Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a véleményetek a "tabletet...

Mi a véleményetek a "tabletet rakok a gyerek elé" nevelési módról?

Figyelt kérdés
Ha sír vagy hogy csak ellegyen, esetleg a babakocsiban. Vajon helyes? Más lesz később a gyerek mint amilyen lenne a tablet nélkül?

febr. 7. 20:54
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
83%
De ha tudod hogy ilyen akkor nem a gyerekekkel kell menni ilyen helyre. A Hamletre se viszem el a 4 évest hiába értelmes, mert tudom hogy öngyilkosság. Vagy kerítek valakit aki vigyáz rá vagy nem megyek.
febr. 8. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
21%
Azt nem tudom mennyire helyes a gyerek kezébe tabletet adni, de nem rég láttam egy érdekes podcast-ot a generációkról. Ott abban volt szó, hogy a mostani 30-40 éveseknek mennyire ellenezték, hogy tv t nézzen, mert kifolyik tőle az agya. Ezek a mai 30-40 évesek mivel tv n nőttek fel, simán hagyták hogy nézzenek a gyerekeik tv-t, de most ők azt mondják tabletet és mobilt ne, mert kifolyik az agyuk tőle. Ezek a kisgyerekek ha felnőnek, hagyják majd a gyerekeiknek a tabletet és a mobilt mert azon nőnek fel, szóval egy idő után elkerülhetetlen lesz.
febr. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
72%

4 éves a lányom. Büszkén mondhatom, hogy azt se tudja, hogyan kell a telefonom képernyőjét felnyitni, pedig nem kódolt. Nem is érdekli. Ellenben falja a könyveket, szeret építeni. Nagyon nyugodt, megfontolt gyerek.

Szomorú látni, ahogy a szülői törődést átveszik a digitális szarok. Már most van hatása a fiatalokon :/

febr. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 Derjaderja ***** válasza:
13%

21. Hát ebben van igazság, csak a szülinap miatt mentem bele.

Ugyanakkor az sem megoldás hogy sehová sem megyünk. Pár hónapja még sokkal nehezebb volt, alakul ő csak olyan, mintha tükörjegen vezetnél.

Mindenesetre szerintem ez az ítélkezés tök felesleges. Ha vki odatesz egy mesét egy helyzetben, az nem jelenti azt, hogy náluk ez az alap heti 168 órában.

Az én gyerekeimnek is külön dicsérik a fantáziáját, kreativitását (ezt a fiamnál is hangsúlyozták a bölcsiben), pedig mi szoktunk mesét nézni. Hétvégén egy nap mesementes, a másikon van mesenézés valamennyi. Illetve hétköznap reggel és este is egy-egy rövid idő.

febr. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
68%

Biztos hogy nem jó, de nálunk megy a tv. Vannak olyan helyzetek hogy ez a kisebbik rossz választás. 0 énidőm van mióta megszületett, főzni sem tudok tőle, mert kiságyba letehetetlen. Takarítani éjjel szoktam, mert olyankor alszik a kiságyban, nappal csak rajtam hajlandó születése óta.

Konkrétan semmit se tudnék csinálni, ha nem kapcsolom be néha. Tudom hogy nem vagyok egyesek szemében jó anya emiatt, a sajátomban se vagyok tökéletes és nem csak emiatt.

Viszont első generációs gentle parenting elvét követő vagyok, sajnos nem voltak jó példák előttem, így rengeteget olvastam a témában. (Engem nem rettentett el amit a tv-ről írtak.)

Próbálom a lehető legjobbat adni a gyereknek mindenben, de egyszerűen megbolondulnék enélkül.

febr. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
36%

25 pontosan én is így vagyok vele.

És marhára nem érdekel ki mit mond, minek tart engem.

Nekem is kell fél óra szünet a 24 órából.(kettő éves a gyerek)

febr. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
12%

#26 hol a gyerek apja?


Mi lenne, ha nem lenne digitális eszköz? Kénytelenek lennétek foglalkozni a gyerekkel. Meg saját magatokkal.

febr. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
38%

27 a gyerek apja hajnali hattól dolgozik este hatig.

Nem hiszem, hogy fél óra tévébe bele fog halni

A kedves válaszodat pedig megtarthattad volna magadnak.

Mint írtam nem érdekel ki mit gondol rólam.

Nem is ismersz, nem tudod hogy telnek a napjaink, ne tegyél olyan kijelentést amirol nem tudsz semmit.

febr. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
14%
Ha nem akarod, hogy vélemény legyen rólad, akkor ne írj olyat, amibe nem akarod, hogy belekössenek. Kiraktad az árut, jogunk van becsmérelni. Ilyen egyszerű.
febr. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
36%

29 becsmereljetek csak nyugodtan, max elolvasom a válaszokat, kedvesen válaszolok, és mosolygok egyet.

Remélem most már jól telik a napod.

Jaj, és mielőtteg megkerdeznéd miért van időm itt lógni, elmondom, hogy a gyerek alszik.🙂Szóval nem a képernyőre mered bamban 🙂

febr. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!