Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet tüdőgyulladása egy...

Lehet tüdőgyulladása egy 6éves gyereknek úgy, hogy más tünet nincs, csak köhögés?

Figyelt kérdés

Már jó ideje tartó köhögése van kb 2és fél héttel ezelőtt megállapította a gyerekorvosunk, hogy covidosak vagyunk.

Rendben.. mentek elsőnek a tüneti gyógyszerek (fenistil csepp, sinupret, cataflam, orrcsepp és társai) nem használt.. visszamentünk az orvoshoz.

Így írt fel antibiotikumot gyengét, amit beszedtünk.


Kezdett jobban lenni, de a köhögés csak csillapodott, el nem múlt.

Vissza mentünk megint.

Írt fel erősebb antibiotikumot.

Az épp ma fogyott el, de nem javult, sőtt.. kb 2napja újra nagyon köhög, és társult hozzá orrfolyás, viszont láz egyáltalán nem volt egyszer sem, még hőemelkedés sem. Teljesen jókedvű eszik, játszik, sajnos túlságosan is, ha nem köhögne ennyire, talán a plafonon is mászkálna annyira sok az energiája.


Holnap reggel indulunk vissza a gyerekorvoshoz és rácsapok az asztalra egy röntgen beutalóért.


Szerintetek ez lehet tüdőgyulladás? És ha igen, ennyi antibiotikum miért nem hozta helyre?


márc. 5. 20:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
A covid ilyen,lényegében csak vársz hogy elmúljon🙄
márc. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De már 2éve voltunk covidosak és ilyen csúnyán és sokáig nem köhögtünk. 😕
márc. 5. 21:01
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én gyerekem bármi légúti betegséget elkapott, köhögött utána 6-8 hétig akár. Antibiotikum csak a baktériumok ellen hat, ezek meg általában vírusok amiket el lehet kapni. Szedhetsz rá bármennyi antibiotikumot nem fog hatni.
márc. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%

Nem tüdőgyulladás és a covid vírus, amire nem hat az antibiotikum. Az orvos eddig is csak azért írta, mert te kikönyörögted, ő is pontosan tudja hogy nem segít.


Ha komoly gyulladás van akkor láznak is kell lennie, ha a köhögésen kívül kutya baja a gyereknek akkor nincs min pörögni. Anyósomék covid után még 1,5 hónapig csúnyán köhögtek. Ilyenkor már nem fertőz, mehetne közösségbe is.

márc. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
64%

[link]



Nekem volt nem egy tüdőgyulladásom. Hidd el akkor a gyermekednek fájna a tüdeje, a levegővétel.

Én azt hittem összeesik a tüdőm.



Most sajnos több nyavaja terjed.

Influenza

Hányásos hasmenés

Bárányhimlő

Kötőhártya gyulladás


Van ahol a skarlát, lepkehimlő és a kéz-láb-száj.


Nálunk a gyerekeim benyalták a bárányhimlőt, hányásos hasmenést, majd a 2 himlős elkezdett szárazon köhögni, ami átment hurutos köhögésbe. Ennek már 4 hete a nagynál,a középső még a héten itthon, a nagy már csak elvétve

köhög, de a középsőnek még szakad fel rendesen.

márc. 6. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
64%
én egy egėsz télen tudok ugy köhögni hogy megijed mindenki tölem pedig más tünetem nincs ,ės ha sokat iszom folyadékot el is mulik.
márc. 6. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%
Nekem 2,5 hónapig tartott covid után és szinte minden más ismerősömnek is. Ez tök más variáns, mint 2 éve.
márc. 6. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Van am lazmentes tudogyull.is. de 2 antibiotikum kura utan nem. Nekem 1,5 honalig kohognek egy durvabb virus utan. Normalis. En is ugy gondolom,h tudogyull.nal a hatnak v mellkasnak kene fajnia.
márc. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok.

Végül elmentünk röntgenre, és a tüdeje teljesen tiszta, viszont van egy arc és homloküreg gyulladása.

Nem tudom ki hibázott, a háziorvosunk, aki csak a coviddal volt elfoglalva, hogy attól köhög a gyerek (hozzáteszem teljesen ellenezte a röntgent, merthogy 10évet öregít egy gyereken)


Vagy én mert azt hittem egy lassan első osztályos gyerek kitudja rendesen fújni az orrát, ezért nem vettem elő az orrszívó porszívót.

Úgy gondolom ezen már kár rágódni, a lényeg, hogy meggyógyuljon.

Köszönöm a válaszokat.

márc. 6. 20:38
 10/12 anonim ***** válasza:
én is ki tudom fujni az orromat még is volt már ilyen betegségem.felnöttek egy részének is volt biztos.
márc. 7. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!