Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A lányom óvodás korú. Mindig...

A lányom óvodás korú. Mindig is nehezen oldodott fel idegenek közelében. A nagycsoportot kezdi már és nem áll szóba senkivel sem. Már a jatszoteren a kortársaival sem akar játszani. Csak velem vagy azokkal a baratnoivel akit jól ismer.Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Teljesen tehetetlennek érzem magam. Próbálok segíteni neki de nem hagyja. Szerintem már direkt csinálja. Azt mondja hogx szegyenlos na de ennyire hogy köszönni se köszön es valaszolni sem valaszol senkinek... Kiegyensulyozott családi életet él változás sem történt. Hogyan lehetne feloldani ezt a gátlást

2020. aug. 13. 18:05
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
89%

És ha ilyen típus?

Ha piszkálod csak jobban begubózodik.

Alap dolgokat ne hagyd annyiba pl. köszönés. De ha nem beszél idegenekkel, akkor ne beszéljen.

Az enyém bárkivel szóba áll és emiatt parázom is, mert hiába papolok neki, hogy nem beszélünk idegenekkel, annyira kis naiv és szerintem bárkivel elmenne.

Szóval örülnék, ha fele ennyire lenne barátságos.

2020. aug. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
92%
Én se erőltetném, mert csak rosszabb lesz. Inkább hagynám magától kibontakozni és támogatni.
2020. aug. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
72%
Miért baj ha ilyen neked? Lányom 10 évesen is ilyen nehezen oldódik fel idegenek közt de ha talál barátokat vagy olyanokat akiknek jól el van akkor kinyílik.
2020. aug. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
67%

Ha idegen felnőttekkel sem beszél, akkor mutizmus!


Egyébként szorongó típus? Körömrágás, nehezen próbál ki dolgokat, nem szereti a változást akkor se, ha mondjuk új játszóházba viszed, aggódik, hogy gúnyolni fogják?

2020. aug. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem szorong. Semmi ilyesmi nincs. Uj dolgokat nehezen probal ki
2020. aug. 13. 19:25
 6/20 anonim ***** válasza:
Idegen felnőttekkel beszél?
2020. aug. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
91%

A szelektív mutista rendszerint csak a családi és baráti körben tud beszélni, de ha úgy érzi, hogy más is hallja, akkor elnémul.


Az érintettek között vannak, akik suttogva tudnak beszélni például a tanárokkal, és vannak, akik nem beszélnek a szűkebb családjukon kívül.


Gyakran társul szorongással, ez lelki gond, valami rosszul csapódik le nála, barátnőm kislánya ilyen.. Két napba telt, mire hajlandó volt beszélni velem, de az ovistársai nagyrészével nem beszél és az az egyik óvónőnek is csak bólogat vagy nemet mutat, vele nem hajlandó beszélni egyáltalán.


Szóval akivel kapcsolatban rossz érzése van(minden idegen akár felnőtt, akàr gyerek, plusz akit már ismer és nem kedvel) azzal nem beszél, nem is köszönöm, egyszerűen nem szólal meg.


Pszichológushoz, családterápiára és állatterápiàra is járnak, hogy képes legyen megnyílni.

2020. aug. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
28%

Na, meg is van bélyegezve a gyerek.

Biztos van a mutizmusnak is fokozata. De így ez alapján, amit a kérdező írt, durva feltételezés.


A férjemnek a munkája miatt muszáj idegenekkel is beszélnie, semmi gondot nem okoz neki. De a magánéletében megválogatja kikkel beszél. Ő ilyen. Én bárkivel beszélgetek, a lányom szintén, a fiam meg olyan, mint az apja. Nem beszél csak úgy. Viszont, aki elsőre is szimpi neki, azzal közvetlen. Eszembe se jutott, hogy baja lenne. Néha irigyelem is őket, mert én olyan dolgokat is kikotyogok, amiket később megbánok.

2020. aug. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Holnap mindenképp kérek időpontot egy szakemberhez. Sem a bölcsődében sem az óvodában nem panaszkodtak rá. Ahogy visszagondolok születése óta ilyen. Pedig mindent megteszek hogy megnyiljon. Járunk társaságba jatszoterre strandra. Minden fele. Nagyon szeretne kistestvért. Az segíthetne? Nagyon kétségbe vagyok esve.
2020. aug. 13. 20:33
 10/20 anonim ***** válasza:
86%
Kérdező, miért akarod ráerőltetni a saját elképzelésedet? Miért ne lehetne zárkózott? Ha az óvónők sem panaszkodnak, akkor valószínűleg nincs gond.
2020. aug. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!