Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Tüdőgyulladás vagy hörghurut...

Tüdőgyulladás vagy hörghurut esetén az antibiotikum szedése mellett biztos jó a köhögés csillapító is?

Figyelt kérdés

Doki ira fel ezeket, mert a tünetek és a mellkas hallgatása után kezdődö tüdőgyulladásra gyanakodott. 2 nap múlva visszamentünk, mondta, inkább szerencsére hörghurut, de szedje végig a gyerek a gyógyszert.

Kicsit kapkodott, mert a rendelés végén is még sokan vartak rá, be is hívta a következő beteget (nagy felháborodásomra) a kis rendelőjébe, és ott hagyott ezzel a nyitott kérdéssel...

Szabad szedni köhögés csillapítot továbbra is?

(Amúgy száraz köhögése van a gyereknek, ha nem szednek a sinecort, szerintem folyton, de éjszaka és hajnalban megállas nélkül) de így a betegség 6. Napjára már kicsit folyik az orra, és félek, lenne váladék is (bár nem hallom hurutosnak) de csillapíto miatt bent ragadhat..,)

Mit csináljak?

Tapasztalat jó doki, de úgy érzem nem volt elég alapos, mert az időzavarával jobban el volt foglalva)

Lehet baja a gyereknek?

Köszi előre is



2017. febr. 16. 23:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem. A ket gyogyszernek semmi kolcsonhatasa nincs. Antibiotikumot pedig vegig kell szedni, ha mar elkezdte valaki.
2017. febr. 17. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A köhögéscsillapító tüneti szer, de fontos, mert az állandó köhögés gátolná a gyerekeket az alvásban, stb.


Az antibiotikum bakteriális fertőzés esetén gyógyít. A jelek szerint rosszul mérte fel az orvos és inkább vírus lesz. Ettől függetlenül, ha már elkezdte szedni az antibiotikumot, végig kell szedni az előírt adagot (3-5-7-10 nap, attól függ, hogy ez melyik). Ha hirtelen abbahagyja, akkor a szervezetében kószáló baktériumoknak olyan lenne, mintha szteroidot kapnának.

Még ellenállóbbá válnának és utána jó eséllyel betegséget okoznának.

2017. febr. 17. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A bronchitis nem egy veszélyes (bár kellemetlen) betegség. Mennyi idős gyerekről van szó egyébként?
2017. febr. 17. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Értem az aggodalmad mert tényleg fura h nem köptetőt adott hanem csillapitot. Ha hörghurut ott általában van is valadek. De mivel lenyomja a doki sinecoddal igy nem tud fel szakadni az esetleges nyák ami meg tényleg tüdőgyulladást okozhat. Én vissza vinnem a helyedben.

Én laikuskent azt gondolom h nappalra kopteto kellene estére meg sinecod.

Sajnos a mi dokink is ilyen hanyag. Pedig idős,tehát tapasztalt doki de ő is a sok beteg miatt kapkod ide oda. Nekem aggalyaim voltak és elvittem pár nap múlva őket másik dokihoz. Jól tettem mert kiderült nagyon de nagyon mellé lőtt a saját orvosunk,úgyhogy pipa is vagyok rá. Lehet váltok.

2017. febr. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Napközben köptető kell, este pedig köhögéscsillapító.

De szerintem hívd fel a dokit és kérdezd meg h mi kell!

2017. febr. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

pár hónap múlva 4 lesz.

napközben köhécsel már csak néha, nincs se takony, és a ritka köhögés se tűnik már bocs "turhásnak"


tudom, hogy az antibiotikumot végig kell szednie, azzal nincs is bajom - pedig saját tapasztalatom miatt is antibiotikum ellenes vagyok (alig tudtam kigyógyulni a Candidából a sok antibiotikum szedés miatt)

de nem kérnék a gyereknek egy tüdőgyulladást.

ami aggaszt, az a köhögéscsillapító szedése - reggel-este.

önmagába nem lenne elég 7 napig szedni antibiotikumot, az nem oldaná meg a köhögést, ha mondjuk a tüdőgyulladás - hörghurut okozza az ingert?... ezt nem tudom én sem megérteni.

remélem, hogy ha bent rekedne a bacis váladék a köhögéscsillapítótól a légutakba és a tüdőbe, akkor ha még nem is ürül, legalább az augmentin kiírtja a sok tenyésző baktériumot.

vagy lehet, hogy én nem értem a sinecor működési elvét.

azért hétfőn visszakérdezek az orvosnál, hogy jól értem-e. mert amúgy elég lekezelő csaj, és felháborodna, hogy ha megkérdezem, hogy odafigyelt-e...

köszi a válaszokat :)

2017. febr. 17. 23:24
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Voltatok dokinal?

2017. febr. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!