Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 8 éves kislányom, elég régóta...

Mezler2 kérdése:

8 éves kislányom, elég régóta vissza-visszatérő jelleggel, általában esténként megkérdezi, hogy nem lesz-e beteg. Ez mi?

Figyelt kérdés
Ez most már nagyon aggaszt, konkrétan tönkretesz idegileg. A kérdése után megbeszéljük vele, hogy fél-e valamitől, néha kiderül, hogy az iskolában az egyik tanárnőtől fél, és esetleg azért mondja, máskor influenza utáni elhúzódó köhögése idegesíti, és ebből kifolyólag rákérdez, hogy nem lesz-e beteg stb. Ritkán el is pityeredik ilyenkor, de vigasztalásra percek alatt abbahagyja. Számomra úgy tűnik, hogy nem mindig arról van szó valójában, hogy fél, hogy beteg lesz, hanem inkább valami foglalkoztatja, esetleg zavarja. De ez csak az én elméletem mindössze. Nagyon jó tanuló, nagyon jól szocializált, tele van energiával, napközben leállíthatatlan, mozgékony, vidám, kreatív, barátai vannak, és nagyon népszerű a gyerekek között, tehát nem mondanám, hogy ez a jelenség kihatással van az életére, de engem mégis zavar. Vagy túlaggódom szerintetek?
márc. 29. 21:41
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
El kell vinni gyerekpszichológushoz, de jóhoz. Valószínűleg azt fogja mondani, hogy kutya baja, de valami mégiscsak foglalkoztatja. Ismerősi körben nem volt valaki súlyosabb légúti beteg?
márc. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A Covid kapcsán egyszer megijedt (lehet többször is) amikor a bátyján látszott, hogy meg van ijedve. Akkor rémülten beszaladt a kamrába. Mintha azóta foglalkoztatná ez a kérdés, de nem mindig, sokszor hosszú időre abbahagyja, máskor előjön, de olyankor nem egy napra, szóval nem tudom. Most volt egyébként influenzás, 3 hete, és szegény nagyon lázas volt 8-9 napig. Igen, mint megtudtuk a doktortól, ez ilyen vírus volt, hogy ilyen hosszú lázas időszakkal jár, azt mondta nem kell aggódnunk, lemegy majd a láz. Le is ment, meggyógyult, de azóta mintha jobban mondogatná. Szerintetek nagy a baj?
márc. 29. 22:05
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Nem nagy, de azért meg kell nyugtatni, hogy a betegség az ilyen, hogy eltart néhány hétig, aztán meggyógyul. De lehet, hogy más szorongása is van, és ebben ölt testet.
márc. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
Nincs valami tartós beteg osztálytársa véletlenül? Vagy a suliban esetleg, akit te nem is ismersz, de ő ismerte.
márc. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Annyira rettegek, hogy ez valami kezdete valami szörnyűségnek... Depresszió vagy ilyesmi. Annyi mindent olvastam már ezekről, a netet már és annyira félek...
márc. 29. 22:25
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne rettegj, mert az is átragad rá. Depressziós sem ettől lesz, maximum szorongás, ami ebből kialakul, de igen, járjatok utána. Az egyik ismerősöm mesélte, hogy kiskorától kezdve betegesen rettegett attól, hogy az anyja meg fog halni egyszer, de hiába keresett egyedül kapaszkodót vagy megnyugvást, a felnőttek nem foglalkoztak ezzel, csak hogy majd kinövi. Na neki ebből elég durva szorongása alakult ki, felnőttként kezeltette magát.
márc. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

6:

Köszönöm.

márc. 29. 22:56
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem ő az egyetlen szorongó abban a családban ...
márc. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
8# pont ez jutott eszembe nekem is ...
márc. 30. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!