Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy 5 éves kislány már tudja...

Egy 5 éves kislány már tudja a következőket? : -cipőt kötni -gombokat ki- és bekapcsolni -cipzárt felhúzni -fenekét kitörölni

Figyelt kérdés
2010. okt. 25. 22:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%
Igen.
2010. okt. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ott a pont.
2010. okt. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Gondoltam én..........
2010. okt. 25. 22:26
 4/11 anonim ***** válasza:
28%
sőt,normális esetben ezeket már kb. 3 évesen - vagy hamarabb - is tudja
2010. okt. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Miért,nem akarja csinálni?
2010. okt. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne ám egy 3 éves vagy fiatalabb gyerek tudjon cipőt kötni és kitörölni a fenekét, szerintem a keze sem ér el odáig, így fizikai képtelenségnek tartom, hogy ki tudja törölni a fenekét.

Cipzárt felhúzni, gombolni-oké tudhat.

2010. okt. 26. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Egyszer olvastam, hogy a popsitörlésnél akár 6 éves korig is segítségre lehet szüksége, mert még rövid a karja. Csak a punciját tudja megtörölni.
2010. okt. 26. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%

Tudja ezeket. Mikor ismerős csodálkozott, hogy a gyerek nálunk éjjel nem ébreszt fel senkit, hanem kimegy egyedül pisilni, megtörli, lehúzza, stb. (éjjel kezet nem mos, bocsika...), akkor megkérdeztem tőle, hogy szerinte egy ekkora gyereknek az oviban ki segit??? Senki. Ha ott meg tudja csinálni 8 órán át, akkor az övé is meg tudná ám otthon is csinálni, csak talált egy balekot... Biztos nem esett jól, de hát ez az igazság.

Nekünk fűzős cipőnk még nem volt, mind tépőzáras, de tetőtől talpig felöltözik egyedül, fenekét törli (ezt én otthon megcsinálom inkább, mert ha oviban elintézte, néha viszket a feneke, tuti nem tökéletes még...), a nadrágon az övet ki-be kapcsolja. Még nincs 5 éves.

2010. okt. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Talán a cipőkötés az egyetlen,ami még nem mehet neki,a többi igen

2010. okt. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem az 5 éves mind ezt meg csinálja, csak a cipőfűző kötése nem megy, mer az az agy motorikus mechanizmusával van kapcsolatban és amíg az nincs kész, addig nem is fog menni, de van a csoportjukban vele egyidős, aki már be tudja kötni, de minden mást megcsinál.

A 3 éves sem tud cipőt kötni, meg néha csíkos marad a gatya, mert nem mindig ér el hátra a keze, de a többi neki is megy.

2010. okt. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!