Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Önző lennék, amiért nem...

Önző lennék, amiért nem akarok ingyen bébiszitterkedni?

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves és egy 8 hónapos kislányunk. Az ovis kislányomnak lett egy nagyon jó barátnője az oviban, akikkel elkezdtünk ovin kívül is találkozni olykor, majd egyszer jött egy kérés, hogy vigyázzunk a gyerkőcre egy órácskát, amíg anyuka elugrik valahova, apuka pedig dolgozik. Na azóta nincs megállás. Eleinte csak két hetente, majd hetente érkeztek szívesség kérések, mostmár lazán jön heti kettő is, de a múlthéten elhatároztam, hogy ennyi volt, határhúzás.

Ugyanis történt az, hogy beteg lett a gyerkőc és anyuka megkért, hogyha már úgyis itthon vagyok, tudnék-e 1-2 napot vigyázni (9 óra/nap) a gyerekükre. Mondtam, hogy ne haragudjanak, de örülök, hogy most nálunk éppen mindenki egészséges és ugye van egy 8 hónapos babánk, tehát nem, nem tudnék... Oké, semmi baj, de már éreztem a hangsúlyon a nemtetszést.

Ma délután 2 órakor ismét írt anyuka, hogy eltudom-e hozni a lányukat is az oviból és lehetne-e nálunk 1-2 órát, mert neki DOLGA VAN. Ismét jeleztem, hogy ma sajnos nem tudok ebben segíteni, mást terveztünk. Erre idézem: "Jajj nemár, de mégis mit?" Hát most komolyan köpni nyelni nem tudtam, de oké, elmondtam hova megyünk, mit tervezünk. 5 perc múlva jön a válasz, hogy dehát oda (bevásárolni, meg az egyik barátunkhoz) jöhet az ő lányuk is, nem baj, ha később VISSZÜK HAZA... :D Nincs segítségük helyben, nekünk is csak fizetett, de esküszöm nekem ez már annyira a pofátlanság netovábbja volt, hogy sokkot kaptam. Elküldtem a férjemnek az üzenetváltást, hogy szerinte ilyen vaaan? Szerinte az én dolgom, támogat, de nem érti miért zavar, mondjak nemet, ha akarok, vagy igent, ha akarok és kész. Anyukámmal is beszéltem az este, aki szerint viszont lehetnék empatikusabb, hiszen én itthon vagyok és sosem tudhatom nekem mikor kell majd segítség.

Elgondolkodtam. Én úgy vélem, hogy a lóf*sznak is két vége van (már bocsánat) és nem kívánok plusz egy gyereket pesztrálni úgy, hogy ilyen szinten visszaélnek a jóindulatommal, de anyukám általában ki szokott állni mellettem és most nagyon meglepett, hogy kvázi leönzőzött.

Ti hogy álltok ehhez a kérdéshez? Nektek belefér(ne) akár hetente többször más gyerekére is vigyázni egy kösziért cserébe?


márc. 18. 23:03
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
96%

Alapvetően meg lehet ezt tenni valamiért szívességből, ha nem nehez a vendég gyerekkel és nem unszimpatikus a szülő, DE

- nem akkor, ha beteg

- ott végképp elvesztette volna minden jóindulatomat, amikor el akart számoltatni a programodról és át akarta volna írni az időbeosztásodat. Plusz hogy meg te szállítás le a másik gyereket, az is nonszensz. Én nem mondtam volna el, mi a program, kerek perec megmondtam volna, hogy semmi köze hozzá.

márc. 19. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
100%

Ne menj bele ebbe..

Nem lesz vége soha..

Nektek is van életetek, oldják meg ahogy ti is megoldjatok.

márc. 19. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
96%
Nekem belefért, de nálunk ugyanígy viszonozva is volt. Az, hogy csak én vigyazzak egy gyerekre, de az enyémre nem vigyáz a másik, nem fért volna bele.
márc. 19. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
100%
Pár apró eltéréssel, de jártam a cipődben (nálunk nincs kistesó, nagytesó van, meg itthonról dolgozok), ijedztően hasonlókat fedezek fel nálatok. Eleinte csak egyszer egyszer, majd hetente. Még a beszélgetésetek is elhangzott, más formában, mi szombaton mentünk az unokatesó szülinapjára és oda vihettem volna el a másik gyereket is, szerintük nem zavar senkit, hogyha viszek plusz egy gyereket, mert ők vásárolni akarnak menni 😃 ... Itt már nem tudtam igazán empatikus lenni, megmondtam, hogy NEM. Mégis hogy gondolja, hogy egy nekik teljesen idegen gyerek (más városban laknak, nem ismerik) születésnapjára csak úgy beállítok egy plusz kisgyerekkel. Megsértődött. Azóta hallgatom, hogy nekik soha senki sem segített, mindig mindent egyedül kell megoldani. Így járt 🤷🏼‍♀️. Szívesen segítek bárkinek, de a lóf...nak is van vége.
márc. 19. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk tesóm volt ilyen.

Amig a kislányom kicsi volt, és kellett volna a segítség mindig kihúzta magát, soha nem segített, egy idő után már nem is kértem őt erre.

Teljesen megértettem, hogy nem akar babysitter lenni (neki akkor még nem volt gyerek)

Most van egy het éves fia, nekem a második gyerekem kettő éves.)

Már mondta, hogy a nyári szünetet nem tudja hogy fogja megoldani a suli miatt, dehogy majd én fogok rá vigyázni neki .Nem kérdezte, ezt így kijelentette .

Hat még nem tudja, hogy nem fogom vállalni

Anno amikor nekem kellett volna a segítség nem segített, fizettem, hogy megoldjam a lányom felügyeletét nyáron, meg amikor beteg is volt.

Most ő is fizessen..

Nem vagyok rosszmaju, de nem is értem, hogy gondolta.

Nekem is két gyerek lesz otthon a nyáron, programozni akarok velük, nem hozzájuk igazodni, hogy vigyázzak a gyerekére.

márc. 19. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
94%
Azt tudom elmondani, mi lesz a reakciója, amikor nemet mondasz. Nekem nincs gyermekem, de jártam egyszer hasonlóan gyerekes nővel (nem mondom, hogy ismerős, mert igazából anyám ismerőse volt, én soha nem is találkoztam vele). Nos, ez a nő egyszer felhívott telefonon, hogy "akkor szombaton 9-re gyere" - és le is tette a telefont. Én csak néztem, azt hittem, téves hívás volt. Anyám hívott azon a szombaton, hogy az ismerőse teljesen kiborulva, hisztizve hívta fel, hogy én milyen aljas vagyok, mert nem vagyok hajlandó vigyázni a hétvégén az ő gyerekére, és nem tudnak elmenni kikapcsolódni. Kiderült, hogy a telefonhívás nem téves volt, a csaj saját magával szépen megbeszélte, hogy én majd elmegyek a lakásukra, és ott azzal töltöm a hétvégémet, hogy vigyázok az ő 2 éves (amúgy betegen született) gyerekére. Ismétlem, én soha életemben nem találkoztam még az anyukával sem, nemhogy a gyerekkel, és engem még csak meg sem kért semmire. De szerinte én voltam az aljas, lusta szemétláda, aki ennyit sem képes megtenni... A nővel azóta nem beszéltem, anyám elküldte a p@csába, aztán ő is tiltotta a számát is.
márc. 19. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
96%
Én elküldtem volna a pitsaba és ennyi, és nem kérdezném meg a rokonok véleményét, ha ilyen a hozzáállásuk. Nehogy már egy idegen nő kérjen számon, hogy hova megyek! Pofátlan!
márc. 19. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
100%

Nem is kérdés, hogy igazad van.

Milyen jogon kér számon? Meg mit képzel, hogy te vigyázz a beteg gyerekére, mikor a tieid egészségesek, és pici is van?

márc. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
100%
Tök igazad van szerintem. Én a másik fél vagyok, vagyis itt vagyunk 0 segitséggel lassan 3 gyerekkel és biztos nem lenne pofám ilyesmihez. Egyetlen egyszer kértem meg a barátnőmet, hogy hozza haza a kislányomat a suliból, mert terhes vagyok és nagyon rosszul voltam, de nyilván ha nemet mond nem kezdek el puffogni, hanem fogom magam és elhozom. Szerintem simán mond meg neki, hogy ez így nem megy, aztán ha emiatt megharagszik az az ő baja.
márc. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy önző. Te döntöd el, hogyan szeretnéd élni a saját életedet, és pont. Nem vagy mások rabszolgálja. Ha nem akarod, nem kell magyarázkodnod, a te életed.

Én rokon, vagy közeli barát gyerekére vigyáznék nagyon ritkán, indokolt esetben, ha tényleg nem tudják máshogyan megoldani. Ismerősére nem.

Amit te írsz, az nem egy-két egyszeri eset, hanem rendszeres. Oké, hogy lehetne adok-kapok helyzet is, de ha neked erre nincsen szükséged, és a saját gyerekeid felügyeletét máshogyan is meg tudod oldani, akkor ne menjél bele.

Ne érdekeljen, hogy megsértődik az illető, vagy mit gondol más. Nem más fogja megmondani, te a saját életed hogyan éljed. Határozottan meg kell mondani, hogy nem vigyázol a gyerekére, mert ez neked nem fér bele, és ennyi, pont. Nem kell tovább magyarázni, nem kell indokolni, mert azzal csak a lovat adod alá. Rövidre kell zárni, és kész. Sértődés lesz persze a vége. De őszintén: szükséged van ilyen emberi kapcsolatra?

Nekem van nyugdíjas anyukám, aki sokat segít, ha kell. Valamint csak egy gyerek van, és a férjem is sokat vigyáz rá. Plusz csak 6 órás a munkaidőm, és sok szabadságom van. Én pl. tudom magamról, hogy nem szorulok ismerősök részéről semmilyen adok-kapok helyzetre, így nem is megyek bele ilyenekbe.

Nem érdekel, ki mondja, hogy önző vagyok. Nem kívánok más bébiszittere lenni, és kész.

Sógornőm már próbálkozott párszor. Jó lenne, ha nyáron mi lennénk egy hétig a három gyerekkel egyszerre (neki 2 van), aztán meg ők, hogy ne kelljen annyi szabadságot kivenni. Mikor betegek voltak, jó lett volna, ha hozzám hozhatta volna őket. - 1. Nem kívánok egyszerre 3 gyerekre vigyázni, nekem egy van, nincs gyakorlatom abban, hogy több felé figyeljek, nem más gyerekén fogom gyakorolni. - 2. Ha a sajátom egészséges, nincs szükségem rá, hogy másétól ő is elkapjon valamit. - 3. A saját gyerekem is egy nyughatatlan, nagyon akaratos, hisztis gyerek. Bőven elég nekem egész napra ő, nem kell mellé még 2. - 4. Ezek a rokonok azon kívül, hogy ingyen bébi szitter legyek, az ég világon semmi mást nem akarnak tőlem, semmi érdemi kapcsolat nincsen köztünk. Miért is kellene, hogy "használjanak?" - 5. Az illető két gyereke nonstop öli egymást, amit 1-2 órában is nehezen viselek el, ha néha találkozunk. - Én eleve lepattintottam ezeket a próbálkozásokat, így most már nem is hozzák fel.

6. A gyerekem még 3 évesen is ébred éjjelente. Így, hogy kb. 3,5 éve nem aludtam ki magam, nincs energiám más nyűgjére.

Én letojom, ki szerint vagyok önző.

Jött a kérés, hogy a férjem vigyázzon már a lázas beteg gyerekükre, míg ők a másik gyerek fellépésére mennek (a mi gyerekünk is beteg volt otthon). Mondtuk, hogy nem. Ki voltak akadva, hogy a 3! felnőttből (sógor, sógornő, nagymama), az egyiknek otthon kellett maradni a beteg gyerekükkel, pedig már megvették a jegyeket. - Letojom. Nyilván, ha ebben a helyzetben a gyerek apja kórházban lett volna, a nagyszülő beteg, anyjuk meg dolgozik, akkor segítünk. De olyan helyzetben, amit ő is megold, ha akar, nem leszek ingyen bébiszitter.

márc. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!