Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha nagyon rosszul...

Mit tegyek, ha nagyon rosszul és hirtelen haraggal, ordibálással reagálok a kötözködő emberekre? Szeretnék változtatni rajta. Irány a pszichológus?

Figyelt kérdés

Alapvetően szerintem nyugodt és segítőkész ember lehetek (?), de ha valaki random belémköt a hülyeségével, és nem sikerül két-három nyugodt mondattal elintézni a beszélgetést, akkor baromi rosszul reagálok.


Például:

Nyílt utca, sétáltatom a kutyát pórázon, szájkosárral, kezemben az előre bekészített kakis zacskóval. Jön a kisgyerekes anyuka, és elindítja a "beszélgetést".

- Ugye tudja, hogy itt kisgyerekes családok élnek?

- Igen, természetesen, ezért van a kutyán póráz és szájkosár.

- Maguk mindig szétsz@rajták a kutyáikkal az egész utcát, a gyerekek meg felszedik játékból a kakit!

- Kedves hölgyem, amint látja, itt van a kezemben a zacskó bekészítve.

- Magánál csak azért van kéznél a zacskó, mert éppen megszólítottam, de egyébként biztosan itt hagyná a sz@rát.

És akkor dirr, kb. ennyi érdemtelen mondatváltás után hirtelen full elönti a nyomás az agyamat, és ordibálva ez lesz az utolsó mondatom:

- Na itt fejezzük be a beszélgetést te értelmetlen utcanő, és menjél szépen az édesapád nemzőszervére! (persze nem ezekkel a szavakkal)



Amikor elborulok, akkor tényleg érzek nyomást a fejemben, és ha nem kezdenék el ordítani, akkor felrobbannék.

Szerintem túl hirtelen a haragom, hiába próbálok az első másodpercekben nyugodt maradni. Mit lehet ezzel kezdeni?


2022. aug. 6. 22:10
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

Először is teljesen érthető, hogy kihoz a sodrodból, sajnos sok kötekedő ember van, aki másokon tölti ki a dühét.

Esetleg sok magnézium, B vitamin komplexek, illetve tudatos odafigyelés lehetne, ami segít.

2022. aug. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

Igen, pszichoterápia. Nekem nagyon sokat segített a dühkezelésemben. Még nem vagyok tökéletes ezen a téren, de sokkal jobb mint voltam.

Lett egy nyugodt, önbizalommal teli kiállásom, amit az emberek érzékelnek, és nem is próbálkoznak be, vagy ha mégis, sokkal inkább le tudom őket szerelni békés, de öntudatos fellépéssel.

2022. aug. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
2.válaszoló, ez esetleg olyan esetben is segíthet, ha valaki túlérzékeny? Gondolok itt arra, hogy én pl nem veszekszem, hanem elsírom magam, ha olyan konfliktus helyzetbe kerülök, ahol alá - fölé rendelt a viszony.
2022. aug. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

"2.válaszoló, ez esetleg olyan esetben is segíthet, ha valaki túlérzékeny?"


Egész biztos, mert fiatalon én is hajlamos voltam ilyenkor elsírni magam. Szerintem egy tőröl fakad a sírás és a dühkitörés, nagyfokú szorongást él meg az ember, és korától, helyzettől, sokmindentől függően kétségbeesett sírással vagy támadással reagál.

2022. aug. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%
Gondoltál már arra, hogy tanyára költözz? Tényleg sok a kötözködő idióta és lehet, hogy inkább nekik kellene terápiára járniuk, a normális embereknek meg nyugodt környezet kellene ahhoz, hogy ki tudjanak teljesedni.
2022. aug. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
ezt én nem nevezném "hirtelen haragnak", a kötözködő beszólót helyre kell tenni.
2022. aug. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
12%
Ismerek kutyásokat, akik sose kaptak ilyen beszólást, érdekes, hogy te vagy az, akihez az egész városrész odamegy és beleköt. Hm.
2022. aug. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%
Ja, és köszi, nem kérem az idegbetegektől szokásosan érkező piszkoskodó privit..
2022. aug. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 NTBS ***** válasza:

Számolj magadban.

Gyakorold sokat.

2022. szept. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!