Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális ez 4 évesen???...

Normális ez 4 évesen??? Teljesen kétségbe vagyok esve!

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kislányom 4 éves elmúlt, és mostanában elég sokszor ébredünk hajnalban arra, hogy sír, mert rosszat álmodott, ilyenkor megyek hozzá, megnyugtatom, de van, hogy még nincs magánál, és veszekszik, sír, rúgkapál, hiába szólítgatom, 1 percbe legalább beletelik mire kapcsol, hogy csak rosszat álmodott, nagynehezen megnyugszik és visszaalszik. A cumit lassan 1 hónapja hogy elhagyta, muszáj volt mert a beszédére már kihatott, szóval végül megvált tőle, de valószínűleg inkább a mi nyomásunkra, nem azért mert úgy is gondolta jónak, bár azóta nem hozta még fel, hogy hiányozna neki vagy bármi, de az oviban azóta nem hajlandó aludni mióta nincs cumi…ez pedig kihat a délutánjainkra, mert átmegy sokszor hisztibe a fáradtsága, illetve agresszív is sajnos, úgy látom nem tudja kezelni az indulatait, ha valami nem tetszik neki, rám nem, de az apukájára simán rá csap! Tegnap anyukámék vitték haza oviból és náluk is aludt, mert elromlott az autónk, így tudtuk csak megoldani, hogy reggel tudjon menni oviba…hívtam anyut, hogy miújság volt, mire anyukám közölte, hogy nagyon gáz éjszakájuk volt (a kislányom közöttük szokott aludni, ès 2 hetente ott is alszik hétvégente, kiskora óta, imádja anyukámékat, imád ott lenni, ergo ez biztosan nem lehet ok a következőre) éjfélkor arra keltek, hogy rosszat álmodik, rugdosódik, motyog valamit, gyűri a takarót! Anyu ébresztgette, hogy keljen fel, mire a lányom elkezdett veszekedni vele, elkezdte ütni, rúgni, hosszú percekig hiába nyugtatgatták, nem hagyta abba, apukámat is arcon csapta, nagynehezen visszaaludt de ugyanezt eljátszották még 2x 1-1 óràval később! Teljesen el vagyok keseredve, mert ugyan akaratos a gyerek, de ilyen problémák nem voltak vele eddig, és síró görcsöm van az egésztől, hogy mi lehet ez, nem tudok mire gondolni, itthon ilyet nem lát, akkor honnan jön ez neki? Óvodában éri valami, amit így dolgoz fel, és az alváshiány ezt hozza ki belőle?? Nem értem, az ovis dolgokat is mindig minden nap megbeszéljük, mindenben próbálom kis felnőttként kezelni, meghallgatni, megoldást találni a “problémáira”…Mit csináljak? Másnál is vannak ilyen éjszakai “dühkitörések”? Elég drasztikusan hangzik, de vigyem pszichológushoz? Vagy életkori sajátosság és kinövi? Segítsetek kérlek, teljesen tanácstalan vagyok!

#alvás #hiszti #Rosszatálmodik
febr. 20. 21:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Emlékszik reggel az éjszakára, hogy ez volt? Pavorra gondolok azért kérdezem.
febr. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Anyukám reggel megkérdezte, azt mondta neki, emlékszik. Én most ovi után beszélgettem vele erről, nekem már azt mondta nem emlékszik, így nem tudom eldönteni sajnos, főleg hogy mostanában kezdődött nála a kamu is. :(
febr. 20. 21:50
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Unokahúgomnak volt pavorja és náluk is hasonló volt. Sikoltozott vergődött kiabált. Nem tudta elmondani reggel mi volt. Elvitték dokihoz így derült ki. Most már elmúlt 5 éves azt mondta tesóm sokkal jobb. Olvass esetleg utána, hogy annak a leírása illik-e arra amit csinál a kislányod.
febr. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
Pavor ,oxigénhiány bármi lehet. Tesóm orrmandula miatt nem kapott elég oxigént,többször halálsikollyal ébredt.
febr. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképp se normális. Nem tudom, Bojti Andrea gyermekpszichológus oldalát ismered-e ("gyermekpszichológusblog" az instán), pont tegnap kérdezett rá nála valaki a pavorra, és megosztotta a választ, idézem:

Kérdés: "3 éves gyereknél pavorra gyanakszom, mi a teendő?"

Válasz: "a pavor (...) ebben a korban nem számít kórosnak. Ilyenkor a gyerekek rémülten megébrednek, (...) de valójában nincsenek maguknál. Fontos, hogy ilyenkor nem szabad felébreszteni (...), fényt kapcsolni, kérdezgetni (...), csak halk, susogó hangon megnyugtatni. A pavor akkor kezelendő, ha 7 éves kor felett is gyakran jelentkezik vagy életvezetési nehézséget okoz."

febr. 21. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az en kisfiam pavoros. Akkor jon elo ha nem alszik du,ebed utan vagy beteg. A kidlanyod kimerult,ha el tudnatok ebed utan altatni,akkor ejjelmis aludni. Ez szinte tuti. Az ilyen gyerekeknel minel faradtabbak,annal szarabbul alszanak ejjel. Kisfiam detto. Ha nem alszik ebed utan,4 eves pedig,ejjel ejfelig sikoltozik, par oras idokozokkel. Nyitva a szeme de nincs maganal,fel,mutogat a sarkokba. Szinten cumis de ezert nem merem elvenni, mert felek h annyi az alvasnak, neki is kihat pedig a beszedere. Eleg posze, nappal elveszem tole, de mikor beteg, a szajaban van folyamatosan, az egyetlen nyugtatoja. :(
febr. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Jól hangzik :( És ahhoz, hogy ez kiderüljön, hogy esetleg ténylegesen pavorról van szó, milyen vizsgálatra kell elvinnem? Kifejezetten alvás szakértőhöz?
febr. 21. 14:44
 8/9 anonim ***** válasza:
1,3 vagyok. Gyerekorvoshoz, gyerekneurológushoz vitték és voltak alvás laborban. De akkor még külföldön éltek. Náluk 3 éves korban volt durva és most is van, de sokkal jobb. Pár dolgot változtattak amit tanácsoltak nekik
febr. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
En nem vittem sehova, vedonovel beszeltem meg, eleg egyertelmu h az. En nem fogok egy ejszakat alvas laborban virrasztani kis széken, ugysincs ra sem kezeles,sem gyogyszer, csak az ido,hogy majd kinovi. Meg aludni kell d.u....
febr. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!