kérdezőnek szántam, hogy aki piszkálni akarja, az fogja is, bármit is csinál. Ezen kár fennakadni.

jan. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:

Nem fantáziáltam,te írtad "Nem éreztem itthon jól magam". Erre csak jött a kíváncsiság,hogy akkor miért kellett még egy gyerek,ez nem fantázia,mivel egyértelmű,hogy aki gyereket vállal az tudja,hogy otthon lesz kis ideig,így nyilván másodiknál már még inkább tudja. Nem bántásból írtam,kíváncsi voltam hogy jött a gondolat,ennyi. :) Hú,remélem az én pedagógus ismerőseim is találnak havi 4 alkalmi munkát teljes havi fizuért. Ez amúgy jól hangzik. :D De akkor van rá esély legalább.


Kérdező,rengeteg válasz érkezett. Nem írtad mennyi idősek a gyerekek.

jan. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem is fogja, mert már kezdi cikinek érezni. Mondjuk akárhogy is, ha a gyerekek oviba járnak akkor az elég gáz kifogás hogy ő fáradt mert éjjel felkelti a gyerek. Képzeld el ha a gyerek apja is így gondolkodna? Akkor éhen halnának?
jan. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:

43# Nem pedagógus vagy, felnőtt oktatásban dolgozom. Más bérsávok mozognak. :)

Az első gyerek előtt is tudtam, hogy nehezen fogom viselni az itthon létet. Nehezen viseltem a HO-t is és ha beteg voltam is. A gyerekek iránti vágy viszont erősebb volt, hát megembereltem magam... de ahhoz, hogy újra helyre álljon a lelki egyensúlyom, viszonylag korán visszamentem és ez jó taktikának bizonyult, ezért csináltuk így a másodiknál is.

Szóval már az

jan. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:

Bocsesz, túl gyorsan elküldtem. :D *vagyok

és az utolsó mondat kezdet tárgytalan.

jan. 31. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!