Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináltok a kicsivel, míg...

Mit csináltok a kicsivel, míg a nagyot (2, 5-3,5 éves nem óvodás) altatjátok délben?

Figyelt kérdés

A nagyobbik gyerekem csak szeptembertől lesz ovis, viszont itt van mellette a 10 hónapos kicsi, aki mellett elég nehéz altatni, mióta mászik, feláll.


Az alvásösszehangolás nem működik, mert a kicsi kétszer alszik, délelőtt és délután, a nagy meg közvetlenül ebéd után.


Amíg kicsi volt, csak-csak megoldottam, de most már nem tudom egyszerűen, mert a nappaliban nyilván nem hagyhatom egyedül a kicsit, ott altatom a nagyot, de a kicsi köznem sokszor sír, jön, mászik rám, kapaszkodik belém ordítva, hogy foglalkozzam vele, ha leülök a naggyal (ő a vállamon fekszik, úgy alszik el), akkor meg mászik ránk.


Így a nagy mostanában nem tud aludni, én tiszta ideg vagyok, a kicsi sír, macera az egész altatás :/



márc. 21. 08:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
27%
Ez sajnos ilyen :(
márc. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
53%
Jó esetben nemsokára átáll a kicsi is egy alvásra és akkor talán tudnak egyszerre aludni.
márc. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Nálunk még kisebb a pici, jelenleg kiságyforgóval, szárítógéppel van lefoglalva :D

nagyobb korában úgy tervezem, hogy felállítom a költözéskor a naggyal használt babakarámot, és csak altatási időre beteszem a szintén nagynak készített matatófalat. majd meglátjuk leköti-e, szerencsére egyelőre a nagy altatása max 10-12 perc (az előtte lévő részen: öltözés, mesélés még ott a pici, aztán Ő eszik, de már sötétítek, utána zsupsz ki a picit, ölbe a nagyot, 10p alatt alszik, addig pppppppont elvan a pici az aktuális izgalmas dologgal)

márc. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
71%

Csak egy tipp, de talán nem a válladon kéne altatni az óvodáskorú gyereket...? Megöleled, megpuszilod, lefekszik az ágyába a szobájában, te kijössz a szobájából, ő meg alszik. Ha erre nem képes, akkor itt ez a probléma, nem a kicsi. Az oviban se fogják tutujgatni az ebéd utáni alvásnál, pont ideje megtanulnia önállóan aludni.

És nem úgy beszélek, hogy nem láttam még gyereket életemben, nálunk is 2,5 év különbség van, szóval nagyon is ismerős az az időszak, amikor felváltva alszanak nappal. De 3 évesen már rég tudott egyedül aludni a nagyobbik, sose volt problémánk ezzel.

márc. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
71%
Tényleg miért alszik a válladon?
márc. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Azért, mert nem alszik el egyedül, akármit csinálok. Sok vele egykorú gyerek anyukájàval vagyok jóban, mindmehol úgy alszik el a gyerek, hogy ott a szülö.


Persze, mielőtt megszületett a kicsi, vagy míg kicsi volt, elég volt mellett ülni az ágyon és simogatni, de most nem hagyhatom ott egyedül a kicsit másik szobában nyilván.

márc. 21. 12:05
 7/15 anonim ***** válasza:

2,5 év van köztük. Míg a kicsit szoptattam, odaültem a nagy mellé és elaludt.


De kb 2 hónapig tartott ez, utána a nagy elhagyta a délutáni alvást.

márc. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
57%
A 10 hónapos baba nem fogja tiszteletben tartani a nagy alvásidejét és békén hagyni titeket, míg elaltatod. Vagy szenvedtek tovább, vagy marad az, hogy a nagyot kell önálló alvásra szoktatni. Az oviban se fogja senki a vállán altatgatni, szóval csak jót tennél vele is meg magatokkal is.
márc. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
28%
Pont az ilyen dolgokat miatt nem tudom rávenni a párom, hogy legyen második gyerek.
márc. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

"Vagy szenvedtek tovább, vagy marad az, hogy a nagyot kell önálló alvásra szoktatni"


Ez jól hangzik leírva, a valósàgban meg nem megy, mert ha kijövök, sírva jön utánam, nem alszik.

márc. 21. 12:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!