Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a véleményetek a "tabletet...

Mi a véleményetek a "tabletet rakok a gyerek elé" nevelési módról?

Figyelt kérdés
Ha sír vagy hogy csak ellegyen, esetleg a babakocsiban. Vajon helyes? Más lesz később a gyerek mint amilyen lenne a tablet nélkül?

febr. 7. 20:54
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
72%
Nem mondok semmit a szülőre. De a gyerek biztosan más lesz, mint tablet nélkül lehetne.
febr. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
58%

Foglalkozz vele!

Taníts neki mondókákat, énekelj neki, sétáltasd, labdázz vele. Játssz vele ügyességi játékokat, lapozgasd neki a korának való képeskönyveket.

Járj vele Kerekítőre, Ringatóra, baba Táncházba.

Tanítsd ritmikus játékokra: tapsolás, dobolás, csörgés, csöngettyűzés.

Stb, stb.


A gyereknek tilos a kezébe afdni telefont, tabletet, tilos a tévét háttérként működtetni.


Tilos PASSZÍV fogyasztásra ítélni!


A tablet nem nevelés, az zombiképző.


Nálunk minden nap foglalkoztatás van. A fentieken kívül babaúszás, babatorna ( másfél évestől).

+ zenehallgatás, tánc, ritmus, ének.

febr. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
52%
Nem tudhatjuk, most nőnek fel az első okostelefon/tablet generációk. Majd kiderül mit okozott náluk a tudatosság, vagy tudatlanság...
febr. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
72%
3, tudjuk. Ordít egy gyerekről még általánosban is, ha túl sokat kütyüzik.
febr. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
38%
Nincs véleményem. Az egyik legokosabb embert akit ismerek, születése óta ismerem. Gyakorlatilag egész nap egy szűk jarokabol nézte a teletabikat a tv-ben. Lakásuk nagyon pici, nem lehetett benne mászkálni. Mégis okos. Nem ezen múlik. Én igyekszem, hogy keveset nézzen képernyőt a lányom, de mondjuk ő sni-s és szerintem náluk jobban számít.
febr. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
40%
Hogy lenne már helyes???? Egy ostoba zombit ne elsz belőle. Ez helyes?
febr. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
60%

4-es, általános iskolás gyerekből még nem tudod milyen felnőtt ember lesz. Csak 35 vagyok, nálunk általános iskolában még nem volt okostelefon. Nyomtuk helyette a tamagocsit, meg a pálcára karika lövöldözgetős sz*rt, a tetriszt, meg mit tudom én milyen függők voltunk. Még is értelmes felnőtt emberek lettünk többségben szerintem.

Feltételezések vannak mit okozhatnak az okos kütyük, a többit meg majd meglátjuk.

febr. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
67%

5 hogy lehet egy lakás olyan pici, hogy ne lehessen járkálni?

Ez abszurd.

febr. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
65%

Már van kütyü autizmus, ők nem autisták de olyan mintázatot hoznak, mert nincs más inger, zombimód van.

A rokon gyerek kapott 3 évesen tabletet 1 hét után máglyán égették el, brutál dührohamai voltak amikor elvették, így inkább többet oda sem adták.

febr. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
79%
5-ös, attól hogy valaki okos, meg nem biztos, hogy empatikus, jó szociális képességekkel rendelkező ember (tehát van türelme, be tud illeszkedni, nem agresszív, asszertiven tudja kezelni a problémákat, tud társas kapcsolatokat kialakitani, tud alkalmazkodni, stb) vagy el tud valamire koncentrálva merülni.... Sajnos a sok kütyüzés, a gyorsan váltakozó képek, információk pont ezeket a képességeket hátráltatják, növelik a felszinessegwt, türelmetlenség, agressziót.... Attól még lehetnek okosak persze...
febr. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!