Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Februárban volt 3eves a...

Februárban volt 3eves a kisfiam ,és nem nagyon akar beszélni. Minden szót kimond ha kérem ,van pár mondat is amit használ .éhes vagyok ,gyere menjünk ,...Stb kb 10ilyen mondat van ,de nem akar elkezdeni folyékonyan beszélni. Mindnet megért?

Figyelt kérdés
De mégis a vele egykorú gyermeke gyönyörűen beszélnek a környezetünkben . Ha mondókák mond azt is csak szinte én értem ...lehet hogy mégis van valami baj? Késhet ennyit a beszéd fejlődése? Egyébként nagyon kiegyensúlyozott értelmes , szobatiszta már 2,5 èves kora óta .szeret játszani. A gyermekkel más gond nincs vele csak ez a beszéd ...
2021. ápr. 25. 12:09
 1/3 anonim ***** válasza:
75%

Tanács: ne beszéltesd! Olyan szorongást keltesz benne, hogy nagyon sokára fog beszélni!


Majd ha oviba kerül, beszélni fog. Nyugi.

2021. ápr. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
13%

De ha nem beszélteti, akkor sose fog beszélni. Mindennek van határa.

Ha nem lesz ilyen sok az esetszám, vidd közösségbe, olyan emberekhez, gyerekekhez, akik már beszélnek. Ott nem fogják tudni megérteni, ezért ha közölni akar valamit, kénytelen lesz megtanulni valahogy beszélni.

2021. ápr. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
90%
Az én lányom 3 éves kora után 2 hónappal kezdett mondatokban beszélni, utána már nagyon hamar fejlődött a beszéde, most lesz 4 éves és ugyanúgy beszél, mint más gyerekek. Ő járt mindenféle fejlesztésre, de sok értelme nem volt. Nemsokára elkezd beszélni a fiad, nincs ezzel semmi gond, van aki később kezdi.
2021. ápr. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!