Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akadozva kezdett beszélni az...

Akadozva kezdett beszélni az eddig folyékonyan tudó 3,5 évesem. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Nem dadogásnak hívnám, de valamikor szavakat is ismétel. Nagyon fura, mintha nem tudna levegőt venni beszéd közben normálisan, 1 mondatot kb 4x annyi idő alatt mondd el, mint eddig, sokszor meg sem értem mit akar mondani, ragozni ritkán eddig is rosszul ragozott, de most már gyakran ragoz rosszul. 1 mondatban kb 2-3x akad meg. Pár hete még folyèkonyan beszélt, most meg így:


"Nézd mi....lyen hosszú a... cá...pának a u... az uszo...nya."


Én akkor beszélek így, ha megoszlik nagyon a figyelmem.


Kistesója született, a pici 1 hetes kora óta beszél akadozva kb, de egyre durvábban.


A ti gyereketeknél előfordult már ilyen? A kistesó lehet az oka?



márc. 28. 11:15
 1/2 anonim ***** válasza:
72%

Nyilván.

Őrá figyel, nem a beszédre.

márc. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
79%
Bestresszelte a tesó, dadogás, szerintem egyenlőre ne csinálj semmit, csak ha hosszú ideig ilyen marad.
márc. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!