Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Közlekdés 2,5 évessel? Van...

Közlekdés 2,5 évessel? Van erre mindenki számára megfelelő megoldás?

Figyelt kérdés

Adott egy 2,5 éves kisgyerek, akivel elég sokat kell menni a városban (Bp belváros is). Sokszor megyünk olyan útvonalakon, ahol 1-1,5 km-t sétálunk, mert tömegközlekedéssel tök nagy kerülő lenne és időben is plusz.


- Babakocsiba egyre kevésbé szeret beülni, sok vele a cirkusz.

- Gyalogolni nem bír ennyit, én meg cipelni nem bírom annyit, ha elfárad

- Járgány, kismotor, futóbicikli szóba se jöhet a belvárosban, a forgalmat utak mellett. Annyira nem szófogadó, hogy működjön, ráadásul hallássérült, így sokszor nem hallja meg ha rászólok, főleg ha a forgalom is zajos mellettünk, szóval ez életveszély.


febr. 8. 14:31
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
84%

Vagy kérj egyet kölcsön kipróbálásra ismerőstől. Egyébként részemről a kismotor simán működőképes, a kapucniját szoktam fogni és én megyek az út oldalán, ő meg belül. Ha nem hagyod, hogy nagyon elhúzzon, akkor pedig futólépésben bármikor utolérni még egy ekkora gyereket. Sajnos ez van, a városi élet adja, hogy nagyon korán meg kell nekik tanítani a közlekedés szabályait.

Mondjuk a kislányom motorral is megáll minden falevélnél, de én pl. várandós vagyok és nagy pocakkal biztosan nem cipelem egy kilométeren napi szinten. Elindulunk időben.

febr. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
66%
10-es, aranyos ez a gyógytornász, gondolom még soha életében nem kellett időpontra érkeznie sehova. 3:) Ne adj isten két időpont között átérni, tehát nem opció az Ó, hát elindulunk egy órával korábban! sem... 3:)
febr. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
67%

11# Bárcsak nálunk is működne. Hiába fogom észrevétlenül egyszerűen megérzi a kapucni fogást és akkor üvölt és megáll,nem hajlandó tovább menni sem,löki el magát,mert ő egyedül akar menni mindenféle segítség nélkül. Ha nem engedem el leül a földre hisztizni.Bár ő még majd ezután lesz 2.

Kérdező, én is a triciklit mondanám egyébként,hogy egy próba. Bár akinél a babakocsi se jön be már, szerintem ez se fog. De megér egy próbát.

febr. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
70%

#12


Az régen rossz, ha csak akkor megy valaki kisgyerekkel utcára, mikor konkrétan menni kell időre A-ból B-be. Nyilván a gyógytornász sem az ilyen esetekre értette, hanem amikor csak séta van. Ami normál esetben mindennap van legalább 1x.

Ha pedig akkor így van a gyerek szoktatva, akkor nem fárad el 400 m után.

febr. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

A példát persze én is csak azért linkeltem, hogy milyenre gondoltam. Természetesen a bizonytalanra én sem vágnék ki ennyi pénzt, akkor inkább vennék használtan.


Az egyik ismerősöm kisfia is utálta már a babakocsit, viszont a triciklivel el volt, mert ott nem csak feküdni vagy ülni kellett, hanem “izgisebb” volt.


Az én fiam még csak 1 éves múlt, ő elviseli egyelőre a babakocsit, de már tervben van a tricikli neki is.

febr. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Enyém is unja a babakocsit,ilyenkor kap rágcsát,mesekönyvet,játékot. Vagy eljezdek cikkcakkozva menni mintha versenyeznénk és ő vezetné a versenyautót😅
febr. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

13# Nálunk sem működik mindig, nem is fogom állandóan, de ha úthoz érünk, amin átmegyünk, én így érzem biztosnak, egyébként pedig tanítgatom neki, hogy max 2 méterrel előttem mehet, onnan még utolérem, bármi van. Nem mondom, hogy stressz és döccenő mentes, de az biztos, hogy előbb odaérünk mindenhova, mint gyalog és nekem is csak két ősz hajszálam lesz, nem 22. :D

Azt pedig érzem jóideje, hogy muszáj neki a szabályokat tanítani, nem lehetünk besz*rik, mi választottuk a nagyvárosi életet.

Vidéken a szüleimnél pl. totál más szabályok uralkodnak, ott mondjuk nem is zavar, ha összefogdos mindent menet közben, kevesebb a nm-re jutó kutya/emberpisi/kaki az utcán és egy nap 3 autó megy el előttük reggel, meg 3 délután. :D Más életforma, fel kell venni a ritmust, ez van.

febr. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Én a futóbiciklire seprűnyelet szerektem (egy üreges, könnyű partvisnyelet igazából, hogy ne változzon nagyon az egyensúly), így tudom fogni. Emelkedőkön is jó. Nem ideális megoldás, de nem merem megkockáztatni, hogy nem áll meg a sarkon.
febr. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen kisautószerű tolós járgány,amibe bele tud ülni. Nem tudom a nevét. Illetve mi sokat rollereztünk is. Én nagy rollerel,ő kicsivel,egymás mellett.
febr. 9. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!