Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A fiaim 4 és 5 évesek. Egyik...

A fiaim 4 és 5 évesek. Egyik sem szeret rajzolni, színezni. Lesz ebből nehézségük az iskolában? A kisebbnek rendben van a kézügyessége, a nagyobbnak nem, ő tornára jàr a nagymozgások miatt.

Figyelt kérdés
febr. 11. 08:21
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Nem
febr. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Annyiban gond, hogy az íráshoz erősödni és ügyesedni kell a kéznek. Finomodni kell a mozgásának.


Gyurmázzanak, gyúrjanak tésztát, sarazzanak, hajtogassanak, gyűrjenek/tépjenek papírt.

febr. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Rajzoljanak tepsibe szórt rizsbe, maszatoljanak festékkel, ezekkel egészíteném ki a fenti ötleteket. Rajzoljanak krétával táblára, aszfaltra. Ezek sok gyereket elvarázsolnak, talán azt is, aki nem szeret rajzolni.
febr. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Sosem szerettem rajzolni, nem is tudok. Egyedüli hátrányom (már ha ez annak számít) hogy nagyok rondán írok 🤣de hogy ez amiatt van-e vagy sem azt nem tudom.
febr. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
4-es rajzból meg technikából és kb sírógörcsöt kap a kézműveskedés gondolatától is, de az írása meg szép és a gitározáshoz tökéletes a kézügyessége.
febr. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, az enyém alapból szeret rajzolni, de ő is idegrohamot kapott attól, hogy alsóban szinte minden tanárgynál rajzolni kellett, neki sem volt mindig kedve, és sokszor az volt a házi feladat, hogy rajzold le a kedvenc jeleneted a meséből, színezd ki a képeket, ahol párosával vannak a kacsák, golyók, akármik, kötelező sorminta, stb. Szóval, lehet, hogy szenvedni fogtok.
febr. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
22%
Sztem nem. Az én fiam oviban sosem rajzolt, ha mégis rajzolt az kimerült a pálcikaemberbe, meg pacákba. Nem sok reményt fűztem hozzá mert a ceruzát sem tudta fogni... most elsős és gyönyörűen ír. Rajzolása javult, de az mái napig nem az erőssége.
febr. 12. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Muszáj a finommotorikus képességeiket fejleszteni, pl.a helyes ceruzafogás elsajátításához elengedhetetlen, hogy megfelelően tudják irányítani kezük apró izmait.

Ha nem szeretnek rajzolni, akkor pl. fűzzenek gyönygyöt, gyurmázzanak, puzzle kirakózzanak, fessenek stb. Meg kell találni azt amit szívesen csinálnak, mert később ez miatt hátrányban lesznek.

febr. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!