Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6 éves lányom nagyon zárkozott...

6 éves lányom nagyon zárkozott, vendégségben alig akar megszolalni, ha kérdezik, nem válaszol, ami elég kellemetlen, hogy segítsek neki vagy hogy vegyem rá, hogy legalább válaszolgasson?

Figyelt kérdés
2015. jan. 12. 11:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne erőltesd! Majd ha lelkileg megérik rá, beszélni fog. Add meg neki a választás lehetőségét. Ne támassz olyan elvárásokat, amiknek teljesítésétől fél, hagyd szabadon! Viselkedj természetesen!
2015. jan. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem szabad eroltetni, csak elég kellemetlen a megjegyzéseket hallgatni és nekem fáj /nem beszél, mi lesz vele a suliban, furcsa, stb./
2015. jan. 12. 11:20
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan már, ne hagyd, hogy a "kedves" megjegyzéseket fűzők elbizonytalanítsanak! Kislányom ugyan csak 3,5 éves, de dettó nem szólal meg, ha idegenek kérdezik, és látom, hogy zavarja, ha erőszakosan közelednek hozzá... de én ismerem, és tudom, hogy mennyire okos , nyílt szívű kislány, csak nehezen enged m agához közel embereket, és nem is akárkit ( ami nem biztos, hogy baj!). Hidd el meg fog érni, lehet nem lesz sosem egy központi emberke, de attól lesznek erős-bizalmas viszonyai, lesznek kis barátai! Mondjuk engem az döbbentett le, mikor az óvónő 4 hónap után meglepődve mondta, mikor kislányomért mentem, s beszélgettünk az öltözőben, hogy " jé, nem is gondolta, hogy ilyen szépen tud beszélni..." - igen, 2 éves kora óta folyamatosan tisztán beszél, de hogy ezen ő meglepődött... azért pedagógusként ennyit nem ért el, hogy beszélgessenek... hm.... nem hiszem, hogy ez a lányom hibája...
2015. jan. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Neked csak az a dolgod, hogy szeresd és fogadd el feltétel nélkül és mutass jó példát :) Nem minden gyerek egyforma vérmérsékletű, a te kislányod ilyen és kész. Nincs ezzel baj. :)
2015. jan. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!