Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen cumit vegyek, ha csak...

Milyen cumit vegyek, ha csak kíváncsiságból próbálná ki egy 2,5 éves?

Figyelt kérdés

A gyermekem elkezdte a bentalvást a bölcsiben és azt látja sok gyereknél, hogy cumival alszanak el. Ő sose cumizott, nem volt cumisüveg és ilyen nyugtató cumi sem itthon, az ujját se szopta és az alvás is jól ment így. De most emiatt többször mondta, hogy ő is szeretne cumit.

Namost én teljesen zöldfülű vagyok cumi téren, nyilván! Próbáltam utánanézni, de hát itt látszik, hogy fényévekre vagyok lemaradva, csak örülök neki, hogy a rengeteg meló mellett nem kellett még cumizással is foglalkozni, meg csak ámulok így utólag, hogy bírják ezt mások, meg mennyi extra költség, de a lényeg, hogy teljesen elveszek a kínálatban és lövésem nincs, hogy milyen cumit lenne érdemes venni neki, amivel kipróbálhatja a cumizást.

Mik azok a cumik, amikkel ne, mert valami speciális funkcióval bírnak, s mik az ilyen korú gyereknek való normál cumik? Vagy nincs jelentősége, csak emeljünk le egy cumit a polcról?



febr. 8. 09:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem kéne ennyire túlkombinálni. 1. megoldás: nem veszel, mert már minek, túl nagy hozzá, ne most szokjon rá.

2. megoldás: bemész a boltba és veszel egyet, ami a korának megfelelő nagyságú.

febr. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%

Biztos, hogy semmilyet nem vennék.


Magyarázd meg a kicsinek, hogy erre neki semmi szüksége. Inkább válasszon valami klassz új alvókát a bölcsibe vagy bármit, de ne visszafelé fejlődjön.

febr. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 babyboom567 ***** válasza:
87%

Semmilyet!

Ha eddig nem cumizott,most ne szokasd rá,mert ugyanúgy megszívod!

febr. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyet.

Ha 2,5 évig elvolt nélküle nem most kéne raszokni.

febr. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
80%
Nem vennék ennyi idős gyereknek már. A lányomnak 2 évesen le kellett szoknia a cumiról, mert brutálisan kicsípte a szája körül. De a bölcsődében nevelők nyomatták, hogy márpedig kellene a cumi, mert anélkül nem alszik el. Pedig ez csak az ő lustaságuk miatt kellett volna. Nem engedtem, pár nap múlva magától aludt rendesen.
febr. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
65%

Nem értem ezt a cumi túlmisztifikálásod. Nekem mind a 2 gyerek cumis (volt).

A nagy 8hónaposan szokott rá a fogzás miatt, 2,5 évesen magától letette.

Lányom első naptól cumis, most lesz 2,5 éves, mostmár csak alváshoz kell.


Besétáltam a dm-be, megvettem a legcukibbat ami nem horror áron volt és ennyi.

3havonta veszünk újat, 2db pont 2000Ft. Nem kell provident hozzá.


De hogy én biztos nem vennék egy 2,5 évesnek, ha eddig nem cumizott, az tutifix.

febr. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
53%

Nekem a nagy 2 hónapos koráig cumizott a kicsi 2.5éves múlt lassan ovi ahova nem viheti még mindig aktív cumis. A helyedben nem adnék neki. Mert megszokja és lassan el kellene választanod tőle az ovi miatt. Szerintem értesd meg vele hogy ő már nagy gyerek nem kell neki cumi. Akár azt is mondhatod hogy a többi gyerek nagyon síros volt babaként és a tündérek hoztak nekik cumit neki meg a kedvenc alvókáját vagy plüssét vagy bármit ami régóta megvan és szereti azt vitték.

Vagy akár írjatok egy levelet a cumi tündérnek hogy hozzon cumit de helyette valami alvókát hoz mert ő már nagy gyerek.

febr. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Vannak ezek a nyalókák, amiknek cumi formájuk van. Arra nem fog rászokni. Bár nem mindenki ad cukrot ennyi évesnek, de ha ti igen, akkor ez egy elfogadható opció lehet.
febr. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem adunk cukrot. Attól nem félek, hogy rászokna a cumira, de a cukorra rászokásnak van reális veszélye.
febr. 8. 18:45
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Mértékkel lehet mindent szerintem. Bár 2-3 éves koráig mi se adtunk cukrosat, de mi már igen, mértékkel, mert a teljes tiltás ritkán vezet jóra.. De ezt természetesen mindenki maga dönti el, én totál megértem mindkét felet.


Egyébként ha nem félsz a rászokástól, akkor szerintem mindegy, milyet veszel. Én lányom is pont ugyanúgy, mint a tied, nem cumizott, és ő is ki akarta próbálni, de én mondjuk eltereltem a figyelmét inkább, nem vettem végül neki.

febr. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!