Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek extrém hisztis volt a...

Akinek extrém hisztis volt a gyereke, mikorra nőtte ki? Vagy mi segített csökkenteni a hisztik számát (vagy akár megszüntetni)?

Figyelt kérdés

2,5 évesem már kezd elviselhetetlenül hisztis lenni. Még fel se kel reggel, már nyafog. Aztán napközben szó szerint visít, ha valami nem sikerül neki, vagy valami nem úgy van, ahogy kitalálta. Mellé még szinte állandóan ordít, sír, nyafog. Ha elkezdek beszélgetni mással - általában az apjával, de mindenkinél ugyanígy reagál, legyen az nagymama, vagy bárki személyesen vagy telefonon - akkor szándékosan közbeszól, ami annyit tesz, hogy gyakorlatilag fülsiketítően visít.

Mindenki ki van rajta akadva, főleg az apja meg a nagyszülők, mivel nem tudok senkivel se két szót váltani, amikor ébren van. Engem is zavar, de nem tudok vele mit kezdeni. Már mindenki azzal jön, hogy elrontottam ezt a gyereket, stb.

Egyszerűen nem értem. Okos, értelmes, a koránál jóval előrébb tart beszédben (idegenek mindig kérdezik milyen csoportos, mert beszéde alapján 4-5 évesnek gondolják), közben még bölcsibe se jár. Ügyes is nagyon, pl. simán elvan a kis asztalánál 20-30 percet, kirakózik. 30 db-ost egyedül kirakja. Legalább 50 mondókát, dalt kívülről tud, a könyveit már egyedül "olvassa", mert fejből tudja a szövegeket.

Játszóteren barátkozik, rendkívül közvetlen, társaságkedvelő. Igazából akik nem ismerik közelebbről, mind el vannak képedve, hogy milyen értelmes.

Csak ez a visítása! Mi, akik ismerjük közelről, már kezdünk fáradni tőle.

Arra gondolok, esetleg pont a korai érettségével lehet összefüggésben, hogy esetleg nem tudja még kezelni ezt a sok új információt, amivel tele van a kis buksija, és valahogyan kompenzál, hogy még "baba" tudjon maradni kicsit. De nem tudom, létezik-e ilyen, csak ez jutott eszembe. Nagyon szeretnék segíteni neki leküzdeni ezt.

Valaki volt hasonló helyzetben?



jan. 13. 19:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy igazad van és az okossaga miatt van. Az én gyerekemnek nem volt dackorszaka és nem visitott soha, nem is beszélt 3 éves koráig. Nem buta, de sok dologban le van maradva, hisztizni is csak 5 évesen kezdett.
jan. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
25%
Az enyém 8 honaposan stabilan járt végig menve a sorrendben szépen. 2 évesen folyékonyan, érthetően, beszéd hiba nélkül beszélt. 4 évesen se hozták be a kortarsai mert olyan szókincse van, amivel mindig előrébb lesz. DE. A természetes dackorszak ön kívül egyáltalán nem hisztis, hiszen pont azért mert okos, megérti az érveket és magyarázatot is. A tiéd valamiért komforton kívüli állapotban van és ez lehet fizikai (hallás, látás, fül) vagy nevelés miatt is. Pl szabálytalanság, rendszertelenseg, kiszamithatatlansag. A gyerek tükre a szüleinek. Ezen gondolkodjatok el. Meg a kettőtök kaocsolatan. Illetve alvás minőség.
jan. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

3 éves épp elmúlt, amikor sokat javult a helyzet.

De ő nyafka, hajlamos hisztizni még most is. Mindig tudta, hogy ezzel nem éri el célját, de akkor is.

7 éves. Már most heti néhány hisztivel lehet számolnunk. 2,5 évesen nagyon durva volt a helyzet.

jan. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%
Esetleg mutathatnál neki valami alternatívát ahogyan letudná vezetni a feszültségét. Mondjuk szívószálat püfföl az ágyba, vagy nem tudom. Most csak ez jutott eszembe , de szerintem a lényeget érted. Ha ilyen fogékony elég pár alkalommal megmutatni neki és menni fog. Vagy ha nem akkor bábozáson keresztül. Esetleg egy egyéni mesét írni arról hogy a visítós kislány mit csinál a visitas helyett hogyan vezeti le másként a feszültséget szépen mesésen megírva.
jan. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk bölcsi óta nyugodt,segített neki a szocializálódás,ő is unta hogy csak velünk van. 2 évesen kezdte a bölcsit.
jan. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát, iskolás korára, de még negyedikben is simán volt olyan, hogy kitalálta, hogy neki ma mégsincs kedve elmenni az azóta is imádott hobbija egyik alkalmára, és bömbölve ült a kanapén és majdnem a fülénél fogva ráncigáltam el odáig. Hazafele meg azt hallgattam, hogy hát ez MENNYIRE JÓ VOLT MÁR! -_-

Most hatodikos, és ugyanolyan makacs kis boszorkány, mint 2 évesen, csak kicsit halkabban, de ugyanolyan hatékonyan szaboltálja, amihez nincs kedve. :)

jan. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én nem igazán kedvelem ezt a szót, hogy hiszti. Biztos, hogy ez hiszti?

A kisgyerek nem tudja másképp kifejezni a frusztrációját.

Ha úgy érzed, nem nevelési hiba, lehet valami idegrendszeri éretlenség.

Vidd el gyerekpszichológushoz.

jan. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!