Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves gyerek nem beszél?

3 éves gyerek nem beszél?

Figyelt kérdés

Júniusba tölti a 3évet kisfiam.Es egyenlőre a beszéd kimerül két szóba eper,nem.

Ennyi

Hümmög,mutogat így érteti meg magát


Pici eldugott faluba élünk,vedőnő tud róla "majd az oviba megered a nyelve"

Gyerek orvos nalunk nincs. Felnőtt orvos kezeli a gyerekket is.


febr. 6. 23:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
68%
Ez nem mondható normálisnak. Megyeszékhelyen biztos van pedagógiai szakszolgálat, hívd fel őket. Két évesen kell, hogy 20 szava legyen.
febr. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
18%

4 eves korig kell beszelni, nezd meg Jakso Laszlo fiat.

Az enyem is 3,5 evesen kezdett.

febr. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Inike ***** válasza:
53%

Lehet nem lesz hasznos a válaszom, de környezetünkben lévő gyerek példájából írom, hogy figyeljétek meg, nincs-e egyéb, autizmusra utaló jel?


Egyébként nincs még késő. Talán igaz, hogy nem szabad megérteni a mutogatását. Emellett mesekönyvezés, mondókázás, éneklés.

Mindig lássa a szád és artikulálj szépen!

febr. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
100%
A húgom, ha jól emlékszem nem sokkal 3 éves kora előtt kezdett el beszélni, addig csak ő is hümmögött és mutogatott! Ennek több mint 10 éve, minden rendben van vele, jó tanuló és nagyon kreatív!Ne aggódj!:)
febr. 7. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Még nem 3 éves, csak két és fél. A védőnő látott már gyereket, meg diplomát is szerzett. 3 évesen majd fog beszélni, fiúknál nem ritka. Nem lennék olyan szadista (szerintem visszaüt), hogy nem értem meg, az frusztrálja. Nem azért nem beszél, mert anélkül is megértik, hanem mert ő még nem tart ott. A fejlődés tempója egyéni.
febr. 7. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
89%
3 éves korig ez tök normális. Fiam 2 év 8 hónaposan kezdett beszélni, de egyből mondatokban.
febr. 7. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm

Akkor bízok benne hogy minden tenyleg rendbe lesz

febr. 7. 01:03
 8/18 anonim ***** válasza:
72%

Ha kommunikál, csak mutogatással és nem beszéddel, akkor nem kell annyira tartani az autizmustól. Ugyanakkor érdemes lenne megkeresni a területileg illetékes Szakszolgálatot és kikérni a véleményüket. Nyugodtan hívd fel őket ma, úgyis sokára kapsz időpontot és ha addigra elkezd beszélni, még mindig lemondhatod.


A mi fiunk is későn beszélt. Nem sokkal a 2. szülinapja után bekapcsolt rajta a papagáj-üzemmód, elkezdett engem ismételni, majd néhány hét alatt rohanos növekedésnek indult a szókincse.


Ha esetleg az édesapja is későn beszélt, az jó jel, tipikus a fiúágon öröklődő megkésett beszédfejlődés, amit azonban később behoznak a gyerekek.


A én férjemnek is 2 szava volt 3 évesen, mikor oviba ment, most meg matematikus és PhD-je van. Nem is csodálkoztunk, mikor a fiunk is későn kezdett beszélni :-)

febr. 7. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Alapjáraton én sem aggódnék. Az egyetlen, amit simán otthon is tudok tesztelni, hogy a hallása rendben van-e (pl. háta mögül szólni neki, kérni valamit, normál hangerőn). Ha netán felmerül, hogy ezzel gond lehet, akkor egy hallásvizsgálatot csináltatnék először.

Nekem a nagyobbik lányom nem akart mondani semmit olyan kb. 2-2,5 éves koráig. Még csak nem is próbálkozott, kizárólag mutogatott. Nála a házi "hallásteszt" megnyugtató volt, úgyhogy nem zavartattam magam. 2 évesen bölcsibe került, ott a kutya nem értette a mutogatását, pár hét után többszörösen összetett körmondatokban volt képes beszélni. Hozzáteszem: amikor végül beszélni kezdett, szinte teljesen tisztán, beszédhiba nélkül (nem selypített, nem raccsolt, minden hangot tisztán ejtett). Mondjuk tény, hogy azóta is maximalista a csaj (már felnőtt, külön életet él), néha már eszembe jutott, hogy csak azért nem beszélt előbb, mert nem ment tökéletesen. :-D

febr. 7. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Első körben hallásvizsgálatot kérjetek, ha nagyon aggódsz. Az enyhe halláscsökkenés elég könnyen "rejtve maradhat", mert reagál a hangokra, hallja, de olyan mintha víz alatt lenne, emiatt a beszéd tanulás nehezített. (nálunk visszatérő savós fülgyulladás miatt volt ez, az orrmandulái bedurrantak, elzárta a fülkürtöt, a savó felgyült. Teljesen fájdalommentes, nem olyan, mint a gennyes fülgyulladás. Hallott az enyém is, épp annyira volt "csak" csökkent a hallása, hogy ne értse tisztán). Ha minden oké akkor logopédus és beszédindítás, de mire eljuttok lehet megindul magától 🙂
febr. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!