Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan és milyen gyakorlatokka...

Hogyan és milyen gyakorlatokkal érdemes kezdeni a nyújtást?

Figyelt kérdés

Zavaró, hogy merevek, túl feszesek az izmaim, ezen szeretnék változtani, csak nem tudom, hogyan érdemes elkezdeni, esetleg videók is érdekelnének, vagy olyan oldalak, ahol laikusnak is érthető módon és aránylag röviden leírják, mire kell odafigyelni, illetve minek van értelme.

Személyesen nincs lehetőségem szakemberrel beszélni, ezért keresek itt infókat

A válaszokat előre is köszönöm.



2022. febr. 20. 16:51
 1/4 anonim ***** válasza:
63%

Hát mi az, hogy elkezdeni?

Írd be YouTubera az adott testrész vagy izom nevét angolul és írd utána, hogy "stretching". A világ összes nyújtó videóját meg fogod találni, bemutatással együtt.

2022. febr. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Először nem konkrét gyakorlatok érdekelnének, hanem hogy hogyan kell elvileg csinálni, mire jó, mire kell odafigyelni, stb.

Másrészt meg egy konkrét nyújtási terv kellene, szerintem van egy csomó olyan izom, amiről nem is tudom, hogy van, vagy kellene nyújtani, így nem igazán tudok célzatosan rákeresni. (Most eltekintve attól, hogy a legtöbb izom nevét még magyarusl sem tudom, nem hogy angolul :)

2022. febr. 20. 17:06
 3/4 anonim ***** válasza:
Lehet hogy egy olyan sportot kéne választanod, ahol foglalkoznak a nyújtással, fontos a hajlékonyság vagy csak versenysport, ott már általában van nyújtás ha jársz. Amúgy jóga vagy tornász videók között keresgélj.
2022. febr. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Humor Herold ***** válasza:

Hát először is "hidegen" sosem nyújt az ember.Csak akkor ha mondjuk egy adott izom átlagosnál nagyobb terhelést kapott.Mert mondjuk súlyzóztál.Vagy mondjuk futottál 10 km-t.Ezek után kell lenyújtani az izmokat.Tetőtől talpig.

Szóval általában egy edzés úgy néz ki hogy bemelegítés,terhelés,nyújtás.

2022. febr. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!