Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam 22 hónapos és még nem...

Kisfiam 22 hónapos és még nem beszél. Aggódjak?

Figyelt kérdés
Egyátalán nem mond értelmes szavakat, bár folyamatosan jár a szája, de csak a maga nyelvén :( Kezdek elkeseredni,hogy nincs-e vele valami gond. Bár hozzáteszem, nagyon okos, értelmes,mindent megért, csinálja amit mondunk (persze csak ha olyan kedve van), kommunikál a maga módján.
2010. nov. 1. 17:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Az én lenyom 26 hónapos és két hete kezdte el mondani, hogy pá-pá meg hogy nem. És ennyi amit tud. Én elvittem gyógypedagogushoz, ö azt mondta, szerinte nincs baj, csak még idő kell neki. De nálunk az is benne van a pakliban, hogy anyósom sem beszélt 3 éves koráig egy szót sem. Elkeserít engem is mikor nála jóval fiatalabb gyerekek már mondatokban beszélnek. Akkor idegesít csak, mikor nem értem meg a nyüszögéséből, hogy mit akar és ö meg hisztirohamot kap, mert nem csinálom azt amit szeretne.


Alíz

2010. nov. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia ne agodjál ha 3 éves koráig nem szolal meg még az se lesz baj de ha esetleg megakarod magad nyugtatni vigyétek hallás vizsgálatra vagy logopédushoz hátha ott esetleg tudnak mondani vmit nektek ! vagy tanácsot adni amugy én az ismerösömből indulok ki neki a kisfia 3 éves koráig az aja szón kivül semmit nem mondot amint betöltötte a 3 éves kort meg mintha hirtelen megeredet volna nyelve most kezde az ovit de gyönyörü szépen beszél észre se lehet rajta venni hogy fél ével ezelőtt szinte semmit nem mondot még.
2010. nov. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!