Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rosszul reagál az emberekre?

Rosszul reagál az emberekre?

Figyelt kérdés

14 hós lányom nagyon rosszul reagál ha találkozunk valakivel az utcán. Lehet az idegen, nagymama, akár az apukája is. Szóval úgy vettem észre, hogy mindegy neki, hogy ismeri vagy sem. Ezt úgy kell elképzelni, hogy sétálunk az utcán (ő babakocsiban vagy pedig a sajàt lábán a kezemet fogva) valakivel összetalálkozunk, az illető hozzászól/köszön neki/ránéz és a kislányom egyből elkezdi feszíteni magát, tépi a haját/fülét/sapkáját, épp amit ér... elfordítja a fejét, a szemkontaktust nem veszi fel ilyenkor senkivel.

Alapjáraton egy mosolygós,vidám kislány, ha jön hozzánk valaki akkor is gyorsan megbarátkozik mindenkivel.

Csak ezt nem tudjuk hova tenni, hogy az utcán mièrt reagál mindenkire ennyire rosszul...



ápr. 27. 17:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
9%

Rejtett szorongásai vannak amit okozhat bármi ism akár elalvásnál a zavaro tv fény is, akár az is hogy otthon nem érzi magát biztonsagban nincs meg a biztonsagos kötődése vagy félelmei vannak.


Ezeket mesék amiben a jó legyőzi a gonoszt, vagy "védőkabalák" aki nagy es erős és megvédi bármitől tudják orvosolni pszichésen. Hogy a rejtett szorongásokat feltudja oldani magában.

ápr. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Egyébként extrém módon anyás is,ha ez számít.

Egyetértek azzal amit irtál, viszont szerintem ő mèg ezekhez a mesékhez kicsi, szóval nem sok mindent fogna még fel belőle illetve abból sem, hogy "nézd kicsim, itt ez a maci (most mondtam valamit), mindenhova jön velünk és megóv mindentől".

Működhet ez a dolog szerintem amit írtál, csak nagyobb gyerekeknél.

ápr. 27. 17:37
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ez elég fura, főleg, hogy az apjára is így reagál. Az jutott eszembe, hogy amikor ilyen kicsi volt a lányom, néha minden átmenet nélkül bömbölni kezdett bárkire. Nehezen jöttünk rá, hogy az zavarta ha valaki kifújta az orrát, vagy a zsepi, vagy a hangja megijesztette.
ápr. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Én egyelőre nem vettem semmi ilyet észre, hogy egy bizonyos dolog vagy cselekvés váltaná ezt ki belőle. Már az 1.másodpercben így reagál bárkire. Ha tovább beszèlgetünk akkor van rá esély, hogy megbaràtkozik és akkor abba hagyja ezt a furcsaságot és màr mosolyog is, de az első reakció MINDIG ez, amit írtam is a feltett kérdésben.
ápr. 27. 17:46
 5/12 anonim ***** válasza:
Sok baba mutat ilyen "megmagyarázhatatlan" félelmet másokkal szemben. A legtöbbjük kinövi.
ápr. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szokták megfogni úgy hogy nem akarja? Negatív tapasztalatok az ismerős emberekkel?

Esetleg amikor te meglátod az ismerőst családtagot elkezdheted mondani neki hogy nézd ott van apa. Hátha ha egy kicsit felkészül jobb lesz.

ápr. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Kinövi. 3 éves korától mindenkivel is szóba áll....

Előtte még a nagyszüleitől is sírva fakadt

ápr. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Lát jól kint vajon? Én megnézetném a szemét!!

Kint egész más a fény.

ápr. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Mint írtam, nagyon anyás, ezért kb bárki megmeri fogni, azt nehezményezi 😅 szóval a válasz igen.


Szerintem jól lát, nem nyúl mellé soha semminek kint sem, messziről is jól kiszúr dolgokat, de nyilván nem zárhatom ki ezt a lehetőséget sem, amit írtál. Hogy nézhet ki egy vizsgálat egy ilyen kicsi gyereknél?

ápr. 27. 21:58
 10/12 anonim ***** válasza:
Műszeres vizsgálat. De ha nem látod jelét,akkor lehet nem ez a probléma.
ápr. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!