Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy 118cm magas 5 évesnek jó...

Annta kérdése:

Egy 118cm magas 5 évesnek jó lehet már a 20-as bicikli? Egyik honlap 115cm-től, másik 120cm-től írja. Na, most...

Figyelt kérdés

márc. 26. 08:44
 1/10 anonim ***** válasza:
71%

Fiam 2hét múlva lesz 5 éves, 116 cm.

Ő már ősszel is a 20ast használta.

márc. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%

128 centis lányomnak se ér le a lába csak lábujjhegyen a 20-as bicikliről.

Tud már biciklizni pótkerék nélkül?

Ha nem, akkor nagy lesz.

Ha tud, és jól, akkor esetleg.

márc. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben elmennék és megnézném. Ráülteted és megtudod. Nemkell ott megvenned a drágábbat, attól még megrendelheted, de legalább élőben is látod, hogy megfelelő a méret vagy nem.
márc. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%

Nem a kerékméret számít, hanem a felsőcső hossza. Ebben lehet eltérés bringa márkák között. Van amiből jó a 20as, van amiből nem. Egy rövidebb kormányszárral/stucnival is lehet játszani.


2: ha nem lábujjhegyen ér le a lába, akkor konkrétan nincs jól beállítva a nyereg.

márc. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
43%

"ha nem lábujjhegyen ér le a lába, akkor konkrétan nincs jól beállítva a nyereg"

Milyen hülyeség ez?

Telitalppal KELL leérnie ahhoz, hogy biztonságos legyen.

Nem versenybiciklisről van szó. Mindenhol ezt ajánlják kisgyereknek. Ugyanolyan beallítás kell, mint a futóbiciklihez.

márc. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
49%

Ha telitalppal ér a földre, nem tud normálisan tekerni, erőt kifejteni a tekeréssel. Érdekes, a lányom tavaly nyár elején tanult meg 2 kerekű pedálos bringával menni (pótkereket sosem használtunk, eleinte futóbicikliként használta a pedálost, úgy hogy levettük a pedálokat, hogy megtanulja megérezni az egyensúlyt), mindig úgy állítottam be az ülést, hogy nem ért telitalppal a földre. Ha ezt szokja meg, akkor ez lesz a természetes neki, nem fog hiányozni, hogy meg tudjon állni ülő helyzetben a talajon teli talppal. Egy 14-es kerekű bringánál, amivel mostanában tanulnak a kicsik, fontos, hogy jó nyomatékkal tudjon tekerni - mert a kerék egy tekeréssel kis utat tesz meg -, ám azt behajlított lábakkal nem lehet. És az, hogy mennyi erőfeszítéssel mekkora távot tud megtenni, az adja a gyereknek a sikerélményt vagy a kudarcélményt.

Érdekes példa volt - 1-2 hónapja az egyik ovis társával mentünk bringázni (mindkettőjüknek ugyanolyan Decathlonos 14-es biciklije volt akkor). Itt nálunk a környéken vannak emelkedősebb utcák. Ott mentünk fel. A lányom, küzdött, de fel tudott tekerni. A másiknak esélye sem volt, mert nem tudta ugyanolyan nyomatékkal nyomni a pedált az alacsony ülés miatt. Ebből oltári hiszti lett - elég akaratos kissrác, főleg ha nem úgy sikerül neki valami, ahogy szeretné. Utána nem is akart szinte visszaülni, mert "neki ez nem megy". Bátorítottuk az anyukájával, és végül, ahol sík lett, ott visszapattant. De azóta mondja, hogy arra ne menjünk biciklizni. A lányomnak meg pont jó példaként tudom felhozni, hogy látod, ott is milyen kitartóan feltekertél. Egy olyan élmény, amihez vissza tud majd nyúlni.


A lányom most kapott 16-os bringát és ő szólt, hogy túl alacsonyan van a nyereg, amikor tett vele egy próbakört.


De nem vitatkozom, mindenki úgy csinálja, ahogy akarja.

márc. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Ki kell próbálni így nehéz megítélni.

Van hogy kissebb a vázméret mert a 20 coll a kerékre vonatkozik.

Vagy épp a nyeregcsövet lentebb lehet állítani a megszokottnál.

márc. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"eleinte futóbicikliként használta a pedálost"


De figyelj már! Ha nem ér le alsó állásban telibe a lába csak lábujjhegyen pipskedve, akkor nem is tudja futóbicikliként használni. 🤦

Pont erről beszélek.

Ha már megy neki az elindulás, megállás, lendület, akkor nem feltétlenül fontos hogy leérjen a lába. Nekem sem ér le felnőttként, mert alacsony vagyok. De én tudok biciklizni, ezért nem gond.

De a tanulás időszakában muszáj! Te is leengedted az ülést, pont ezért.

márc. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
53%

“De figyelj már! Ha nem ér le alsó állásban telibe a lába csak lábujjhegyen pipskedve, akkor nem is tudja futóbicikliként használni.”


De futóbikliként leért 🤦‍♀️

Utána meg már nem volt rá szükség.

Nem klasszikus módon tanult biciklizni és emiatt gyorsabban rá is érzett. Nincs szüksége hogy teli talppal álljon a talajon.


Itt meg egyáltalán nem volt szó róla, hogy a kérdező gyereke most tanul. Általában 20 collos biciklin már nem tanulnak. De nekem mindegy.

márc. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Amúgy, aki tudni szeretné, már profi, majdnem 3 éve teker.
márc. 29. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!