Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ugye létezik olyan kisgyerek,...

Ugye létezik olyan kisgyerek, aki NEM veri a szüleit?

Figyelt kérdés

Egészen le vagyok döbbenve azon, amiket itt olvasok, meg néha a környezetemben is tapasztalok, hogy 2-3 éves gyerekek szabályszerűen ütik a szüleiket. Bár az én fiam még csak 6 hónapos, ezt mindenképpen meg szeretném előzni. Hogyan lehet elérni, hogy egy gyerek ne szokjon rá az ilyesmire?


Előre is köszi a tapasztalatokat


2010. okt. 24. 07:35
 1/10 anonim ***** válasza:
34%
normálisan kell nevelni. én hál isten nem láttam még verekedős gyereket és nem is szeretnék ismerni egyet sem.
2010. okt. 24. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
25%
Csatlakozom az elsőhöz. Bőven elég, ha szereted, és normálisan neveled a kisfiad. Verekedni általában azok a gyerekek szoktak, akik nem ismerik a konfliktuskezelés más formáját, tehát őket is verik, vagy a családon belül látják ezt. Esetleg következetlen, kiszámíthatatlan szüleik vannak, akikre nem támaszkodhatnak, és nem szeretik - tisztelik őket.
2010. okt. 24. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
Na akkor azért elárulom, hogy minden szülő ezt szeretné, és legtöbben teljesen normálisan is neveljük, szeretjük a gyermekünket, és ennek ellenére tesznek a kicsik olyat amit nem is hinnénk. Az én 17 hónapos csöppségem is sokszor verekszik, verekedne, ha hagynám. Pedig nem láthatta sehol, mert nem járunk olyan helyre, mi sem verekszünk itthon, vagy harapdáljuk egymást! És ő mégis ezt teszi, nem tudom honnan jött neki :( Szóval mondani sokkal könnyebb.....
2010. okt. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

Csatlakozom az utolsó válaszolóhoz. NEM tudod megelőzni. Ezt úgy mondom, hogy a kisfiam teljesen normális, kiegyensúlyozott családban él, ahol nemhogy senki nem ver senkit, de hangos szó nem hangzik el köztük évi egynél többször. Tévénk pedig 14 hónapos koráig nem volt (azért nem, mert a munkámhoz kellett az internet előfizetés, és a tévét már nem tudtuk volna kifizetni), így mégcsak onnan sem szedhette a verekedést. És tessék: 11 hónapos kora óta rendszertelen időközökben rájön, és üt-vág, harap, rúgdalózik, fetreng a földön. Néhány napig próbálkozik ezzel a viselkedéssel, ilyenkor még az utcán is rámsóz, ha épp nem tetszik neki valami. Utána abbahagyja, mert semmit nem ér el vele. Eltelik néhány hét, akár egy-két hónap is, és újra következik pár olyan nap, amikor verekedéssel akarja érvényesíteni az akaratát. A dolog láthatóan semmivel nem áll összefüggésben (frontok, telehold, apa munkarendje, fogzás, bölcsikezdés...), semmi olyat nem tudok mondani, ami ezzel a viselkedéssel egybeesne. A helyzet annyiban javul, hogy most, 28 hónaposan már szégyelli magát miatta, megvigasztal, és ha üt is, nem olyan gyakran, valamint látványosan ritkulnak ezek a verekedős periódusok.

Egyébként pedagógus és gyógypedagógus vagyok, elhiheted, hogy mindent megtettem, amit tanultam, mástól hallottam, tapasztaltam.

Be fogja fejezni, biztos vagyok benne. Nekem ennek az elviseléséhez kell a legtöbb türelem, ha gyereknevelésről van szó.

2010. okt. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%

Sehogy. Ez életkori sajátosság. 2-3 éves kora között keresi önmagát, és keresi a határait.

Mi is szépen neveltük lányunka, mikor kistesó született sem volt semmi gond, de most pár hónapja igen.

Jött a bodálózás, csípés, harapás, csapkodás, mindenféle. És ilyenkor nem nagyon lehet szabályozni sem.

PErsze rá kell szólni, tudnia kell, hgy mi a helyes, és mi nem, de majd kinövi.

Azt hittem ez minket is elkerül, de nem került el, csak kicsit később jött...

2010. okt. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A nagyobb lányom úgy két éves kora körül bepróbálkozott néhány alkalommal, hogy megütött bennünket. Határozottan, és igen szigorúan leállítottuk, így megszűnt a probléma, vagy inkább ki sem alakult. A kicsi most kezdte a bölcsit, és meglepetten tapasztaltam, hogy a legtöbb kisgyerek, a gondozónőt is simán megüti, ha valami nem úgy van, ahogy ő azt elképzelte. Beszélgettem erről az egyik gondozó nénivel, és mondta, hogy a szülők nem igazán tesznek semmit amikor jelzi feléjük, elintézik az "otthon is ezt csinálja" mondattal. Szomorú, mit ne mondjak. Nekem a kicsi lányom még nem ütött meg senkit, de valószínű, nála is hamarjában és csírájában elfojtanám a verekedést.
2010. okt. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%

Csatlakozom. Szerintem minden ép és normális gyerek megpróbálkozik ezzel. (odacsap megharap stb.) az is akinek harmonikus a családi légkör, imádják, szeretik, odafigyelnek rá. Az egy másik dolog hogy nem szabad hagyni neki, el kell fojtani már az első próbálkozásoknál.

Nekem áldott nyugis gyerekem volt én is azt hittem, minket elkerül a dackorszak mert 2 éves koráig nagyon nagyon rendes aranyos volt:) Aztán kiderült hogy dehogy kerül el minket a dackorszak, csak később jön.:) Én mindig lefogtam a kezét ha verekedni akart, eltartottam magamtól ha harapni stb. Mi se verjük se őt, se egymást, mégis megpróbálkozott vele mikor nem kapott meg vmit amit szeretett volna vagy nem úgy sikerült vmi. Bár egyébként ez 1-2x fordult csak elő, látta hogy haragszunk emiatt és abbahagyta. Inkább a játékok dobálása volt jellemző rá, de mostmár ezt is kinőtte.

Én is sokszor látok verekedős 1-másfél-2 éveseket de sokszor látom (barátnőméknél is pl.) hogy azt mondja neki az anyuka hogy: Ha még egyszer megütsz, akkorát lekeverek hogy leszáll a fejed...meg ilyenek...

Na most akkor miért gondolja hogy erőszakkal lehet az erőszakra válaszolni?

2010. okt. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
28%
19 hónapos a lányom és ha valami nem tetszik neki oda csap. Hiába nem hagyom, elhagyja majd, de nem engedem neki. Nem hiszem el annak a szavát aki azt mondja hogy márpedig neki 1 gyereke sem ütött, az vagy nem volt soha a kölkeivel vagy ha volt sem foglalkozott velük, mert ez életkori sajátosság. Ekkorák nem tudják máshogy kifejezni a dühöt, és így reagálnak. nem szabad hagyni és elhagyja. Persze az más ha nagyobb gyerekek ütnek vernek mindenkit.
2010. okt. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia! Az én lányom volt az a gyerek akitől mindig elvették a játékot a játszótéren, akire rácsapott a másik gyerek Ő pedig szótlanul tűrte. Aztán ez megváltozott, amikor bekerült a bölcsibe. Most már nem hagyja magát. Nálunk is próbálkozott a csapkodással és a harapással, de kb. 1 hét után elhagyta. Nem azt mondom, hogy nem próbálkozik, de már említésre sem méltó. Szerintem minden gyereknél eljön ez az időszak, amikor feszegeti a határait. Ha nem tőled látja, akkor majd a többi gyerektől.
2010. okt. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is verekszik a kislány,sajnos!23 hós és a sokeszű nagymamája tanította rá hogy ha nem kap meg valamit üssön!Amikor megtette jót nevetett rajta és a kislány meg azt hiszi hogy ez jó mert mindenki kineveti!!Hát mi nem nevetünk rajta!Amióta nem lakunk a nagyszülőkkel ritkábban csinálja,reméljük el is hagyja mert Januártól bölcsibe megy!
2010. okt. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!