Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 1,5 évesnél ez kuki-probléma...

1,5 évesnél ez kuki-probléma lehet, vagy valami más? Ha a kukival van gond, akkor már korábban is bsj lehetett, vagy a doktornő tehetett rossz mozdulatot?

Figyelt kérdés

Kisfiam 1,5 éves, mióta ki tudja nyilvánítani az akaratát, azóta nem nagyon hagyja, hogy hozzányúljunk a kukijához. Nem tiltakozik vészesen, inkább olyan, mintha csak csiklandós/szégyellős lenne vagy ilyesmi. A pelenkázás sem egyszerű mutatvány, mert a zacsi mellett, a combtövénél nem nagyon hagyja megtörölni, de eddig meg tudtunk oldani mindent.

Viszont egy hete volt a 1,5 éves státusz, ott sem akarta hagyni megvizsgálni magát, ketten kellett lefognunk az asszisztenssel, és úgy láttam, hogy a doktornő elég rendesen hátrahúzta a bőrt. Utána el is sírta magát kicsit, de nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, gondoltam csak nem tetszett neki a helyzet, meg ugye csak orvosnál volt, utána oltás stb.

A doki után elmentünk egy foglalkozásra, ahol egyszer csak sírni kezdett, azt mondta ugyan, hogy "Kaka!", de elkezdte magán markolászni a pelust elől, a kukinál. Hátravittem, belenéztem a pelusba, nem láttam semmit, utána meg is nyugodott. Itt már gyanakodtam, mert sosem csinált még ilyet előtte...

Viszont ma sehogy sem tudtam elaltatni, eleinte csak úgy tűnt, hogy nem akar aludni (bár néha panaszos hangon hívta mamát), de aztán egyszer csak élesen felsírt, és mikor kérdeztem, hogy fáj-e valamije, akkor a kukiját mutatta. Megint levettem a pelust, nem láttam semmit rajta, de nem is engedte rendesen megnézni, ha oda akartam nyúlni, akkor sírni kezdett, egyszer pedig ő is odakapott véletlenül, na akkor nagyon rákezdett visítani. Végül Nurofent adtam neki, úgy sikerült elaltatni (kb. 3 óra után...)



márc. 22. 00:14
 1/10 A kérdező kommentje:

Bocsánat, ha hosszú lett, de le akartam írni mindent, ami kapcsolódhat a témához.

Olvastam, hogy egy rossz mozdulat, helytelen tornáztatás okozhat berepedést, az járhat ilyen tünetekkel? Vagy eddig is azért nem hagyta magát piszkálni, mert már korábban is voltak ott problémák, és csak ez jött elő most erősebben? Azt viszont furcsának találom, hogy egyébként mindig jókedvű, mint általában, csak ma éjjel volt ilyen szörnyű elalvás. Igaz, hogy tegnap is hasonlóan nehezebben aludt el a szokottnál, csak nem ennyivel és gyógyszer nélkül, plusz hajnalban is felsírt, amit nem szokott, már arra is gondoltam, hogy lehet, hogy akkor is fájt neki, csak én nem vettem úgy észre, mint ma...

Esetleg ezek csak véletlen egybeesések, és lehet tényleg csak nem volt álmos?

Volt már olyan amúgy néha, hogy piros volt a kuki hegye, de akkor nem fájlalta így, és éjszakára pár csepp Betadine reggelre helyrehozta...

Ha holnap hívom a doktornőt, akkor célozzak rá, hogy a vizsgálat óta tapasztalok ilyesmit, vagy inkább ne?

márc. 22. 00:24
 2/10 anonim ***** válasza:
15%
Lehet begyulladt neki, fecskendez egy kis betadint a bőr alá, segítsen a férjed lefogni pár nap alatt segít, nem kel húzogatnod a bört, csak a betadint juttasd be
márc. 22. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Betadinozni próbáltam volna ma éjjel, de nagyon sírt, ahogy próbáltuk széthúzni a lábát, és annyira remegett, hogy ijesztő volt, nem akartam éjszakára tovább kínozni :(

Hozzáteszem, hogy férjem nincs, mamával lakunk, de vele nem vagyunk túl hatékonyak...

Egyébként nem is láttam rajta semmit, már amennyire meg tudtam nézni, nem is piros sehol. De még megfogni sem tudtam, szóval a Betadine-t max. távspricceléssel tudtam volna rácseppenteni, ha eltaláltam volna véletlenül a hegyét, de kötve hiszem :(

márc. 22. 00:53
 4/10 anonim ***** válasza:
51%
Nálunk anno ugyanilyen volt és igen a fiamnak is hátra lett húzva picit és berepedt. De őszintén, jobb hogy hátrahúzta neki picit mert fitymaszűkülete lett és a pisi nem tudott olyan szépen sugárba kijönni. Két nap alatt elmúlott neki, addig mi sem zaklattuk nagyon. Patikában körömvirágkenőcsöt adtak rá és azzal kentük be napi 2x nagyjából. Hozzáteszem fiam 3 éves múlott és azóta is csak addig lehet neki hátrahúzni a bőrt, de orvos mondta nincs vele teendő, nem kell úgy kinéznie mint egy felnőttének, “majd idôvel változik, megoldódik”-azt mondta. Hozzáteszem napi rendszerességgel tornáztatva van fürdés közben, de csak addig amíg enged.
márc. 22. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én meg azt olvastam, hoy a berepedés és hasonló sérülés is okozhat fitymaszűküketet, pont ettől tartok :(
márc. 22. 07:22
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Iszonyatos, hogy vannak mèg ,,orvosok" akik kisgyerekek előbőrét ràngatjàk. Igen, fàjhatott neki. Drukkolj, hogy a ràngatas ne okozzon neki oluan hegesedèst, amiből szűkület lesz, vagy ne hegesedjen a makkhoz. Màsfèl èvesen a letapadàs mèg èlettani volt.
márc. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Szerintem nem direkt rángatta amúgy, csak annyira ellenkezett a gyerek, hogy véletlenül nagyobbat rántott rajta :(

Eddig csak annyira húzta hátra, amíg engedett, de most feltűnt, hogy gyorsan el is engedte, ahogy hátrahúzta, mintha ő is érezte volna, hogy a kelleténél erőteljesebben sikerült :/

Ma reggel egyébként enyhe küzdés árán sikerült egy kis Betadine-t rácsöppenteni, nem visított/sírt, mikor hozzáértem, csak a kezével próbálta védeni meg a lábát szorította, de közben volt, hogy mosolygott is és azt mondta, hogy "csikki", szóval teljesen tanácstalan vagyok, hogy mit tegyek. Ha megkérdezem, hogy hol fáj, továbbra is mutatja a kukiját, de nyilván másfél évesen még lehet probléma a kommunikációval... Ha nem péntek lenne, akkor várnék még egy napot, de így félek nekimenni a hétvégének :(

márc. 22. 08:23
 8/10 anonim ***** válasza:
37%

Borzaszto meg olvasni is, tenyleg itt tart meg az orszag ?? 2024 ben is ?

Nyugat Europaban lakom, SOHA senki az eletben nem nyulkalt a gyerekem nemi szervehez !

Orulhetsz, ha nem nyomoritotta meg az orvos egy eletre ...

márc. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
74%
Ennyi idősen még nem hogy nem kell, nem is szabad hátrahúzni a fitymát ezt azért az orvosnak illene tudnia
márc. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
49%
Azért nem kell túlgondolni, nem hiszem, hogy ilyen komoly lenne a dolog. Azért a fiúk felénél 1 éves korban már teljesen hátrahúzható. Sőt 2 éves korban már javasolt a fityma hátrahúzása, vagyis naggyából pelenka elhagyáskor, mert a sejtes letapadást sem szabad hagyni, hogy rendesen mosni lehesen, és ne fertőződjön el. Ha behegesedne az látható, és ha ki is alakul fitymaszűkület, legfeljebb körülmetélik.
márc. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!