Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek a 2 év körüli (egészség...

Akinek a 2 év körüli (egészséges) gyereke még nem beszél vagy csak néhány szót, annak nem rossz érzés, amikor hallják, hogy más hasonló korú folyékonyan beszél?

Figyelt kérdés
2021. máj. 6. 08:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Rossz érzésem nem volt, mert tudtam, hogy ez normális, az egyik beszél, másik nem, de amikor két és fél évesen sem beszélt, akkor már paráztam, járt fejlesztésre, sok hatását nem vettem észre a foglalkozásnak és 3 éves kora után kezdett beszélni. Féltem, hogy diszlexiás lesz, vagy majd nem beszél 5 éves koráig, de normális gyerek lett belőle. Szerintem túlzott elvárás, hogy 2 évesen beszélni kell, rengeteg gyerek nem beszél ilyen kicsi korban.
2021. máj. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Lányom 2 évesen folyékonyan beszélt. Fiam meg 2 és fél évesen is csak pár szót, azt is alig lehetett érteni. Most 3 éves, azóta be sem áll a szája.
2021. máj. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem rossz érzés volt sajnos,2,5 éves elmúlt kicsivel mikor oviba ment,és nagyon féltem hogy hogy fog az oviban úgymond kommunikálni. Csak egy két szó elejét mondta. Nekünk szerencsére volt logopédiai fejlesztésre lehetőségünk. A következő évben anyáknapján már gyönyörűen mondta a verset. Ekkor volt 3,5 éves. Ne aggódj.
2021. máj. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%

Akkor válaszolok én a kérdésre. Igen, rossz érzés. Azért, mert óhatatlanul azt hisszük, hogy ezek a korai mérföldkövek abszolút meghatározzák a gyerek jövőjét, és hát ki ne szeretné ha az ő gyereke okos, ügyes és talpraesett lenne? Ez a feltétele hogy jól boldoguljon az életben. És ugye most a csapból is folyik, hogy stopperrel kell méregetni, mikor gügyög, kúszik először, ne térjen semmi irányba, mert rögtön jön az ijesztgetés, diszlexia, SMA, autizmus, horribilis mennyiségű korai fejlesztés, az SNI kódok stb. Pedig ésszel tudjuk, hogy ez az összefüggés korántsem annyira egyértelmű, mint amennyire tolva van.


Anyámnak óriási szerencséje volt hogy a kutya nem kérdezte meg tőle hogy mikor kúsztam először, mert lehet elkönyveltek volna a imbecillis kategóriába azonnal.

2021. máj. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%
A nagy fiam 2,5 évesen alig beszélt valamit. A hüly. már bocs, anyám, ezzel a gyerekkel valami baj van, már rég beszélnie kéne, biztos nem beszélek hozzá azért nem tud beszélni, stbstb. Ilyenekkel traktált,rá egy fél évre már majdnem folyékonyan beszélt. Nekem nem volt rossz ha láttam egy kisgyereket aki többet "tudott" csak a fenti beszologatások.Na az, rosszul esett.
2021. máj. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Engem nem zavart,mert én értettem mit szeretne.2.5 évesen azért már paráztam, hogy a végén tényleg valami baja van.Aztán egyik napról a másikra annyira beindult nála, hogy most 3 évesen pont azon a szinten van,mint aki 2 évesen kezdett beszélni.
2021. máj. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%

2eves a fiam, szavakat mond.

Pont nem erdekel mas gyereke mit csinal ennyi idősen. Ez nem verseny, majd megtanulja...

2021. máj. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%

Nem zavart, mert tudtam, hogy nem befolyásolja az életét, hogy 2 évesen vagy 2,5 évesen kezd beszélni. Kivizsgáltattuk, nem találtak semmi bajt, így vártunk, sokat mondókaztunk, játszottunk mint előtte. És elkezdett 2,5 évesen folyékonyan beszélni, semmi lemaradása nincs azóta sem.

Egyik kistestvére valószínűleg soha nem fog beszélni, maximum pár szót. Ez nagyon bánt. Szörnyű érzés tudni, hogy örökké ránk lesz utalva, halmozottan sérült. Emiatt sokat őrlődünk és rossz érzés látni a lemaradását. De pl az szintén nem zavart, hogy az ő ikertestvérei sem beszéltek még 2 évesen.

2021. máj. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A lányom folyékonyan, barokkos körmondatokban beszélt 2 évesen, azóta is nonstop jár a szája 😆 A kisfiam januárban volt 2 éves. Tudott néhány szót, és folyékonyan halandzsázott babanyelven, egyértelműen közel sem tartott ott, ahol a nővére annyi idősen. Nem rugóztam rajta, úgy voltam vele, hogy majd beindul. Eltelt 4 hónap és beszél. Nem teljesen folyékonyan még, de rövid mondatokat alkot, el tudja mondani, mit szeretne, kérdez, és nagyon rohamosan fejlődik. Nem kell szerintem emiatt aggódni, nem kell 2 évesen még beszélni.
2021. máj. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha csak a beszéd lenne lemaradva meg nem aggodnek, de sok más aggasztó dolog társul hozzá ezért elég sokszor elkeseredek.

8-as fogadd mely együttérzésem.

2021. máj. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!