Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aki 6 évesen nagycsoportosan...

Aki 6 évesen nagycsoportosan olvas az nagy esellyel lesz jo tanulo a suliban?

Figyelt kérdés
Adott egy 6 eves kislany. Nagycsoportos, kimagasloan teljesit a csoportban a tobbi gyerekhez kepest, 15 versszakos verset felora alatt bemagol, illetve olyan szinten olvas, hogy egy olyan szót mint pl “gyakorlás” ket mp alatt elolvas és nem szotagolva ez a gyermek kesobb is valoszinusithetoen jo tanulo lesz? Ilyen korban mrgallapithato e , hogy egy gyerek jo kepessegű?
ápr. 9. 23:30
1 2
 1/13 anonim válasza:
87%
Jó képességű szerintem, ez attól fog függeni mennyire lesz később szorgalmas meg céltudatos, segítséggel is megjobban tud véleményem szerint fejlődni a gyermek
ápr. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
90%
Nálam is hasonlóan volt, aztán meg már általános végén majdnem feladtam, olyan nehéz lett. Nem biztos, hogy későbbre is megmarad ez a jó képessége.
ápr. 10. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
Semmi összefüggés nincs
ápr. 10. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%
A képességei biztos jók lesznek, a jó tanulóság már bonyolultabb lehet. De valószínűtlen, hogy a gyengébb felébe tartozna egy átlagos közösségnek.
ápr. 10. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
94%
Nem feltétlen, én 3 évesen olvastam, de semmi másban nem voltam jobb vagy ügyesebb mint a többiek, sőt, matematikából az egyik leggyengébb voltam.
ápr. 10. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%
Semmit nem jelent. Sőt...ha már most elkönyveled tehetséges gyereknek, aki plusz munka nélkül is okos, csak neki teszel rosszat, mert nem tanul meg tanulni. Ellesz addig, míg a tehetségéből telik, de később romolhat az átlaga, mikor már nem elég önmagában a, jó képesség, kell a munka is.
ápr. 10. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%
Nem, sőt. Ha nem kap megfelelő tanítót, aki képes differenciálni és felkelteni, fenntartani az érdeklődését a tanulás iránt, akkor jó eséllyel unni fogja az iskolát és mire odáig jutnak, hogy tényleg új lesz neki az ismeret, már nem fogja érdekelni és nem fog jól tanulni.
ápr. 10. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem igen!A fiam is tudott olvasni suli előtt.Magától tanult meg,mert szerette,érdekelte!Nagyon okos,jó fejű.Angol nyelv vizsgája van,kitünő tanuló volt mindig.Már 24 éves. :))
ápr. 10. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
82%
Én gyereknek ilyen voltam, az egész elsős anyagot tudtam mire suliba mentem, de untam az órákat, késöbb meg nem tanultam semmit, ez főleg 6.-7.be látszott meg.
ápr. 10. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Jó képességű, az valószínű. A jó tanulóság viszont egy csomó minden máson is múlik. Onnantól, hogy nem megy magától, hanem kell dolgoznia is hozzá, például be kell tudni osztani az idejét. Meg sajnos hajlamosak ezek a gyerekek a imposztor szindrómára.


Ha te vagy a szülő, akkor szerintem érdemes utánaolvasni a tehetséges gyerekek buktatóinak. Nekem jól jött volna, ha a szüleim képben vannak és észreveszik a problémákat.

ápr. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!