Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Öltözködési hisztire valami...

Öltözködési hisztire valami megoldás?

Figyelt kérdés
Van egy három éves kislányunk. Sosem volt egy különösebben hisztis baba, ezért fura amit mostanában csinál - ha valamilyen okból át kell öltözni, mert mondjuk lefekvés van, vagy megyünk valahova, kitalálja, hogy az adott ruha ronda, és nem hajlandó felhúzni. Ha valami alternatívát kínálunk, az is ronda, azt se hajlandó. Persze előbb-utóbb valamit ráadunk, na erre olyan fél órás tombolás és hiszti következik, hogy ilyet még nem láttunk. Más gyereke is csinál ilyet? És ha igen, mit lehet ezzel kezdeni?

2023. nov. 8. 15:50
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

A jellemfejlődés része, hogy meg akarja mondani, mit vegyen fel. Akkor is, ha ez úgy jön ki, hogy még a kedvencét sem, ha te viszed oda neki - a lényeg az, hogy felismerte, hogy önálló akarata van, és szokja, próbálgatja.


Válasszon akkor ő egy ruhát, és vegye fel azt. Ha rábeszélésre sem hiszi el, hogy a tüllszoknya a lepkeszárnyakkal nem lesz jó egy esős novemberi napon, akkor meg kell neki mutatni, hogy miért, jöjjön csak a pillangó, megyünk sétálni az esőbe. Nem messzire, meg viszünk egy pulcsit, vagy pokrócot, nem az a cél, hogy szenvedjen, vagy megfázzon, hanem hogy saját tapasztalata legyen az időjárásnak megfelelő öltözködés fontosságáról.


Hogy ne válogasson túl sokáig, kínálj neki két ruhát. A lényeg, hogy ő választhasson, úgyis erről szól az egész.

2023. nov. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Alapesetben tegyél elég két vagy három valamit, ami közül válogathat.

Ha meg tüllszoknyát akar, add rá azt, de tegyél be a táskádba egy nadrágot. Amikor elkezd fázni, felfogja majd, miért nem jó ötlet volt.

2023. nov. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Na a probléma az volt, hogy tegnap pl mind a négy elé tett pizsamára azt mondta, hogy ronda, nem kell.
2023. nov. 8. 18:22
 4/6 anonim ***** válasza:
81%
Én úgy szoktam csinálni, hogy ajánlok neki kétfélét és választhat. Ha nem tud, akkor én fogok. Erre már inkább ő akar dönteni és felveszi az egyiket.
2023. nov. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is, mint a 4-esnél. Kettő közül választhat, ha nem választ, én választok. Na az a legnagyobb hiszti, és érdekes, amikor választok neki valamit, rögtön tudja mondani, melyiket szeretné (a másikat 99%-ban).
2023. nov. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Na én ezt most kipróbáltam ma este, volt Peppa malacos és unikornisos pizsi, hát egyiket se akarta felhúzni, mondom jó, akkor jön a Peppa malac, na erre kitört az őrjöngés, de az unikornisos se kellett volna neki, azt elhajigálta a szoba másik sarkába. A Peppa malacot megpróbálta leszedni magáról, de beültettem az ölembe, és finoman visszafogtam.

Viszont most legalább 5 perc után abbahagyta, és elkezdett játszani a plüssnyuszijával, máskor ez hosszabb szokott lenni :D

2023. nov. 8. 22:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!