Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Beadnátok óvodába? Kisfiam...

Beadnátok óvodába? Kisfiam májusban lesz 3 éves, nem tudom, menjen-e oviba akkor, vagy csak szeptembertől?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy korán van még, de nálunk időben kell jelezni, ha vinni akarjuk. Ő már szeretne menni, de itthon vagyok még a testvérével, tehát tudnék rá is vigyázni. Viszont nem tudom, érdemes-e, mivel május után hamar jön a nyári szünet. Vagy vihetem esetleg előbb (mielőtt betölti a három évet)? Mit gondoltok?
2010. okt. 26. 13:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Minden gyerek más... Ha Te úgy érzed,hogy kisfiad szívesen menne,akkor ne habozzál ezen! :)

Az én lányom most novemberben lesz 3 éves és szeptember óta ovis(igaz ő magánba jár,szerintem rendes oviba meg kell várni a 3 évet,hogy betöltse).Mivel én is itthon vagyok a kistesóval,nálam is dilemma volt,hogy mit csináljak.Végül úgy döntöttem,hogy megy oviba,de csak heti 1-2 alkalommal,vagy csak délelőttre.Erre ezt az elhatározásomat megcáfolta a lányom,első naptól imádja az ovit,haza se akar jönni... :) Úgyhogy így minden nap megy,mert ő így igényli.Szóval szerintem próbáld meg,Te is így először csak délelőtt 1-2 óra,aztán meglátod mit szól hozzá a fiad.És ne legyen lelkiismeret furdalásod! ;)

2010. okt. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

A mi ovinkban(Bp.) lehet vinni hamarabb is,ha már érthetően beszél,szobatiszta stb.Persze,ha van hely év közben,kérdezd meg az óvodát erről.

Nekem is furcsa volt,azt hittem,hogy tavasszal már nem vesznek fel gyerekeket,de az egyik kisfiú pont így,májusban jött az oviba.

2010. okt. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk a 3. szülinapján lehet csak vini, hamarabb nem. Én nem vinném. Egy hónapért felesleges szerintem.
2010. okt. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha azt szeretnéd, hogy nyárom is járjon oviba (az ovi max. 1 hónapra csukhat be, nem egész nyárra!!!), akkor add be nyugotan. Ha nyáron nem vinnéd, ne add be.
2010. okt. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!