Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire nehéz vigyázni egy 6...

Mennyire nehéz vigyázni egy 6 éves gyerekre?

Figyelt kérdés

2 napig én leszek vele, múlt hónapban lett 6 éves.

Mennyi időre lehet egyedül hagyni? Ott kell lenni vele amikor fürdik, vagy lehet felügyelet nélkül? Mire kell számítanom? Igényli majd nagyon a társaságomat, vagy egyedül fog majd játszani inkább? Nehéz lesz?

Természetesen megkérdezem majd a szüleit is, most általános tapasztalatokra vagyok kíváncsi.


ápr. 27. 16:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Gyerekfüggő nagyon. Kád vízben 6 évest nem szabad egyedül hagyni szerintem.
ápr. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%

Általános tapasztalatok nincsenek a gyerekekkel kapcsolatban, mert mindenki más.


Mondjuk, ha ennyire nem vagy képben, én ezt a gyerekvigyázást a helyedben átgondolnám.

ápr. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Változó nagyon, de egy kád vízben nem hagynám egyedül. Amúgy ha játszik, akkor nem kell mellette állni, mint egy 2 évesnél. Viszonylag önálló már a legtöbb 6 éves.
ápr. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
Az enyém 6 éves.Ha épp olyan napja van tök jól elvan magában játszva akár 1-2 órát is, ha meg olyan napja van akkor nem lehet levenni róla a szemünket, mert mindenféle hülyeség eszébe jut és önveszélyes. Szóval a legjobb ha szemmel tartod, de ha egyedül épp lefoglalja magát akkor hagyod, ha meg kell neki a társaság észre fogod venni. Fürdőben nem hagyom és másét se hagynám egyedül.
ápr. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Anyukájátol kérdezd
ápr. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%
Furdeni nem hagynam teljesen egyedul. Nem muszaj a kad mellett ulnod, de tul messzire se menj tole. A jatek meg kedvfuggo, ferjem fia volt ugy, mikor magaban eljatszott, maskor egyutt tologattuk a kisautoit, vagy neztunk valami filmet.
ápr. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%

Ennyi idős volt anyám barátnőjének a kislánya, amikor anyuka megkért, hogy vigyázzak rá. Suliba jártam még, anyuka megnyugtatott, simán tudok mellette tanulni. Egyidős volt az én húgommal, aki akkor bőven eljátszott egyedül, meg úgy kb.mindent megcsinált, bőven elég volt csak felügyelni, ha épp másra nem volt időm.

Na, ez a kiscsaj pont SEMMIT nem csinált egyedül. Még nem tudta kitörölni a fenekét se, meg mást se. Emlékszem, csak annyit kértem tőle, hagy igyam meg a kávémat, addig rakja ki a társast. Nem, veleeeeeed😭 1 perc nem telt el úgy, hogy nem rajtam lógott, mintha legalábbis 1éves lett volna, nem 6. Azóta mindketten önállóak, 32 évesek 🤣

ápr. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%

Szia! Őszintén én a biztonsági taktikát választanám:

Még ha a szülei azt is mondják, hogy nyugodtan fürdhet vagy játszhat egyedül, én akkor se tenném. Nem azért, de sose tudni. A baj bármikor megtörténhet, Murphy törvénye, hogy pont akkor amikor veled van akkor alakulnak máshogy a dolgok nála, én ennek próbálnék elébe menni 😀 Ott lennék amikor fürdik, max ráülnŕk a wc tetejére és kérdezgetném valamilyen számára érdekes témáról, hogy ne legyen feltűnő, hogy azért vagyok ott, hogy őrizzem 😅 És ha màr együtt tölthetek vele 2 napot, miért akarnám, hogy egyedül játszon? Próbálnám kihasználni az időt, amit együtt tölthetünk, kitalálnék játékokat, elvinném fagyizni/játszóra,ilyesmi.

ápr. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Rákérdeznék mit tud egyedül mit nem a szülőktől.
ápr. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nincs két egyforma 6 éves. Idegen gyerekre jobban figyelnék, mint a sajátra, mert őt nem ismerem, nem tudom kiszámítani a viselkedését.

Kisebbik gyerekem majdnem 5, és abszolút önálló, semmiben nem hasonlít a nagytesójára. Egyedül fürdik jó ideje, önállóan törli a fenekét, kétkeréken biciklizik, legóval órákig elbabrál.

ápr. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!