Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináltok a kicsivel, míg...

Mit csináltok a kicsivel, míg a nagyot (2, 5-3,5 éves nem óvodás) altatjátok délben?

Figyelt kérdés

A nagyobbik gyerekem csak szeptembertől lesz ovis, viszont itt van mellette a 10 hónapos kicsi, aki mellett elég nehéz altatni, mióta mászik, feláll.


Az alvásösszehangolás nem működik, mert a kicsi kétszer alszik, délelőtt és délután, a nagy meg közvetlenül ebéd után.


Amíg kicsi volt, csak-csak megoldottam, de most már nem tudom egyszerűen, mert a nappaliban nyilván nem hagyhatom egyedül a kicsit, ott altatom a nagyot, de a kicsi köznem sokszor sír, jön, mászik rám, kapaszkodik belém ordítva, hogy foglalkozzam vele, ha leülök a naggyal (ő a vállamon fekszik, úgy alszik el), akkor meg mászik ránk.


Így a nagy mostanában nem tud aludni, én tiszta ideg vagyok, a kicsi sír, macera az egész altatás :/



márc. 21. 08:45
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
A mi óvodákban titujgatjak a gyerekeket :) simogatjak akinek erre szüksége van stb. Enyém 4 éves és velem alszik el bizony, soha nem kérném tőle hogy egyedül aludjon. Nemsokára eljon az az idő, a végletekig ki akarom használni azt a szuszogast és bujast, amíg van rá igénye. Mondjuk én ezért nem akarok másodikat, nem akarok osztodni, hogy egyik gyerek se kapjon belőlem annyit mint amennyire szüksége lenne.
márc. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
#11 Nyilván a te eseted más, neked nem ordít a lábadnál egy másik gyerek közben. Azt meg ne haragudj, de megnézem, hogy ha 25 gyerekből 15 tutujgatást szeretne, akkor azt hogy oldja meg a kettő darab óvónéni. Mert egy ilyen szinten ehhez szoktatott gyerek nem fog megelégedni annyival, hogy kap 5 másodperc hátsimit, aztán megy is tovább XY néni a következő gyerekhez. Ha a 25 gyerekből csak 3 ilyen, akkor meg vissza is jutottunk oda, hogy ennyi idősen már nem irreális elvárás az egyedül elalvás, hiszen a maradék 22-nek is megy.
márc. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nálunk szerencsére a nagy többnyire el tudja magát altatni, néha mondjuk sokára sikerül, de a meseolvasást sokáig úgy oldottam meg, hogy a kicsit közben szoptattam (az első 4 hónapot végig sírta). Ha vigasztal, a kicsivel totál szívás az alvás és az altatás, szerintem az összes hibát elkövetem, amit a nagynál nem sikerült.

Az sem mindegy, hogy van ott altatáskor a szülő. Ha a vállon altatásról át tudnád valahogy szoktatni a nagyot, elsőre mondjuk arra, hogy mellette fekszel, aztán ülsz és rajta a kezed és közben mesét olvasol, énekelsz, akkor lehet, hogy a kicsit is le tudod foglalni valahogy (akár ezekkel, akár valami csendesebb játékkal).

márc. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

A ferjem ezert ker home office-t, ha beteg a nagyobb. Mert keptelenség az altatás egymagamban.

Az oviban nem egyedül alszik, 26-an vannak egy szobaban az óvó nénikkel együtt. Ott nincs is gond, nem kell külön altatni. Csak ott kell lenni, csendben. De a babát nem tudom megkérni, hogy maradjon csendben.

márc. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Még valami eszembe jutott: ha bármit változtatni szeretnétek az altatással, érdemes lehet az első napokban az apának csinálnia. Mert veled már megvannak a kialakult szokások, így nem csak az hat a változtatás ellen, hogy ő mondjuk igényli, hogy vele legyenek elalváskor, hanem az is, hogy anya az adott rituálét úgy szokta, hogy... azt viszont sokszor jobban kezelik a gyerekek, hogy ha más embernél mások a szokások. Nálunk volt, hogy bevált. Tudom, ennek korlátja az, hogy mennyit van otthon. 13-as voltam.
márc. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!