Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a véleményetek a "tabletet...

Mi a véleményetek a "tabletet rakok a gyerek elé" nevelési módról?

Figyelt kérdés
Ha sír vagy hogy csak ellegyen, esetleg a babakocsiban. Vajon helyes? Más lesz később a gyerek mint amilyen lenne a tablet nélkül?

febr. 7. 20:54
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
61%
Olyankor kap amikor étteremben már semmi sem köti le. Addig játékautó,könyv és séta. Amikor már semmi nem használ akkor tableten van bogyó és babóca interaktív mese app. 2,5 éves.
febr. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem nagyon nem helyes. A saját anyámtól megkaptam mondjuk, hogy az én fiam miért nincs el magában, miért kell annyit foglalkozni vele, hisz a barátnője lányának a gyereke olyan szépen elvan a tv előtt egyedül, 1 hangja sincs.. 1éves babákról van szó.

Tény, hogy egyszerűbb bezombítani 1 gyereket, mint megismertetni vele a világot.

febr. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
66%

Nekem tök abszurd, hogy valakinek egyáltalán eszébe jut. Már magàt a tabletet sem értem, az kb. ugyanaz, mint a telefon.


De mi azt sem engedjük, vagyis én, a férjem néha igen, amivel nem is értek egyet. Az egyedüli szitu, mikor el tudom fogadni, az az étterem vagy olyan hely, ahol muszáj lenne ülnie kicsit a gyereknek, ott megértem, mert tudom, milyen az, mikor nem lehet elmenni sehova a gyerek miatt. Az én kisfiam nem ül meg, csak míg eszik 3 perc alatt, na ott el tudnám képzelni a telefonon a mesér, míg megebédelünk, de nem kell neki, nem ül meg úgy sem, így mi nem járunk étterembe, csak ugye emiatt kimaradunk az ilyen közös családi éttermekből is.

febr. 8. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
57%

"csak ugye emiatt kimaradunk az ilyen közös családi éttermekből is."

Mi közös van abban, ha a gyerek közben "ki van iktatva" a képébe nyomott telefonnal/tablettel?

Az csak a közös látszata.

És igen szomorú látvány.

febr. 8. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 Derjaderja ***** válasza:
76%

Szerintem teljesen elfogadható, ha 1 éves kor felett néha néz rövid felügyelt mesét.

Az étteremben is teljesen oké a kritikus 15 percre. Valahogy ki kell várni az ételt. Szomorú látvány a pofavágó, felszínének ítelkező, korlátolt emberek látványa.


Teljesen mindegy, min nézi szerintem. Tabletta vagy tévé. Ez csak generációs különbség hogy a tabletet rosszabbnak látjuk.


A tabletes játékok és főleg az érintőképernyős okostelefon korai kézbeadását ellenzem.

febr. 8. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 Derjaderja ***** válasza:
Tabletta = tablet 🙃
febr. 8. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
69%

Bár itt le fogtok pontozni, de szerintem ebben is a mértékletesség, a tanítás elve játszik. Nem azzal van a baj, ha a gyerek olykor megnéz egy 5 perces mesét tableten/telefonon, hanem ha olyan szinten ráfügg, hogy mondjuk csak úgy hajlandó valamit csinálni, ha közben megy a mese.

Én emlékszem, hogy amikor bejöttek a számítógépek pl. nálunk is megvolt ki mennyit lóghat rajta, pláne internetet a perc alapú számlázással. Ez a mai világhoz hozzátartozik. Megtanítjuk a gyereknek, hogy van, mire jó, de azt is, hogy ennyi és nem több. Azért nem ördögtől való ez, csak sokan csak végletekben hajlandóak gondolkodni.

febr. 8. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
70%

Ha egyből tabletet nyom az ember az 1 éves elé pl az étteremben, akkor aztán tényleg sosem fogja megtanulni, hogy szadáló ingerek nélkül hogy kéne várni.

Mi jártunk étterembe 1 éves korától tuti (előtte azért nem nagyon mert 2020as és covid miatt korlátozottabb volt). Mindig kibekkeltük míg megjött a kaja - tablet nélkül. Egy idő után könyvet vittünk (az mai napig jolly joker) vagy olyan helyre mentünk ahol van gyereksarok. Így ebből kiindulva, a mi lányunk biztos más lenne ha kezdetektől tabletet nyomunk a kezébe.

febr. 8. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 Derjaderja ***** válasza:
29%

Mi múltkor voltunk étteremben, párom szülinapjára adtam ezt. Mindent is vittem, az 5 éves lányom meghallgatta a mesét, végigjátszott egy társast, beszélgetett, hallgatta a mi beszélgetésünket.

A 3 éves fiam nem hallgat meg mesét (otthon sem), nem érdekli a társas, nem köti le a beszélgetés, hanem rohangálni akar, kardozni az evőeszközökkel és szétgórni mindent. Neki ez a basic. Amúgy otthon azért nem mindig ilyen, de otthon is minden étkezés katasztrófa a hozzátáplalas kezdete óta.


Nem tettem be mesét. Végig foglalkoztattuk őket értsd minden egyes percben rászóltunk, visszaültettük, megigazítottuk, próbáltuk mindenbe belevonni.


Én végig a sírás szélén voltam és mellkasi fájdalmam volt, a párom is szerintem teljesen kivolt, rettegtünk hogy csinál valamit, vártuk a végét. Egy pokol volt, őszintén mondom, hogy szívesebben meghaltunk volna mint ottlegyünk. Semmit nem tudtunk egymással beszélgetni.


Slussz poén hogy a személyzet iszonyú kedves volt, odajöttek énekelni a tortával. A néni többször megszólította q fiamat, aki ilyenkor ragyogó szemmel és hibálatlanul udvariasan válaszolt. A végén külön megszólítottak, hogy milyen aranyosak és rendesek ezek a gyerekek, és milyen rendesen viselkedtek, ez milyen ritka manapság. Én amúgy végig azt hittem h kinéznek minket.


Utólag bánom hogy nem tettem be 10 percre egy k.va mesét, hogy legalább addig ne haldokoltunk volna lelkileg és ne egy hét legyen mire újra visszatér az életedvem.

febr. 8. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 Derjaderja ***** válasza:
Mármint azt értettem hogy az olvasott mesét hallgatta meg.
febr. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!