Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért rajzol ilyeneket? Ez...

Miért rajzol ilyeneket? Ez bajt jelent?

Figyelt kérdés

Van egy 5 éves fiam. A papáját, férjem apját nem ismerhette meg.

2016ban halt meg a papa, ő 2019ben született.


Nem nagyon szoktunk róla beszélgetni. évi 1x kimegyünk a temetőbe oda ő is kijön velünk születése óta. De kb ennyi. Tudja meghalt, szerintem nagyjából fel is fogja a halál fogalmát.


Kb 1 hónapja, minden előzmény nélkül (úgy értem nem beszéltünk róla, otthon nem hallott róla) lerajzolta a papát az oviban. Gondoltuk ez volt a téma, onnan eszébe jutott.

2hete hozta haza a rajzot. Ember, alatta tűz. Kérdem, ez mi? Papát ahogy hamvasztották. És ezt így boldogan mesélte. Kb sokkolódtam.

Erre tegnap hozza haza az újabb rajzot. Egy ember, barnával átsatírozva.

Papát ahogy eltemették, ott van a föld alatt.


Anya szerint ne tulajdonítsak jelentősséget neki. Az óvónő pedig pszichológushoz akarja küldeni


ápr. 19. 12:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagy eséllyel valahogy szóba került a környezetében a halál, temetés, ő meg beledolgozta a rajzába. Ennyi miatt felesleges a pszichológus
ápr. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi alapján szerintem nem indokolt a pszichológus persze ártani nem árt de ez semmiségnek tűnik nekem.

Barátnőm 5 éves kisfia is halál témán pörög pedig nem volt haláleset a családban mióta él. Meg a háború, pedig nem néz tévét.

Egymástól hallanak ilyeneket. Aztán valahogy feldolgozzák.

Én emlékszem még oviban egy új kislány lett a csoportunkban a legjobb barátnőm és szellemidézésről beszélt nekem.

ápr. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Most "ért oda agyban', hogy megértette,a papa meghalt. Nincs ebben semmi.
ápr. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell neki szakember. De otthon beszélgessetek. Gondolom fura neki, hogy a társainak van nagypapája, neki meg nincs. Mesélj neki a nagypapáról, milyen ember volt, mit dolgozott, mit csinált, milyen betegsége volt, mit éreztek, most, hogy nincs.

A lányom 1 éves volt, amikor a nagyapja felakasztotta magát. Nincsenek róla emlékei. De kérdezte neki miért nincs nagypapája, azt mondtam beteg volt és meghalt. Kérdezgette mikor halt meg, ki volt ő. Mutattam neki az egyetlen fényképet is, amin a karjában tartja őt, amikor kisbaba volt. Innen meg is állt a kérdezősködés, ki lett elégítve a kíváncsisága.

ápr. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


én sem ismertem, sokat nem tudok róla mesélni neki. 2 hónappal azelött halt meg, hogy összejöttünk a férjemmel.


A halál mint téma sokszor felmerül, mások miatt. Mármint pl meghalt a kutyája 2 évese. utána egy ismerős. tavaly egy másik közeli barát.

Tud róla mi ez lényegében.


Neki is van nagypapája attól még, hogy az egyik meghalt. Másik papa ott van.

ápr. 19. 12:45
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Oviban az ősz témánál feketére festettem ki az egyik falevelet (oda fele menet volt egy fa, aminek nagyon sötét lilás levelei voltak, az ihletett meg, viszont olyan sötét szín nem volt, csak a fekete)

Persze elküldtek pszichológushoz, akik megállapították, hogy tök normális kisgyerek vagyok, de aki egy ilyen miatt pszichológushoz küld, az maga is bejöhetne egy vizsgálatra.. :D évekig emlegette anyukám..


Szerintem is az van csak, hogy valahol hallott a halálról (akár tvben, rádióban, vagy az egyik gyerek mesélte neki, hogy meghalt valakije vagy valami háziállatjuk halt meg..) és most a rajzai tükrözik a témát ami foglalkoztatja.

Nem gondolnám, hogy van bármi negatív dolog emögött, ugyanakkor érdemes vele az ő szintjén átbeszélgetni a dolgot, ha érdeklődik a téma iránt.

ápr. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem amióta gyerekem van, már sokkal kevésbé furák ezek, mert rájöttem, hogy a környezetből is rengeteget ellesnek eltanulnak, csak nem mindig pontosan adják vissza.

A fiam egy darabig egy "szürke emberről" beszélt a lépcsőházban. Mindenki azon kattogott, hogy jajj tuti szellemet lát.

Na miután megtanult jobban beszélni, kiderült, hogy a nagyszüleinél a házban lakó gondnok szürke kezeslábasban dolgozott a kertben és nagyon tetszett neki. Ő volt a szürke ember.

A gyereked valószínűleg hallotta ezeket valakitől és most foglalkoztatja ez a téma jobban. Rajzolva könnyebben feldolgozza.

ápr. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a többiekkel. Valószínűleg semmi baja.
ápr. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk például most, 7 évesen mesélte el az osztálytársaknak, hogy meghalt a tatája (3 éves volt akkor)

Nem tudom mért pont most jött elő ez nála...de nem gondolom, hogy gond lenne. Nálam is néha jobban felszínre tőr, hogy anyu 7 éve halt meg... mikor a lányom született ...

ápr. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
65%
Valószínűleg a gyerekek egymás közt erről beszéltek, megmaradt benne. Bár, hogy őszinte legyek, a hamvasztásos dolog számomra kissé abszurd, hogy óvodás korú gyerekek erről beszélnek.
ápr. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!