Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vajon mi lenne a legjobb...

Vajon mi lenne a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés

Van 2 gyerekünk. 2 és 4 évesek.

Fix munkahelyről jöttem el csed/gyed/gyesre. A 2 gyerek közt nem mentem vissza.

Ám a kicsi gyedje alatt a cég egyik napról a másikra megszült.

Most nincs munkám.


A kicsi betöltötte a 2-t, gyest kapok ami kb éhenhalni elég.


Férjem amit keres megélünk belőle, de szűken, így nekem is vissza kell mennem dolgozni.


A kicsi jövőhéten kezdi a bölcsit.


40helyre adtam be az önéletrajzom 3 hét alatt.

2 azaz kettő cég jelzett vissza. Nagyon durva (pedig mindnek megfelelek).

Ma voltam az egyiknél interjún.

Jó munka, amit szeretnék. Azt a bért is ajánlják amire gondoltam.

Szóval álommeló.


Egy bökkenőt leszámítva.


7től 16óráig tart a munkaidő. 1 óra ebédszünet :(

Ami azt jelenti, hogy a gyerekeket 5:45fele kellene keltenem, 6:15kor elindulni kb.


Iszonyú durvának tartom egy 2 és egy 4 évesnek.

Oké, alszanak az oviba, bölcsibe, de akkor is.

Én 9 órát elvagyok a munkába, ők kb 9.5 órát lennének benn.

Kb nyitásra kellene vinnem őket és lehet az utolsók közt mennék értük.

Csak én tudom hordani őket, férjem 6korindul, sokszor este 6-7 mire hazaér.


Viszont iszonyúan fáj a szívem a munka után.

Na meg az sem utolsó szempont, hogy tényleg 40ből 2 jelzett vissza.


Ti mit tennétek a helyemben? Elfogadnátok ezt az ajánlatot?

Vagy inkább keresni, várni mást a gyerekek miatt


(Félreértés ne essék, imádom őket, és a szívem szakadna meg azért is, hogy őket ennyi időre otthagynám)


2023. okt. 30. 21:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos mindenhol ez a helyzet munkák terén, hogy alig jeleznek vissza.


Mennyire sürgős, hogy hamar legyen munkád? Sajnos 2 interjú között akár hónapok is eltelhetnek.


Bár nem írtad (úgyhogy gondolom nincs), de nagyszülő nincs veletek egy településen, aki reggel felkel, átmegy hozzátok, oviba viszi a kicsiket?

2023. okt. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Pàrod mikor kezd reggel? Lehetseges lenne àtkèrnie magà dèlutànosnak/ kèsőbb kezdenie ès vègeznie, hogy ő vigye a gyerekeket oviba ,bölcsibe ès te szedd fel őket.

Iszonyat sok a szülő nèlkül, idegenben töltött 9 ès fèl òra ekkora gyerekeknek. Van, akinek muszàj. Ha csak ìgy tudjàtok megoldani, akkor jobb,mint az èhenhalàs.

Nagyszülők, ismerős, rokon segìthetne őket hozni-vinni?

Jobban keresnèl, mint a pàrod? Ha sokkal, akkor lehet, hogy èrdemes lenne neki otthonmaradni a kicsivel. Viszont ùj munkahelynèl nem biztos, hogy bevàlik, stabil lesz-e. Esetleg pàr hèt szabin otthon lehetne, mìg meglàjàtok milyen.

2023. okt. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A másik helyről, ahová jelentkeztél, mit jeleztek vissza?
2023. okt. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%

Belegondoltál hogy mikor érnétek haza? És utána hány percet töltenél a gyerekekkel? Este nagyon korán feküdniük kellene, hisz hajnalban kelnek.

A gyerekek szempontjából ez kegyetlenség lenne. Én inkább 6 órás munkában gondolkoznék eleinte.

2023. okt. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%
Ha olyan jó oémzt ajánlanak fogadjatok bébiszittert napi 2-3 órára, szerintem akkor nem olyan vészes
2023. okt. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nagyszülők nincsenek jelen az életünkben.

Hát kellene a pénz, férjem úgy 400 körül keres, én most csak a gyest kapom. Itt 350ben állapodtunk meg.


A másik helyen annyi történt, telefonon volt már egy interjúszerű, ilyen előszűrés. Ott megfeleltem. De azóta semmi.

Ennek az állásnak jobban örülnék, mert ott lenne az ovi/bölcsi mellett majdnem. És itt nem 7órás kezdés lenne.


Mi lakunk egy kicsi faluban. Itt se bölcsi, se munka. Az ovi is 7től 15ig tart csak nyitva. Így a városba akartam átiratni/beiratni őket.

De nem szól oda címünk, hiába a sok szabad hely, sem oviba, sem bölcsibe nem vették fel őket.


Nekem a városban kellene munkát keresnem, mert ott talán akad.

A gyerekek most a város és a falunk közt egy nagyközségbe járnak így. Jobbat nem tudtunk.


Férjem fél7re jár, 6kor indul itthonról. De a másik irányba. Ő nagy kerülővel tudna csak jönni, menni értük.

A munkaidején pedig nem tud változtatni, sz egész cég így jár.


De este átrágtuk, nem vállalom el, akármennyire is szeretném. Várunk, hátha találok mást.


6órás munka esélytelen. Semmi nincs a környéken.

2023. okt. 31. 06:22
 7/11 anonim ***** válasza:
55%
Én 8-ra járok dolgozni, 6:30-kor keltem a gyereket, hogy beérjek velük az oviba, utána munkába. 16-ig dolgozom, fél öt előtt érek oda értük. Ők általában az utolsók. Nekem sem túl jó így, de örülök hogy találtam állandó reggeles szakot, ahol a munka is jó, meg a pénz is viszonylag. Szerintem sokan járnak hasonlóan, ezt meg kell, meg lehet szokni. A gyerek is könnyen alkalmazkodik.
2023. okt. 31. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Ha 8ra kellene járni, és 4ig dolgoznék, én lennék a legboldogabb 7-es...

Ilyen munkát keresek.


De itt 7re kell járni, 5:45kor kelthetném a gyerekeket. Majdnem 1 órával korábban.

Oké, 4kor végzek, fél5re összeszedem őket, 3/4 5kor itthon lennénk. De az a reggeli kezdés számomra a gyerekek miatt brutál.

2023. okt. 31. 07:55
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem olyan durva ám, könnyen megszokják. Én a munkaköröm miatt csak 8 órában tudtam visszamenni dolgozni, és agglomerációban lakunk, 35-40 perc kb. a bölcsi forgalomtól függően, ami a munkahelyemhez közel van (az itteni bölcsibe nem érnék ide zárásig a forgalom miatt). A férjem tök más irányban dolgozik, napi 10 órás munkarendben +ebédszünet, nem tudja hozni-vinni.

Leírom nálunk hogy néz ki egy átlagos nap, hátha neked is segítség:

-Én kelek 5.15-kor, összekészülök teljesen

-6.00-kor ébresztem a kicsit, ő nehezen ébredő típus, így 45 percet rá kell szánni a reggelre, mert 15 percig még csak bújunk

-6.45-6.50-kor indulunk

-7.35 körül beérünk a bölcsibe, ott kényelmesen átöltözünk, lepakolunk

legkésőbb 7.50-kor indulok, hogy 8.00-ra beérjek.

-16.05 körül tudok elindulni érte, ott vagyok mondjuk 16.20-25-re, összepakolással, kis sétával hazaérünk 17.15 körül

-Játszunk, együtt vagyunk, 18.15-kor hazaér az apja, akkor vacsora, még kis játék utána vele, amíg megcsinálom a fürdővizet, előkészítem az ágyat, stb.

-19.15. fürdés, meseolvasással, fogmosással 20.00-kor villanyoltás.

Én általában 10-kor megyek aludni, 6-7 óra alvással vígan elvagyok.


Bölcsiben a lányom 2-2,5 órát alszik. Az autóban beszélgetünk, zenét hallgatunk, könyveket szokott olvasni és azt kommentálja, vagy nézelődik, beszélgetünk arról, hogy mit látunk. Hétvégére pedig igyekszünk minél kevesebb nagyobb volumenű programot szervezni, azt is csak 1 napra, hogy legyen idő itthon is játszani, leereszteni, csak úgy együtt lenni. Sajnos kell a pénz-kinek nem, az én végzettségem nagyon behatárolja a munkalehetőségeimet, azzal kell élnem, ami van.

2023. okt. 31. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Valamiért átpörgettem azt a sort, hogy nem vállalod el, most olvasom. Akkor nagyon drukkolok, hogy találj valami nektek valót hamar!


9-es voltam.

2023. okt. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!