Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lehet fejleszteni egy 5...

Hogy lehet fejleszteni egy 5 éves gyerek IQ-ját? Lehet egyáltalán? A vizsgálaton azt mondták, rengeteg mennyiségű információ van a fejében, csak nem tudja alkalmazni a gyakorlatban. 73 mértek.

Figyelt kérdés
márc. 1. 11:16
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Vagy ha a figyelmét jobban tudja összpontosítani majd, ez is javul?
márc. 1. 11:23
 2/16 anonim ***** válasza:
90%
Az IQ-t sajnos nem nagyon lehet fejleszteni. Ezzel együtt mindenképp érdemes olyan óvodát, majd iskolát keresni, ahol megfelelően képzett pedagógusok tudnak vele foglalkozni, illetve, ha lehetőség van rá, külön foglalkozásokra is érdemes elvinni.
márc. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
75%
Magát az IQ-t, nem, de a 73, enyhe értelmi fogyatékosságot jelent. Szerintem csak vigasztalni akartak. Ők pont, hogy nagyon egyszerűen gondolkodnak. De lehet fejleszteni. Ha jó pedagógust találtok hozzá, a fejlődés nagyon látványos. Az IQ nem nagyon fog nőni, de nem is az a lényeg, soha senkit nem érdekel.
márc. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%

"Az IQ nem nagyon fog nőni,"

Az IQ nem nő valóban, viszont 5 évesen vagy ha nem teljesen együttműködő a gyerek, később se, nem lehet megbízhatóan megmérni, azaz a mért érték nem feltétlenül van pariban a valóssággal.

Gyerekemnek 6 évesen 80-at mértek, 8 évesen 120-at. Nem mindegy.

márc. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
93%
Van egy konkrét - nem, nem konkrét, hanem inkább spektrum - velünk született IQ- "mennyiség", és azon belül lehet mozogni. Fejlesztő pedagógusok segítenek kihúzni a határig. Plusz egyéb képességeket is célszerű fejleszteni, amivel lehet a kevesebb ÍQ-t pótolni, kompenzálni. (Pl. lehet, hogy nehezen megy a tanulás, de ügyes a keze, szépen rajzol, akkor itt fejlesztenek)
márc. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Ami érdekes, hogy 3 éve, mikor abszolút nem volt együttműködő, akkor is ennyit mértek. Tavaly meg többet. Azóta viszont iszonyú sokat fejlődött, mert van egy szuper ovija szuper fejlesztővel. Most megint 73. Nem egészen értem.
márc. 1. 12:23
 7/16 anonim ***** válasza:
34%

Már hogyne nőhetne az IQ, főleg gyerekkorban? Még felnőtt korban is tud nőni ha mondjuk olyan munkakörbe kerülsz, gyerekkorban meg amíg az agy nem fejlődött ki (olyan 18 éves korig), simán lehet rengeteget fejleszteni rajta.


Lehet, hogy a 73-ról sose éri el a 150-et, de fejlesztéssel simán lehet ezt felfelé vinni. Pont ez a lényege a korai fejlesztéseknek.


Próbáljatok meg sokat mozogni, még fejlődnek az agyi kapcsolatok, sok ugrálás, keresztirányú gyakorlatok stb. Mindezt lehetőség szerint játékos formában.

márc. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
21%

Utolsónál a pont. Nem is értem, hogy ennyi butaság honnan jött... Emellett gyereknél teljesen mást jelent a szám, mivel gyerek. Nem hasonlítható felnőttel. Ezt nem tudom pontosan... De megkockáztatom, hogy 5 éveshez viszonyítva nem is rossz! Csak azt nem értem, hogy miért kell ezen gürizni egy kis 5 évesnél.

Viszont 150 eléggé elrugaszkodott példa volt. :D Az enyém 15-tel kevesebb és hazánkban már ritkaságnak minősül.


35/F

márc. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
91%
Nyilván sokat fejlôdött, de az életkora, és így az elvárt teljesítmény is magasodott. Ha az életkorának megfelelô átlaghoz képest ugyanott van a teljesítménye, akkor ugyanaz az érték jön ki. A fiatalabb kori önmagához képest nyilván sokkal okosabb, ahogy minden más gyerek is fejlôdik évrôl évre.
márc. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
92%

#8, a gyerekekre is ki van fejlesztve egy valid IQ-teszt. Ami teszt nem ugyanaz, mint amit a felnőttekre dolgoztak ki.

Én nem úgy működik se a teszt, se az IQ, hogy egy 5 évesnek a 70 pont jó, majd 6 évesen 80 lesz, aztán 10 évesen 90.

10 évesen is 70 körül lesz, ha nem kezdik fejleszteni. És lesz belőle mondjuk 75.

márc. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!