Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mitől lett ennyire hisztis?

Mitől lett ennyire hisztis?

Figyelt kérdés

Kislányom 2,5 éves. Mindig is megvoltak a maga elképzelései a dolgokról de amit az utóbbi 2 hétben művel az valami borzalmas. Bármin képes kiakadni, pl. nem sikerül valami,vagy mi nem értjük pontosan mit szeretne (pedig egész szépen beszél már dehát nem tökéletes meg nyilván), vagy egyszerűen nem-e mondtunk neki.


Ilyenkor egyből sír, földre veti magát, csapkod ordít. De napi 7-10 ilyen hiszti biztos van. És őszintén már nem tudom hogy kellene jól kezelni. Vigasztalni nem hagyja magát ilyenkor. Ellok és elszalad. Azt mknsja "menjél el". Szóval jobbára ülök mellette amíg meg nem nyugszik. De az én idegeim se bírják már. :(


Mit tehetnék? Ez a dackorszak?


márc. 30. 08:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%
Igen, dackorszak.
márc. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%

“ De az én idegeim se bírják már. ”

Pedig még bírniuk kell egy ideig mert még csak most kezdődik…

Ha eszköztelennek érzed magad, akkor szülőtréninget ajánlok! Hogy neked is és neki is könnyebb legyen.

márc. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Már rendeltem egy könyvet erről a témáról. Csak hát elég nehéz mert egesznap az ő kedvében akarunk járni. De mégis megy az az ellenkezés egesznap. :( első gyerek. Nem volt soha ilyen kicsi gyerek a közelemben. Nincs tapasztalatom ebben. Akkor ez normális? Mert anyukám szerint is az én hibám, el van kényeztetve szerinte.
márc. 30. 08:49
 4/12 anonim ***** válasza:
75%
Nem kell a kevében járni egésznap, rontol a helyzeten.
márc. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Csak a pontosság végett, q kedvében járás nem az jelenti hogy minden megvan engedve neki. :) pont ez a baja. :D


Csak azt hogy olyan programot találunk ki pl amit szeret, megyünk játszóra, azt főzöm amit tudom hogy szeret, játszunk sokat egesznap stb.

márc. 30. 09:19
 6/12 anonim ***** válasza:

"egesznap az ő kedvében akarunk járni."

Nem kell, nem ez a feladatotok. A szülei vagytok, nevelnetek kell. Szeretettel, de nevelni. Most kell felállítani határokat, szabályokat és ezekben következetesnek lenni. A következetesség nem jelenti azt, hogy nem szeretitek.

márc. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A dackorszakban nagyon félre lehet csúszni a nevelés témakörben, de nem gondolnám, hogy a szüleidnek igaza van.

2,5 éves, most kezdi megtanulni majd az érzelemkezelést és feszegeti a határokat. Akkor rontjátok el, ha minden ráhagytok. "Jaaajj akkor csináljad, csak ne legyen hiszti" címszóval. Nektek kell kereteket határokat szabni, ez ennek az időszaka, akkor is ha óriási hiszti követi azt is, hogy nem lehet a főúton motorozni. Ha vége a hisztinek, el kell magyarázni, hogy mi miért történt, megnevezni mit érezhetett. Igen, ez reeennngeteg energia, de most teszitek le igazából az alapköveket, szóval bele kell tenni.

márc. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem hagyjuk rá. Pont emiatt nehéz mert így gyakorlatilag minden egy küzdelem jelenleg vele. :/ és attól tartottam hogy ez nem normális. Körülöttünk akik vannak gyerekek olyan békésnek tűnnek. Emiatt elbizonytalanodtam.
márc. 30. 10:43
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem egyformák a gyerekek, nem mindenkinél egyszerre kezdőik és nem mindenhol ugyanaddig tart. Én azt látom általánosságban (mert ugye van kivétel is bőven), hogy ahol rövidre zárják a dacolást, jól kezelik, ott lerövidül ez az időszak, míg ha engednek a gyereknek, nem következetesek, akkor bizony sok évig eltarthat (vagy éppen sosem lesz vége kb.).

Attól, hogy te éppen nem vagy szem és fültanúja a napi hisztiknek, még hidd el, hogy ugyanúgy vannak. Csak lehet a tiéd erősebben éli meg, később/korábban kezdi, stb.

Küzdelem, igen. De normális és nem mindennap egyforma. Van, hogy csak két hiszti van, abból is a lightosabb és van, hogy 12, abból viszont mind hasravágós, ordítós. Engem az tartott életben, hogy tudatosítottam, hogy oké, ez ma egy ilyen nap, de holnap lehet sokkal jobb lesz.

Az volt a legdurvább, amikor az én rossz napom találkozott a gyerekekével. Na az köszi, de ezeket is túléltük valahogy. Nem vonulok be velük az anyák nagykönyvébe, az biztos, de van ilyen.

márc. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A fiamnál nem volt vészes 3.5 éves kor@ig erre most 5 évesen agybaj a köbön
márc. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!