Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen cumit vegyek, ha csak...

Milyen cumit vegyek, ha csak kíváncsiságból próbálná ki egy 2,5 éves?

Figyelt kérdés

A gyermekem elkezdte a bentalvást a bölcsiben és azt látja sok gyereknél, hogy cumival alszanak el. Ő sose cumizott, nem volt cumisüveg és ilyen nyugtató cumi sem itthon, az ujját se szopta és az alvás is jól ment így. De most emiatt többször mondta, hogy ő is szeretne cumit.

Namost én teljesen zöldfülű vagyok cumi téren, nyilván! Próbáltam utánanézni, de hát itt látszik, hogy fényévekre vagyok lemaradva, csak örülök neki, hogy a rengeteg meló mellett nem kellett még cumizással is foglalkozni, meg csak ámulok így utólag, hogy bírják ezt mások, meg mennyi extra költség, de a lényeg, hogy teljesen elveszek a kínálatban és lövésem nincs, hogy milyen cumit lenne érdemes venni neki, amivel kipróbálhatja a cumizást.

Mik azok a cumik, amikkel ne, mert valami speciális funkcióval bírnak, s mik az ilyen korú gyereknek való normál cumik? Vagy nincs jelentősége, csak emeljünk le egy cumit a polcról?



febr. 8. 09:55
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Pff ne tedd. Fertőtlenítés egyfolytában,hiszti,hogy hol a cumi, hiszti,ha elhagyjátok,hiszti,ha kiharapja. Továbbá én nem hiszek benne nagyon,hogy rossz a fogazatnak,de ha mégis,akkor az szívás. Én 2 évesen szoktattam le,de addig is csak alváshoz kapta vagy nagyon végső esetben,hogy lenyugodjon.
febr. 9. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 babyboom567 ***** válasza:

Lehet, hogy off lesz,de nézd át a bölcsi menüjét,lehet nektek szerencsétek van éppen, de pl nálunk tömték a cukros dolgokat a bölcsibe.Ivólék egész nap,pötidanon,rudi,krémtúró,kekszek,sütik,piskóták,tejszelet. Minden nap rengeteg cukros dolog volt.Erre én is már nagyon későn jöttem rá.

És ne adj cumit neki már.(bár a kommentedből ítélve oda fogod adni)

febr. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Én sose jártam bölcsibe, oviban viszont mégis találkoztam néhány cumis gyerekkel. Kerdeztem a szüleim:

-Mi ez? Kaphatok én is?

Erre ők:

-Ez butaság kislányom, nem kapsz.

Fogalmam se volt micsoda így egy kicsit megsértődtem mert valami játéknak hittem (főleg a sokféle szín és minta miatt meg eleve leszűrtem hogy biztos nagyon szerethetik ha ki nem veszik a szájukból csak evéshez) , de a szüleim hajthatatlanok voltak így nem láttam többet értelmét kérdezni róla, amikor nagyobb koroman rákérdeztem megint, hogy amúgy mi volt az a gyerekek szájában oviban, akkor elmondták hogy azok bizony cumik, és károsak, utána már örültem hogy nem adtak.

márc. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!