Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a véleményetek a "tabletet...

Mi a véleményetek a "tabletet rakok a gyerek elé" nevelési módról?

Figyelt kérdés
Ha sír vagy hogy csak ellegyen, esetleg a babakocsiban. Vajon helyes? Más lesz később a gyerek mint amilyen lenne a tablet nélkül?

febr. 7. 20:54
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
15%
Sorry, a gyerekemnek nincsen apja. Na ezt Kapd ki, kisanyám 🤣
febr. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
0%
Jaj, nyugodtan pontozhattok nullára, ez sem különösebben érdekel, szóval nyomogassatok az X-eket nyugodtan 🙂
febr. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
64%
Nem a fél óráról van szó. Meg nem kell a sértődött mártírkodás. A vízválasztó majd az lesz, amikor a gyerek nem akarja, hogy kikapcsold, amikor minden helyett is azt kéri és más nem köti le, illetve mellé befigyelnek később a számítógépes játékok. Van aki jól tudja ezt kezelni, valaki nem. És ez meglátszik a gyerekeken is.
febr. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
33 és itt most ki van megsértődve?
febr. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
26-os írt enyhén sértődött hangnemben.
febr. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:

Én voltam a 26-os, és nem, nem vagyok megsértődve, csak leírtam amit én gondolok.

Eszembe sincs megsertodeni más nevelési szokásain.

Már valahol írtam(más kérdés alatt),hogy ahány ház annyi szokás, mindenki másképp csinálja.

febr. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
29%

Tök mindegy. Most nem kap tabletta és mindenki szuper szülő. Aztán a gyerek suliba megy és ott bizony követi a trendet,játsza a játékot,nézi a youtube-öt vagy most tik-tok. Akkor kell nagyon visszafogni. Most hogy elé kerül fél órára úgy egy tablet hogy a szülő dönti el nem nagy cucc és nagy segítség az a fél óra. Na de amikor kiskamaszként kipróbál pár merész tik-tok dolgot az lesz kemény.

Nem egy gyereket ismerek ahol otthon még tv sincs,de szülei nem tudják hogy suliban megoldja😅

febr. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
77%

37, ebben van igazság.

A másik gyerekem iskolás,alsó tagozatos, nem engedem meg a tiktokozast.

Múltkor mégis valami mutogatos mittudom én milyen táncot táncolt zenére a tükör előtt.

Mondom ez meg mi?

Hogy tik tok trend.

Mondom és ezt honnan szedted?

Hogy a Julika becsempészte a telefont az iskolába és ott nézték a tik tokot.

Aha mondom fasza.

No szóval a tiltás mire is jó?

36

febr. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
76%
Noha egyetértek azzal, hogy nem kell képernyőfüggőségre biztatni a gyereket (=nem akarunk vele foglalkozni, ezért inkább egész napra a kezébe nyomjuk), azért nevetséges, hogy 2024-ben a huszadik század elejére próbálják páran visszaszorítani a nevelést. Jó hogy nem rögtön kukoricacsutkát kap, mert nagyanyánknak az is jó volt játszani. A világ előrefelé halad, nem hátra, és soha nem jön vissza a kütyümentes időszak, szóval jobb nkább ésszel beintegrálni a nevelésbe, különben majd 10 év múlva azzal jön a gyerek, hogy neki soha nem volt ez meg ez megengedve, a többiek lenézték... és nem, nem fogják érdekelni az elvek meg semmi. Sokan itt még a tévé miatt is hőbörögnek (én kb azt se tudtam hogy azt még nézik manapság), az is olyan 1980-ba illő tiltásnak tűnik. Pont azért vagyunk hogy megtanítsuk, ugyan ezek jelen vannak az életünkben, mégse szabad belefeledkezni, de ebbe ugye szintén kell egy kis melót pakolni... Tiltani úgyse lehet, nem is érdemes mert ennél még durvábban jelen lesz a jövőben. Az én gyerekemmel néha nézünk baby sensory videókat, de ugyanúgy képeskönyvet is, mesélek neki, sőt még diavetítőt is akarok szerezni, ha másért nem, árnyjátéknak jó lesz. Meg kell találni a középutat, de hiába próbálják páran visszafelé fordítani az időt, nem fog menni.
febr. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!