Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi baja lehet a kisfiamnak?

Mi baja lehet a kisfiamnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Van olyan, hogy egy kisgyermek október közepén múlt 2éves és az akkori státusz vizsgálaton 11kg és 89cm, majd mai napon mértük újra, és 11.60kg

És ugyan úgy 89cm?

Egészségileg minden rendben vele, étvágya mindig is nagy volt, viszont egy percet nem áll meg egész nap. Az anyagcseréje is elég gyors.


A gyerek orvos mindig is zaklatott hogy elég vékonyka.. és hogy egy 2éves gyerekek legalább 14-16kg.

Mostmár énis kezdek aggódni, de csak mert ennyi idő elteltével csak fél kgot hízott.

Egyébként egy nagyon boldog kisgyermekről van szó, semmi jele semmilyen betegségnek.

(Kb 1,5 hónapja hagyta el az anyatejet)

Köszönöm szépen a válaszokat.


febr. 8. 21:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Ha az anyatej helyett most már mást is fog majd enni pluszban, akkor gyarapodni fog majd a súlya, ha így is szaladgál, aktív, és gyors az anyagcseréje, emiatt nem hízik. Ha egészségügyileg minden oké vele, akkor ne aggódj, majd beindul nála a hízás!
febr. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A gyereked teljesen átlagos súlyú és a gyarapodása sem kevés.

A lányom 10 kiló volt 2 évesen és 12 kiló 3 évesen.

febr. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Anyatejet már egyébként is csak éjszakára kérte.

De ő mindent evett eddig is.

A napi 5-6 étkezés mindig megvan

És nem mindig fogadja el a könnyű dolgokat pl. Reggelire vagy vacsira. Van mikor egész nap a főtt kajákat eszi.

febr. 8. 21:34
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj az, ha nem minden gyerek kövér.
febr. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%

Az én fiam most volt 2,5, és a 2 éves státuszhoz képest 20 dekával mértünk többet, most 11,2 kiló és 90 centi.

Valóban sok hasonló korú nagyobb nála, ismerek 14, de 16 kilós gyereket is. A bölcsiben is messze az enyém a legkisebb, de ettől még eszemben sem jut, hogy baj lenne a gyerekemmel.

febr. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Épp holnap megyünk orvoshoz, de tuti hogy ha meglátja a státuszt aztán megméri őt, már irkálja is a beutalókat mindenhová..

Első lesz a vérvétel, aztán a többi

febr. 8. 21:46
 7/11 anonim ***** válasza:
63%

Az én fiam is pont ugyanez, októberben volt 2,5 évesen 92 cm és tegnap mértem, most is annyi, meg 40 dekát hízott.


A súlya mondjuk nem zavar, de ah igen, hogy az átlagnál ennyivel alacsonyabb és nagyon lassan is nő...

febr. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egy átlagos 1 éves 9 kiló és 75 cm. Egy átlagos 2 éves 11 kiló és 85 cm. Nem értem a problémát.

Az én gyerekem 1 évesen 8 kiló volt, 2 évesen 10 kiló. Fél sem merült, hogy vizsgálgatni kellene.

febr. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"A gyerek orvos mindig is zaklatott hogy elég vékonyka.. és hogy egy 2éves gyerekek legalább 14-16kg."


Hülyeség. A 3,5 éves lányom 16 kg 105 centi mellé, és nem sovány, pont arányos. És akadnak jócskán vele egykorú gyerekek pl az ovis csoportjában, akik kisebbek nála (súlyra is, magasságra is).

febr. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A rokon gyerek 5 évesen 15 kg kb, a fiam meg 27 minden gyerek más, más a genetika.
febr. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!