Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akiknek a gyereke óvodában...

Akiknek a gyereke óvodában zárkózottabb volt,nem igazán barátkozott a többi gyerekkel, később az iskolában hogy alakult? Jobban kinyílt? Lettek barátai?

Figyelt kérdés
márc. 22. 09:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg kell keresni az okát, ha már durva mértékben zárkózott a gyerek, nem csak egy kicsit introvertalt típus. Én szabályosan féltem világéletemben a kortarsaimtol, mert úgy is bántak velem, otthonról hozott negatív energiák miatt, hogy én gyenge, sebezhető vagyok, stb..nem tisztem ítélkezni, de lehet, nem árt egy pszichológus a gyereknek, ha úgy érzed, nagyon elzárkózik a társas kapcsolatoktól, hogy ne legyen később pszichés beteg, onbantalmazo, stb. Csak a saját peldamat írtam le.
márc. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyet értek az első válaszolóval! Én is ebben a cipőben jártam mindig, és járok most is.


Gyerekkorban kell segítséget kérni/adni! Felnőtt korban már késő...

márc. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A lányomnak sokat segít a környezetváltozás és az, hogy végre olyan nevelő mellett volt, aki odafigyelt rá. Az óvónők hajtották, nem kérdezték (vagy nem hatekonyan), hogy mi a gondja a csoporttal. Kiderült, hogy a látása volt a probléma, ennek javítása után könnyen idomult, de cserfes sosem volt.

Az iskolában is tisztelettudó, aktív, barátkozik, de nem a társaság közepe, ő ilyen típus. Én nem vártam csodát, csak annyit próbáltam tanítani neki, hogy a szociális igényein túl nézze azt is, mire lesz szüksége a boldoguláshoz. Sikerrel veszi eddig az akadályt.

márc. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

lányomnak oviban volt 2-3kisbarátja,suliban is fiukal érezte magát jol,aztán messze költöztünk másik iskola itt meg 3-4 barátnöje van de ő egy nehezen oldodo tipus akinek sok idő kell hogy feloldodjon .


a legidősebb fiam ő már felnött meg nem szeret senkivel beszélgetni.

márc. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szokott néha játszani a többiekkel, óvónő szerint jól érzi magát az oviban, nyitottabb,mint pl.tavaly volt. A kisfiam nem sokat mesél az oviról. Csak úgy látom egyedül, vagy inkább az óvónőkkel szívesebben van
márc. 22. 18:33
 6/7 anonim ***** válasza:
akkor fiad egy lassaban felengedö személyisėgü. hagyd ha akkar majd mesél az ovirol.
márc. 23. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam is mindig az óvónőkkel volt, egész életében felnőttekkel értette meg a legjobban magát, és ő maga is felnőttesen beszél és viselkedik a mai napig.

Egy-két barátja volt oviban, de inkább egyedül kismotorozott az udvaron. Átlagon felüli az intelligenciája is.

Idén 8 évesen diagnosztizálták enyhe Aspergerrel.

Hálisten suliban semmi hátránya nincs, elején nehéz volt beilleszkednie, de mindig van most is 1-1 fiú akivel tud barátkozni.

De a teljesítménye az kiemelkedő, főleg reál terén.

márc. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!