Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek sincs baj a...

Szerintetek sincs baj a kisfiammal?

Figyelt kérdés
Még 3,5 éves sincs, ovis, ahová szépen beilleszkedett, nincs vele baj. Barátnőm szerint a beszédével van gond, szerinte ez baj,s kéne vele foglalkozni. Nyilván én is hallom, de mióta ovis, rengeteget fejlődött, hallom, hogy tisztul már. Nem jól használja a hangokat, s,sz, z, r, l, f nem mennek, más hangokat mondd ki helyette, így nyilván nehezebb is megérteni, bár az ovónénik megértik, nem emlegették még, hogy fejleszteni kéne. A szókincse viszont brutális, olyan szavakat/kifejezéseket használ, mint a felnőttek pl. "Hát, nem igazán, pontosan így, esztétikus, minden rendben anya, anyacsavar, motorháztető" stb. Ezen kívül szépen fest, színez, tud egyedül kirakózni, napocskát rajzolni, vonalt vezetni, mondókázik is. Nem gondolnám, hogy ez akkora probléma lenne, mert ezek meg a barátnőm fiának nem mennek jól, a beszéde viszont szebb, tisztább, érthetőbb. Kihez forduljak, szerintetek? Sok gyermek 3-4 évesen teljesen érthetően beszél, tény, de nem gondolnám, hogy a fiam el lenne maradva emiatt, vagy mégis? :(
márc. 19. 17:09
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
5 éves korig nem kell ezzel foglalkozni, ahogyan a doki is mondta. Nekem fura, hogy a szakembernek nem hiszel, csak mindenféle hülyének a gyk-n. Aki 3-5 év között logopedushoz jár, annak nem a beszedhiba a problémája, tudom, lányom is járt és csak 5 éves kor fölött kezdték el a beszedhibat javítani, előtte nem.
márc. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

"1-2 éve vezették be a 3 évesek kötelező logopédiai szűrését is, nem véletlenül"


Az CSAK szűrés és a megkésett beszédfejlődést hivatott kiszűrni, NEM az artikulációs hibákat, ami ebben az életkorban élettani.

Ha egy 3 éves "nem megy át" a KOFA-teszten, akkor se logopédushoz küldik, hanem komplex mozgásfejlesztésre, mert ebben a korban, amit javítani kell és érdemes, az közvetetten javítandó (konkrétan beszédindításnak van csak helye ilyenkor).

Mi a nagyobbal egy remek logopédushoz jártunk, aki a kicsit is mindig látta, mégse vállalta el előbb, mint 4,5 lett. És még akkor is érezhető volt, hogy kissé korai, mert nem tudott még úgy tájékozódni a szájában, hogy hatékony legyen. Testvérének dupla annyi hanghibája volt, mégis gyorsabban haladtunk úgy, hogy csak 5,5 évesen kezdett, pedig ő még megkésett is volt, 2 éves korától beszédindításra jártunk.

márc. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek. A férjem is "lecseszett", mert hát mit aggódok, a neurológus csak tudja, s nem divatból mondta az 5 évet. Jaj, nem tudom. Azt látom, hogy másban nincs lemaradva, s nemis volt soha, 2 évesen bőven hozta a minimum 50 szót, mozgásilag, finommotorikailag is rendben van. A szókincse bő, n beszéde időben indult be, fokozatosan, ezzel meg vagyok elégedve. Lehet nem "brutális" akkor a szókincse, én a közegéhez mértem, amit hallok, ahhoz képest választékos a beszéde, szép mondatokat alkot, sokat olvasok is neki és tanul is belőle. Nem mondom, hogy nem zavar a dolog, de "erőszakolni" sem akarom a dolgokat, hisz mint írtam, még csak nemrég lett 3 éves. Van olyan ismerős, akinek 3 évesen kb 10 szót ismételget a gyermeke, s van olyan is, akinek folyékonyan beszél és 1-2hang iivételével érthetően beszél. Nem tudom mit tegyek, főleg úgy, hogy ha "gyakorolunk" állathangokkal simán kimondja. Szövegben viszont mintha nem tudná használni, összekötni a hangokat..
márc. 19. 20:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!